Znovu po dvou letech přivítají divizní fotbalisté Dvora Králové prvoligový tým. Po Liberci, Bohemians 1905, Slavii, Spartě a naposledy Jablonci se dnes v rámci 2. kola Poháru České pošty pod Hankovým domem představí FC Hradec Králové, momentálně čtrnáctý celek Gambrinus ligy. Utkání, které má jednoznačného favorita, začíná v 17 hodin.„Votroci" mají před svým vstupem do poháru jednu velkou výhodu. Jejich kouč Jiří Plíšek ví, jak se dobrat k úspěšnému konci a zvednout nad hlavu v Česku stále poněkud opomíjenou trofej. V roce 2008 s Teplicemi stanul až na vrcholu a dostal je do evropských pohárů. „Jsou to chvíle, na které se nezapomíná. Každá trofej, ať pohárová nebo ligová, je nesmírně ceněná. Člověk na to rád vzpomíná," říká Plíšek.

Dnes však půjdou vzpomínky stranou. Pro Hradec neexistuje jiná varianta než postup do 3. kola. Oproti nedělnímu zápasu na Spartě (0:1) dostanou příležitost další hráči.

„Nějaké změny v sestavě budou, ale rozhodně to nebude tak, že bychom utkání chtěli podcenit. Bereme ho s veškerou vážností," jasně prohlásil hradecký lodivod.

Do utkání nebude moct počítat s Filipem Klapkou, jemuž hrozí další pauza. Po zátěži mu opět oteklo koleno a ve vzduchu se snáší další malér. „Filipa čekají další vyšetření. Uvidíme, jak se věci budou vyvíjet dál. Nemáme z toho radost," přiznal Plíšek.

Také domácí účastník divize nevyšle do boje kompletní kádr. Zranění jsou Jiří Rejl a Kristián Samler, z posledního mistrovského souboje v Holicích si navíc poranění nártu odnesl Jakub Volf, jenž bude zápas sledovat s berlemi v ruce. Bolesti zad pak trápí i Martina Otradovského, jenž je posledním hráčem, který se ve vzájemném souboji dokázal střelecky prosadit (Hradec v přípravě na sezonu 2007/2008 vyhrál ve Dvoře 4:1 pozn. red.). „Přesto chceme utkání odehrát důstojně a divákům nabídnout pohledný fotbal. Rádi bychom soupeře potrápili a důležité bude, jak dlouho vydržíme bez inkasovaného gólu. Rozhodně nechceme jen bránit," slibuje domácí kouč Ladislav Doseděl.

„Na zápas se všichni těší, důležitější pro nás ale bude nedělní duel s Letohradem," přiznává dvorský trenér.