Místní fotbalový oddíl se dostal do sportovních potíží. Po úvodních dvou vysokých jarních porážkách na hřišti turnovské rezervy (1:4) a z domácího pažitu se Semilami (0:6) totiž beze všeho vtipkování musel vyhlásit poplach. Oddíl klesl na sestupové příčky, které by v letošním roce měly zůstat na počtu dvě.

V zítřejším zápase nejhorších týmů krajského přeboru proti Hrádku tak musí parta trenéra Miroslava Pálky naplno bodovat. Plnohodnotný zápis potřebuje jako sůl a v domácím utkání bude navíc chtít soupeři, jehož dres mimochodem hájí třeba liberecká legenda Tomáš Janů, oplatit podzimní porážku 1:3.
Košťálov akutně potřebuje smazat tříbodovou ztrátu, kterou vytvořilo nečekané vítězství Skalice nad Sedmihorkami v minulém týdnu. Pojizerský tým si naproti tomu „užíval" volna, protože jeho utkání v Chrastavě muselo být kvůli nezpůsobilému trávníku odloženo.

Fanoušci klubu nyní doufají, že fotbalisté ze Semilska zmobilizovali síly na extrémně důležitý zápas. V případě porážky totiž tým ještě umocní hloubku krize pádem na dno. Při plánované letní oslavě padesátiletého výročí založení oddílu by mohly dostat její obrysy veselosti hluboké trhliny už na začátku dubna.