Oba celky si 30. kolo předehrávaly z důvodu nominace řady svých hráčů na blížící se Region´s cup, jehož základní skupinu budou od čtvrtka 14. do středy 20. června hostit Trutnov a Vrchlabí.

TRUTNOV - KRATONOHY 3:0

Trutnovští fotbalisté v krajském derby dostali příležitost dotáhnout se bodově na svého soupeře a po zlepšeném výkonu z druhého poločasu se jim to také povedlo. Úvodních 45 minut mnoho fotbalové krásy nenabídlo. Hrálo se převážně mezi oběma šestnáctkami a opravdová šance ne a ne přijít.

To po přestávce už bylo dění na hřišti živější. Postaral se o to hlavně domácí kanonýr Jakub Matějka, jenž v 59. minutě doklepl do sítě vyraženou střelu Kováře. Ofenzívě Trutnova pomohl i vítr v zádech, a když v 73. minutě penaltu za stažení Kejzlara proměnil Ondřej Tobiáš, bylo o vítězi rozhodnuto. Za další dvě minuty přidal svou desátou trefu v sezoně Matějka a domácí hráči se tak s fanoušky rozloučili výborným výsledkem.

Fakta – branky: 59. a 74. Matějka, 72. O. Tobiáš z pen. Rozhodčí: Fojtík. ŽK: 0:2. Diváci: 105. Poločas: 0:0.
MFK Trutnov: Šťastný – O. Tobiáš (83. Balcar), Makovský, Kovář, Mařas – Brejcha (62. Kejzlar), J. Matějka, P. Holubec, Zezula (88. Zahálka), J. Tobiáš (76. V. Dvořák) – Hanlíř (56. Turner).
FK Kratonohy: Mašek – Krejčík, Kabeláč, Kouřil, Kábrt (65. Kuťák) – O. Kraják, D. Čada, Brunclík (76. Štěpánek), D. Novák – Štoček, Ličman (65. Haupt).

DVŮR KRÁLOVÉ - ZBUZANY 2:0
Loučení s domácím stadionem vyšlo bravurně i druhému podkrkonošskému týmu. Pod Hankův dům dorazil ambiciózní nováček ze Zbuzan a na nasazení hostujícího celku bylo od úvodních minut vidět, že to s konečným druhým místem v tabulce myslí vážně.

Jenže kádr nabitý exligovými jmény (Dosoudil, Lička, Kincl, Klesa) na východě Čech narazil na tuhý odpor. Dvoráci nasazením ještě překonali nedělní partii proti Vysokému Mýtu (2:0) a vynikajícím vstupem do zápasu pro sebe získali nadějný náskok.

Už v 9. minutě vykopával od branky míč gólman Vaníček, Hruška hlavou přiťukl do šance Vitebskému a domácí mladíček přesnou ranou otevřel skóre. Za dalších sedm minut se situace opakovala. Vaníček znovu využil přízně větru, tentokrát balón přelétl celou obranu a za ní si naběhl rychlonohý Křížek.

Povedený lob znamenal stav 2:0 a pro samotného hráče premiérovou divizní trefu v modrém dresu.

Spokojení diváci pak znejistěli, když museli ze hry brzy odejít zranění Karal s Hruškou, ani další nucená střídání ve druhém poločase ale na vývoji skóre nic nezměnila. Snaživí hosté se v utkání k ohrožení branky vůbec nedostali a odjeli se zaslouženou porážkou.

Fakta – branky: 9. Vitebský, 16. Křížek. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 2:5. Diváci: 320. Poločas: 2:0.
TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Karal (26. Podolník), Tomeš – Vitebský (62. Janouch), Tauchman, O. Vaníček, Knespl (81. Mertlík), Křížek – Hruška (41. J. Dvořák).