Olympia Hradec – Dvůr Králové 1:1, pen. 5:6

František Bárta, vedoucí mužstva FC Olympia Hradec: „Za pěkného letního počasí a na dobře připraveném trávníku ve Lhotě pod Libčany jsme byli diviznímu mužstvu více než vyrovnaným soupeřem. Více jak sto padesáti divákům jsme na začátku sezony ukázali pěkný fotbal. Šance byly na obou stranách, ale pokud jde o ty vyloženě gólové, tak více jich určitě bylo na naší straně. Bohužel o osudu zápasu nakonec rozhodla až střelba penalt, ve které byl divizní celek šťastnější. Ve druhé půli jsme se dostali do vedení, když po přihrávce Trnky otevřel skóre Korba. Vyrovnávací gól padl po nedůrazném bránění našeho krajního beka. V penaltovém rozstřelu za stavu 5:6 neuspěl Bělka. Nedá se nic dělat. Soupeři blahopřejeme k postupu."

Roman Oliva, trenér TJ Dvůr Králové: ,,Šlo o poměrně vyrovnané utkání. Z naší strany byl první poločas velmi špatný. Na začátku druhé půle jsme zbytečně inkasovali po hrubé chybě. Pak jsme srovnali. V dalších minutách to byl spíše boj, fotbalových věcí k vidění příliš nebylo. Na hráčích byla znát únava z minulého týdne, který byl z tréninkového hlediska náročný. Spoustu věcí musíme hodně vylepšit."

Vysoké Mýto – Svitavy 0:3

Milan Ujec, trenér SK Vysoké Mýto: „Tímto utkáním jsme v podstatě začali přípravu. Soupeř byl samozřejmě sehranější, po celý zápas byl aktivnější a zaslouženě vyhrál. My jsme se snažili, ale i vzhledem k tomu, že kádr nebyl kompletní, tak jsme neuspěli. Myslím, že Svitavy by mohly hrát na špici divize."

Zbyněk Zbořil, trenér TJ Svitavy: ,,Zápas jsme měli pod kontrolou, dařila se nám kombinace i rychlý přechod do útoku, ale koncovku jsme přehrávali. Dali jsme sice dva rychlé góly, ale další šance trestuhodně zahazovali, což se nám mohlo vymstít. Splnili jsme asi povinnost v podobě postupu, výhrady k útočné fázi a hlavně k zakončení mám ale velké."

Dobrovice – Nová Paka 1:5

Petr Ježek, sekretář 1. FK Nová Paka: „Dobrovičtí zvolili k zápasu celkem nečekaně náhradní hrací plochu, která svoji kvalitou výrazně zaostává za hlavním hřištěm místního areálu. Do utkání jsme vstoupili aktivně a od úvodních minut jsme soupeře výrazně přehrávali. Vítězství nelze přeceňovat, ale z hlediska nově se rodícího týmu má rozhodně svoji důležitost."

Živanice –  Ústí nad Orlicí 3:1

Jaroslav Kratochvíl, trenér TJ Sokol Živanice: „Na úvod sezony se jednalo o utkání, které mělo tempo a vyznačovalo se množstvím šancí na obou stranách. Vyšel nám začátek zápasu, když jsme prvních dvacet minut hráli velmi dobře. Dali jsme gól ze standardky a zásluhou kombinační hry mohli přidat další dva. Nestalo se a my nepochopitelně vyklidili střed pole. Dělali jsme individuální chyby, nicméně hosté využili jen jednu. Po přestávce jsme Ústí zatlačili. Důrazem a střeleckou produktivitou Klátila jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Soupeř pak hrozil z brejků, ale náš gólman další změnu skóre nepřipustil. My jsme zápas odmakali a zaslouženě postoupili."

Vladimír Chudý, asistent trenéra Jiskry Ústí nad Orlicí: „Z mého pohledu to byl vyrovnaný zápas, kdy jsme měli možná optickou převahu. Bohužel dali domácí branku ve čtvrté minutě a nám se podařilo zaslouženě vyrovnat před poločasem, když už před tím jsme měli dvě vyložené šance. Ve druhé půli jsme neuhlídali standardní situaci, kdy dal soupeř gól a tím více méně rozhodl utkání."

Los 1. kola (sobota 20. července, 17.00): Nová Paka –  FC Hradec Králové (neděle 17.00, hř. Nový Bydžov), Náchod – Pardubice, Jablonec nad Jizerou – Letohrad, Kutná Hora – Chrudim, Trutnov – Převýšov, Svitavy – Čáslav, Dvůr Králové – Živanice.