EXPOL CUP

Elitní skupinu zimního turnaje vyhráli bez většího zaváhání extraligoví dorostenci Hradce Králové. Ti na podzim předčili všechny soupeře v nejvyšší juniorské domácí soutěži včetně Sparty a Slavie. V Expol cupu jim pak sebral body pouze domácí Trutnov za remízu 2:2. Zisk poháru mladí Votroci potvrdili závěrečným vítězstvím 3:0 nad Českou Skalicí. Druhé místo obsadili jejich kluboví kolegové z divizní rezervy, kteří v derniéře gólem z 90. minuty vyhráli 1:0 v Náchodě. Pomyslný bronz si výhrou 4:1 v derby nad Dvorem Králové zajistil domácí FK Trutnov. Ten zápas proti diviznímu rivalovi jasně ovládl a na začátku druhého poločasu vedl již 4:0. Dvěma góly se prosadil Skála, jednou skórovali také Mařas a Holubec. Trefil se sice i Dvůr, branka Kruliše z 87. minuty znamenala ale jen čestný úspěch.

KZL, SKUPINA A

Silnější ze dvou skupin Krkonošské zimní ligy přinesla pravé vyvrcholení v posledním kole. Dvorská rezerva v turnaji do neděle neztratila ani bod, přesto mohla v případě porážky od Broumova „utřít nos“. Svěřenci kouče Čeňka Cellera ale zápas zvládli, po celých 90 minut byli jasně lepším týmem a jen díky své střelecké nemohoucnosti, dostatečným způsobem nevyřešili skóre zápasu. Dovolili si i zahodit penaltu, a to je nakonec stálo první body. V nastaveném čase totiž Broumov právě z pokutového kopu srovnal na 3:3, na pořadí v turnaji to ale vliv nemělo. Vítězem skupiny je Dvůr Králové B, druhý o dva body chudší Broumov. Třetí skončila zaslouženě Jaroměř, která si v posledním utkání příjemně zastřílela s Mladými Buky. Svěřenci Petra Zierise podruhé v řadě inkasovali debakl 1:9! V souboji o čtvrtou příčku porazil Červený Kostelec 2:1 Polici a okresní derby mezi Janskými Lázněmi a Horním Starým Městem dopadlo jednoznačně 4:0.

KZL, SKUPINA B

Vše otevřené ještě zůstává ve skupině B. Zde Mostek v sobotu porazil Poříčí 6:1, a tak je jisté, že pokud zvládne vítězně i dohrávku proti rezervě Trutnova, získá pohár pro vítěze KZL. Zatím ale první příčka patří Žacléři. Baník si výsledkem 7:2 smlsnul na bezbranných mladších dorostencích Úpy a díky vysokému rozdílu ve skóre je jasné, že bod svěřencům kouče Miroslava Lebedy proti Trutnovu B stačit nebude. Utkání mezi starším dorostem Úpy a Úpicí bylo kontumováno, ve zbylém duelu porazily Staré Buky nečekaně 4:1 Trutnov B.

8. Úpice 6 0 1 5  9:19 1

V Expol cupu tedy zbývá odehrát duel Trutnov A – Česká Skalice, v B skupině KZL pak zápasy Mostek – Trutnov B a dorostenecké derby mezi mladší a starší Úpou.