Začíná jarní část oblíbené tipovací soutěže na fotbalová utkání Tip liga čtenářů Deníku. Nejlepší hráč celkového pořadí se může těšit na míč podepsaný prvoligovými fotbalisty FC Hradec Králové. Vítěz a další nejúspěšnější soutěžící dále získají zajímavé ceny od partnera naší soutěže firmy Elektro Berry.

Odměněni budou i vítězové jednotlivých kol, pro něž je připravena pivní cena od pivovaru Tambor, který výherci Tip ligy daruje sud piva a odmění další nejúspěšnější.

Tip liga začíná úvodním kolem o víkendu 31. března a 1. dubna. První kupon bude na stránkách Deníku v pondělí 26. března. Absolutního vítěze budeme znát po 12. kole, jež je na programu o víkendu 16. a 17. června. Konečné pořadí s výherci bude zveřejněno ve středu 20. června.

Jak tipovat

Pouze pomocí hlasovacího kuponu, který najdete na stránkách Deníku a doručíte na adresu: Bulharská 140, 541 01 Trutnov, nebo sběrných schránek Tip ligy Deníku. Obálku se soutěžním kuponem označte slovy „Tip liga“.

První hlasování: Při svém vstupu do soutěže hráč napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a dále vyplní ostatní údaje jméno, příjmení, adresu, telefon, e-mailovou adresu a odpoví na dva dotazy: zda je nebo se chce stát předplatitelem Deníku. Upozorňujeme, že při nevyplnění těchto údajů nebude kupon zařazen do soutěže!

Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu zjistí nový hráč své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kuponu. Každý hráč může tipovat v jednom kole pouze jednou a pod jedním startovním číslem.

Bodování

Kupon obsahuje 10 fotbalových zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1= vítězství domácích, 0= remíza, 2= vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. Každý nevyplněný tip na zápas znamená dva minusové body.

Dále hráč vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze kola a pořadí při rovnosti bodů. Zde soutěžící uvede celkový počet branek, který podle jeho mínění padne v uvedených deseti zápasech.

Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný naopak jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů, minimum 10 bodů. Vítězem daného kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů. Úplná pravidla jsou k nahlédnutí na www.denik.cz.

Uzávěrka kola

Uzávěrka vhození kuponů do sběrných schránek je v pátek v 16.00. U kuponů zaslaných poštou je rozhodující datum poštovního razítka.

Sběrná místa

Okres Trutnov: Motorest Na Kovárně Dolní Branná (uzávěrka ve čtvrtek 16.00), Victory club Vrchlabí (čtvrtek 16.00), CATOMA ul. dr. Hejny Úpice, Fortuna Trutnov Spojenecká ulice, Prodejna potravin a piva Tambor „Na Bráně“ u Miloslava Tykala ve Dvoře Králové (pátek 15.45).

Okres Semily: Sportovní centrum Semily, kancelář OFS ul. 3. května 327 (uzávěrka čtvrtek 16.00).