Nouze o překvapující výsledky? V okresním přeboru rozhodně ne. Milovníci fotbalové Tip ligy ve většině případů věřili lánovskému kolektivu, že si v derby Vrchlabska poradí s domácím Podhůřím. Vše ale nakonec bylo jinak. V dresu Jiskry řádili bratři Zdržálkové a hostům po vysoké porážce zbyly jen oči pro pláč.

Mostek – Staré Buky 4:3 (2:1)

Branky: Jirák 2, Hampl 2 – Pálinkáš, Týnek, vlastní. Rozhodčí: Rolf. ŽK: 0:2. Diváků: 70. Mosteckým fotbalistům se povedl vstup do nové sezony náramně a také ve třetím utkání brali všechny body. V zápase se Starými Buky vedli ve 14. minutě už 2:0. Hosty zpět do hry dostala vlastní branka, jejich defenzíva však nepůsobila zrovna jistě a hned na začátku druhé půle Jirák parádním angličanem vrátil domácím dvoubrankové vedení. Mostečtí nevyužili v utkání několik dalších tutovek a v závěru se strachovali o výhru. V 83. minutě přitom mohl za stavu definitivně rozhodnout Lashchuk, ale penaltu poslal pět metrů nad bránu. Závěrečné minuty hosté tlačili, ale domácí se ubránili.

Podhůří – Lánov 4:1 (1:0)

Branky: D. Zdržálek 2 (1 z pen.), E. Zdržálek, Přívratský – Havránek. Rozhodčí: Novotný (OFS Jičín). ŽK: 2:2, ČK: 0:1 (Fischer). Diváků: 150. Překvapení kola! V herně vyrovnaném derby se domácí Jiskra představila s velice jistým brankářem. Toho podpořila spolehlivá obrana s kralujícím Hladíkem a útočná dvojice bratří Zdržálků, jež podporovali čtyři dorostenci. Hlavně proto Podhůří nepřipustilo výsledkovou komplikaci. Nebýt neproměněné penalty jinak výtečného Přívratského, dalo se u Lánova hovořit o debaklu.

Strážné – Kocbeře 2:1 (0:1)

Branky: Grégr, Janoch – Groh. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 2:1. Diváků: 50. Ve vyrovnaném utkání slušné úrovně se ujali hosté vedení dalekonosnou střelou z přímého kopu. Snaha domácích o vyrovnání vyzněla do poločasu naprázdno. Až ve druhé části svůj tlak Strážné vystupňovalo a po krásné akci vyrovnalo. Vítězná branka padla patnáct minut před koncem po důrazu Tomáše Grégra v pokutovém území. Závěrečný nápor hostů na výsledku nic nezměnil.

Kunčice nad Labem – Rtyně 2:0 (0:0)

Branky: M. Kracík, J. Míč. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (M. Punner). Diváků: 40. Domácí začali utkání lépe a do 20. minuty si vypracovali dvě pěkné šance. Ve 25. minutě byl ale vyloučen M. Punner a Rtyně dokázala vyrovnat hru. Druhý poločas začal za mírné převahy hostů. V 55. minutě však domácí zahráli dobře na pravé straně a přesný pas Míče uklidil M. Kracík. Další tlak hostů dokázala likvidovat domácí obrana v čele s výborným brankářem Mencem. V 70. minutě rozhodli domácí o zisku tří bodů, když dlouhé autové vhazování A. Kracíka proměnil Míč. Vydřená, ale zasloužená výhra Kunčic.

Poříčí u Trutnova – Bohuslavice 4:4 (3:0), na penalty 4:3

Branky: Tryzna 2, Ulrych, Janas – O. Křížek 2, Najman, Liška. Rozhodčí: P. Prokop. ŽK: 3:1. Diváků: 100. V prvním dějství domácí hosty válcovali a stav 3:0 se zdál rozhodující. Do druhé půle však nastoupilo úplně jiné hostující mužstvo a ohromnou vůlí dokázalo srovnat. V rozstřelu byli šťastnější domácí.

Vrchlabí B – Janské Lázně 4:1 (2:1)

Branky: Pokorný, Vejnar, Janda, Sommer z penalty – Brát. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 2:3, ČK: 1:1 (J. Zajíc – Sameš). Diváků: 80. Hosté se ujali vedení hned z prvního útoku, když se po chybě v obraně dostal ve vápně k míči Brát a nekompromisně gólmana prostřelil. Postupně se ale obraz hry otáčel a bylo jen otázkou času, kdy začnou střílet branky také domácí. Ve 27. minutě se trefil výstavní střelou Pokorný a bylo vyrovnáno. Poté se domácí uklidnili a do poločasu se svou houževnatostí prosadil Vejnar. Ve druhé půli přidali domácí ještě dva góly a o vítězi bylo rozhodnuto.

Úpice B – Vítězná 3:6 (2:3)

Branky: Rada 3 – Andrle 2, Pacák, Poloprudský, Hlavatý, Robek. Rozhodčí: Žerovnický. ŽK: 4:4. Diváků: 80. Divácky atraktivní utkání přineslo sice mnoho branek, ale fotbalově hodně nepřesností, hlavně na domácí straně. Hosté se ujali vedení, domácí pak stihli skóre otočit, ale do poločasu si jejich soupeř vzal vedení zpět. Po poločasové přestávce Vítězná vstřelila další tři branky a bylo rozhodnuto, domácí pouze korigovali v závěru utkání. Zasloužené hostující vítězství, na straně poraženého celku se hattrickem zaskvěl Rada.