Tuzemská asociace ukončila sezony všech amatérských soutěží, tedy od třetí ligy po nejnižší čtvrtou třídu. Záklopku dostaly také soutěže mládeže. Ročník je anulován, týmy nebudou postupovat ani sestupovat.

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud všichni říkáme, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích,“ řekl předseda FAČR Martin Malík po úterním jednání výkonného výboru, fotbalové vlády Česka.

Pánové se potkali na Strahově, verdikt byl tak zásadní, že ho nechtěli vyřknout jen na základě videokonference. „Sešli jsme se, ale jednání jsme uzpůsobili současné situaci. Každý člen výkonného výboru seděl v jiné části místnosti, všichni měli roušky,“ ujistil generální sekretář asociace Jan Pauly. Rovněž fotbal tak dostal pomyslnou roušku… A co je také klíčové: panovala o tom shoda. „Bylo to jednomyslné rozhodnutí,“ potvrdil Pauly.

Stopku zatím nemají pouze tři soutěže: domácí pohár Mol Cup a dvě nejvyšší ligy. V jejich případě se čeká, jak se vyvine situace v zemi.

„Co se týká dohrání pohárové sezony, v tuto chvíli bohužel nelze predikovat nic konkrétního, ale jsme připraveni na situaci a její vývoj reagovat a program Mol Cupu tak dohrát,“ zmínil Malík. „Samozřejmě záleží na případném restartu a termínové listině profesionálních soutěží, ale rádi bychom pohárový ročník zakončili ryze sportovní cestou někdy v průběhu června,“ dodal.