Senzací druhé jarní rundy fotbalového přeboru byl debakl vedoucí Lhoty pod Libčany s béčkem divizního Dvora Králové. Při očekávaných ziscích favorizovaného Týniště nad Orlicí a Jičína na hřišti soupeřů se hned na začátku druhé poloviny sezony situace na špici tabulky zahušťuje.

Svěřenci trenéra Čeňka Cellera jsou jediní, kteří před svými fanoušky neztratili ani bod. Proti lídrovi tabulky to už byla jejich osmá domácí výhra v řadě, tentokrát se však hrálo na umělé trávě v Trutnově.  „Ve vyrovnaném začátku zápasu jsme dali dva góly, zatímco hosté svoje šance k vyrovnání promarnili. Za nepříznivého stavu pak Lhota svoji hru otevřela, ale nedokázala zvládat naše brejky,“ komentoval zápas domácí trenér. Měl k dispozici dva hráče širšího divizního kádru (Řežábek, Samler), naopak v sobotu v Polepech áčku pomáhali jeho ovečky – brankář Kobos, stoper Doseděl a záložník Blažek.

Týniště nad Orlicí zvládlo duel na hřišti posledních Lázní Bělohrad, jednogólové vedení pojistilo „slepenci“ v 50. a 53. minutě.

Duel Jičína v České Skalici ovlivnila poslední minuta první půle, kdy chybu Rýdla hasil domácí gólman Čejchan faulem – byl vyloučen a hosté šli do vedení z penalty. Suverenitu pak ve II. poločase potvrdili čtyřmi góly během osmnácti minut.

Předposlední Dobruška mohla doma s hradeckou Olympií ve vyrovnaném zápase nakonec získat všechny body, ale střídající  Malý trefil v 81. min. jen břevno.

Derby Slavia Hradec Králové – Nový Hradec se zdálo být brzy  rozhodnuté – už ve 12. min. byl vyloučen hostující Bendig, domácí šli do dvougólového vedení a byli v klidu. Z toho je ale vyvedla penalta, kterou tři minuty před přestávkou Nový Hradec snížil a celý druhý poločas soupeře, kterému se přestalo herně dařit, pořádně trápil.

Kratonohy potvrdily, že to na Polici neumějí – dosud ji v mistrovském zápase neporazily (na podzim 2:2, v loňské sezoně 1:2, 0:0). Remíza byla spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti, ucelenější kombinace fotbalistům sobotních soupeřů ztěžoval nerovný terén.

Nečekané tři body z jarní premiéry na hřišti favorizovaného Jičína potvrdily Libčany, které hned na začátku zápasu trestaly dvě chyby béčka divizního Nového Bydžova. Po změně stran byli hosté herně lepší, ale gólového efektu se nedočkali.

Jarní účet si vyrovnal Broumov, který po prohře na Novém Hradci 1:2 stejným výsledkem přehrál doma Rychnov. Ten začal trefou do spojnice břevna a tyče, pak dokázal i vyrovnat na 1:1, ale do kolen ho srazila 73. minuta, kdy domácí po kopu z rohu a následné skrumáži rozhodli o tom, že všechny body zůstanou u nich.

Potlesk

Premiérový hattrick. Autorem prvního jarního hattricku je dvacetiletý záložník Dvora Králové Kristian Samler, který se trefil třikrát do sítě Lhoty pod Libčany. Svůj střelecký účet v krajském přeboru si otevřel na podzim doma s Rychnovem, už pětkrát se však trefil v divizi – dva góly dal pardubickému béčku, po jednom pak Pěnčínu, hradeckému béčku a Ústí n. O.

Okamžik kola

Kučera čaroval. Za cenný a zasloužený bod z Kratonoh může Police nad Metují děkovat především svému dvaatřicetiletému brankáři Vojtěchu Kučerovi, který v nastavení za stavu 1:1  svými vynikajícími zákroky zabránil domácím strhnout výhru na svoji stranu.