Tak až nyní můžeme fotbalový ročník 2010/2011 směle prohlásit za definitivně uzavřený. Zda úspěšně nebo nikoliv, to už si musí zástupci každého klubu zhodnotit sami. Jisté je, že ve Starých Bukách i v Hostinném dopadly derniéry dobře. Oba týmy zvládly na jedničku barážová utkání, naopak smutek zavládl v Poříčí a Úpici.

BARÁŽ O PŘEBOR

Sokol Staré Buky – FK Poříčí u Trutnova 2:2 (0:2), na penalty 4:2.

Na začátku utkání mělo šanci Poříčí, tu zlikvidoval včasným vyběhnutím brankář Stehlík, na druhé straně střílel mimo Zbořil. Poté se dlouho na hrací ploše nic nedělo, až ve 31. minutě odcentroval z pravé strany Holubec, Kaplan však hlavou minul. Volný kop Nývlta chytl poříčský brankář Valenta. O chvilku později hlavičkoval mimo Prokop. V závěru půle udeřil dvakrát druhý tým III. třídy a zásluhou dvojice Liška Kracík si vytvořilo dvoubrankový náskok.

Ve 48. minutě vstřelil kontaktní branku Zbořil, který z trestného kopu vymetl pravou šibenici poříčské branky. V 51. minutě se zaskvěl parádním zákrokem Stehlík po rohovém kopu a hlavičce Pilného u přední tyče. V 70. minutě stačil gólman Valenta vyrazit volný kop Zbořila, ale na dorážku hbitého Prokopa už nedosáhl a bylo srovnáno – 2:2. V 76. minutě přišla sporná situace ve vápně Poříčí, penalta za ruku se ale nepískala. Utkání se poté dohrálo bez šancí, a tak přišly na řadu pokutové kopy. Druhou penaltu Poříčí Stehlík zneškodnil a při třetí hráč branku netrefil. Borci ze Starých Buků všechny čtyři proměnili, a tak bylo o vítězi rozhodnuto.

Fakta – branky: 48. Zbořil, 70. Prokop – 39. Liška, 44. Kracík. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 5:2. Diváků: 250.

Pavel Korec, Sokol Staré Buky: „Od soupeře jsme očekávali defenzivní taktiku, což se potvrdilo. Bohužel jsme se nevyvarovali chyb a potrestáni jsme byli dvěma góly před přestávkou. V kabině jsem musel zvýšit hlas, výsledkem čehož bylo větší nasazení ve druhé půli. Přišel i rychlý krásný gól Zbořila, po němž bylo jen otázkou času, kdy vyrovnáme. Utkání se muselo divákům líbit, hrálo se v parádní atmosféře a našim příznivcům patří velké poděkování. Stejně tak hráčům, kteří zvládli psychicky náročný duel, přičemž v penaltách jsem jim i díky zkušenostem maximálně věřil. Při rozstřelu i v utkání samotném nás výrazně podržel gólman Stehlík.“

Michal Rücker, FK Poříčí: „Musím říct, že jsem byl s vývojem zápasu spokojen. Duel měl dobrou úroveň i díky rozhodčím, kteří toto těžké utkání zvládli. Moc nás mrzí, že jsme do okresního přeboru nepostoupili a dál se budeme ´smažit´ ve III. třídě. Za rok ale může přijít druhá šance a my ji budeme chtít využít.“

BARÁŽ O III. TŘÍDU

SK Sparta Úpice B – Tatran Hostinné B 2:4 (0:1).

V 9. minutě neudržel brankář Úpice centr z levé strany a Polák pohodlně skóroval do prázdné branky. Úpice byla poté aktivnější, do šance se dostal Trunkát, míč ale dobře nezpracoval, a ten mu odskočil. Ve 35. minutě měl příležitost úpický Kejzlar, branku netrefil a trestný kop Fingera mezi tyče také nesměřoval. Před půlí pak pěkně vystřelil hráč Hostinného, avšak kousíček vedle branky.

V úvodu druhého dějství po individuální akci odcentroval z levé strany Finger a jeho spoluhráč Winter hlavou vyrovnal – 1:1. Volný kop Trunkáta o chvíli později vyrazil gólman Hostinného Lánský. V 51. minutě trefil Kaplan levou tyč. Na druhé straně po rohovém kopu Poláka vyhlavičkovával Mesner z brankové čáry. V 65. minutě chybovala úpická defenzíva a umožnila Polákovi skórovat podruhé. Volný kop Trunkáta směřoval mimo, na druhé straně trefil Smetana tyč branky Úpice. O chvíli později už se Smetana nemýlil a Hostinné vedlo 1:3. V 75. minutě podržel rezervu Hostinného brankář, když vyrazil hlavičku Mesnera. V 83. minutě snížil dorážkou Kaplan, ale na druhé straně hned odpověděl po rozehraném volném kopu střelou k tyči David Nossek. V samém závěru znovu podržel Hostinné brankář Lánský při šanci Wintera.

Fakta – branky: 48. Winter, 83. Kaplan – 9. a 65. Polák, 73. Smetana, 85. D. Nossek. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 5:1, ČK: 0:1 (49. Filcsák). Diváků: 95.

Bohumil Kafka, SK Sparta Úpice: „V utkání nevyhrála fotbalovost, ale přístup a bojovnost soupeře. Zvážil bych sehrání baráží na dvě utkání doma – venku tak, jak je zvykem téměř všude z pohledu dlouhodobé soutěže.“

Tomáš Drinka, Tatran Hostinné B: „Odehráli jsme velmi těžký zápas. Soupeř přijel posílen o několik hráčů áčka, navíc jsme celý poločas hráli v deseti. Klukům patří obrovské poděkování za bojovnost a vyzdvihl bych útočné duo Polák – Smetana.“