Pod chytlavým názvem se v pátek 31. března v úpickém muzeu uskutečnila vernisáž výstavy věnované historii Havlovického poháru. Tento populární fotbalový turnaj se každoročně koná ve sportovním areálu v Havlovicích už úctyhodných 45 let.

V Havlovicích se konal v sobotu 45. ročník fotbalového turnaje HAPO.
VIDEO: Sláva v Havlovicích. Fotbalisté vyhráli po devatenácti letech HAPO

Po vydařeném loňském ročníku, kdy stovky diváků bavil výborný fotbal, pestrý doprovodný program a domácí navíc dokázali pošesté na HAPO zvítězit, se pořadatelé rozhodli přiblížit celou historii turnaje široké veřejnosti. Vernisáž zahájila ředitelka muzea Zina Rygrová, která přivítala pořadatele i příznivce turnaje. Poté se ujal slova Miloš Tohola, hlavní pořadatel a jeden ze zakladatelů Havlovického poháru. Krátce připomněl vznik a vývoj turnaje a především poděkoval všem, kteří se jakkoliv podíleli na jeho vysoké sportovní i společenské úrovni. Slova uznání přidal i současný předseda TJ Havlovice Jaroslav Balcar.

A pak si už všichni mohli znovu po letech oživit okamžiky a postavy spjaté s tímto legendárním turnajem. Desítky kronik, stovky fotografií, nespočet pohárů, suvenýrů, dresů, míčů, reklamních brožur a statistik zaplnily tři místnosti muzea.

Jaroslav Dufek v roli vodníka při divadelní hře Velká fotbalová loupež.
Divadlo je dřina, zůstaneme u fotbalu, tvrdí ochotníci havlovické hry o kopané

Ať už jste pamětníky, aktivními hráči anebo vás jen zajímá, co všechno se na HAPO za desetiletí událo, nenechte si tuto výstavu ujít. Stojí to za to. Expozici můžete navštívit do konce května. A o měsíc později vás pořadatelé rádi přivítají na 46. ročníku Havlovického poháru.

Přijďte si užít jeho jedinečnou atmosféru!

Ze zprávy Zdeňka Honzery

HAPOHAPOZdroj: Alena Toholová