Fotbalový šlágr: Dvůr prohrál s okresním rivalem z Trutnova

Dvůr Králové - Pod Hankovým domem se v neděli odehrálo derby dvou divizních rivalů, ve kterém fotbalisté Dvora Králové hostili Trutnov. První poločas skončil bez branek, deset minut před koncem zápasu dal rozhodující gól hostující Makovský.

17.9.2017

Dvůr Králové - TrutnovFoto: Jan Bartoš

Skvělým představením hokejistů přišli naladěni dvorští fandové na druhé okresní derby s Trutnovem během pouhých dvou dní, v prvním poločase toho ale příznivci modrobílých barev moc neviděli.

Dvoráci začali sympaticky útočně a v úvodních sedmi minutách si vytvořili dvě nadějné příležitosti. Janouch ale na centr Ondřeje Vaníčka v šestnáctce nedosáhl a se střelou Tauchmana si trutnovská defenzíva poradila.

V 8. minutě poprvé zahrozili hosté a hned z toho byla největší šance prvního poločasu. Martin Kejzlar se obtočil okolo stopera Rejla, v pokutovém území si připravil ideální palebnou pozici, Jakub Vaníček si ale s jeho zakončení poradil. Trutnov rázem ožil, v poli hru vyrovnal a do přestávky byl proti bázlivě hrajícímu soupeři i lepším týmem.

Ve 14. minutě potěšil diváky slušnou ranou O. Vaníček, pak se ale fotbal ze hřiště na dlouhé minuty vytratil. Až po půlhodině hry předvedli svěřenci kouče Matějky pohlednou akci. Míč doputoval po ose Karal – Janouch – O. Vaníček až k Vitebskému, jeho technická střela ale skončila na síti za břevnem. Závěrečné minuty poločasu nabídly hrubky v domácí rozehrávce, Holubec ani Kejzlar však z nadějných pozic ve vápně nic nevytěžili.

Ani po přestávce úroveň okresního derby nestoupla. Domácím nepomohly změny v sestavě, Trutnovu zase vývoj utkání vyhovoval. Zajímavé momenty na sebe nechaly čekat do 64. minuty. V té centroval střídající Hruška, domácí už už zvedali ruce nad hlavu, míč ale pouze proletěl kolem hlavy naskakujícího Tauchmana.

O minutu později se tři stovky diváků hodně zlobily. Ondřeji Vaníčkovi se po faulu na Vitebského otevřela cesta k brance, výhodu však sudí neponechal a z nařízeného trestného kopu Dvůr nic nevytěžil. Největší šance domácího celku přišla v 73. minutě. Dvořák v brejku ideálně načasoval přihrávku na Martina Hrušku, ten běžel zcela sám na branku, před Šťastným si ale místo střely přehazoval míč na pravou nohu a nemastnou střelu zpacifikoval trutnovský gólman.

Když se neujal minimální počet dvorských příležitostí, udeřil Trutnov. Střílený centr Pavla Matějky ještě adresáta nenašel, v 79. minutě se už ale hosté radovali. Nejprve domácí Tomeš žlutým faulem hasil přečíslení dvou na jednoho. Následný trestný kop ale přistál na hlavě Makovského a hostující kapitán rozhodl o vítězství svého mužstva. V derby slabě hrající domácí už si nedokázali vytvořit ani závěrečný nápor a po dvouminutovém nastavení rozhodčí nikterak kvalitní duel ukončili.

Dvůr Králové - Trutnov

TJ Dvůr Králové – MFK Trutnov 0:1

Fakta – branka: 79. Makovský. Rozhodčí: Erlebach. ŽK: 7:2. Diváci: 430.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Rejl, Kruliš, Tomeš – O. Vaníček, Karal (56. O. Ujec), Podolník (56. Hruška), Vitebský (80. M. Otradovský) – Janouch (61. J. Dvořák), Tauchman (88. Macháček).
MFK Trutnov: Šťastný – Vyhnánek, Makovský, Macek, Mařas – Turner, Kamitz (72. P. Matějka), Marks, O. Tobiáš – M. Kejzlar, P. Holubec..

Chrastava – Turnov 3:3 (2:2), na penalty 5:4

Derby, tentokrát severočeské, se hrálo také na hřišti Chrastavy, kam o body přijel bojovat Turnov. A zde byla k vidění rozhodně pohlednější partie než ve Dvoře.

Hosté museli před utkáním řešit problém s gólmany, když vedle zraněného Majera chyběl i Hyka. Vypomohl jednodenní přestup Martina Špíny ze Sedmihorek, jenž si tak před nedělním zápasem svého mužstva zachytal i divizi.

Ač Turnovští začali aktivně, inkasovali jako první. V 17. minutě se prosadil Radzinevičius a deset minut po něm přidal druhý gól Kouba – 2:0. Naštěstí pro hosty bleskově snížil Beníšek a po trefě Horáka se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas už patřil Turnovu. Po hodině hry Horák z penalty poslal svůj tým poprvé do vedení a to mohli hosté několikrát navýšit. Chrastavu dvakrát zachránilo břevno! Nakonec se ale body dělily. V 90. minutě domácí vyrovnali. Gól jim nejprve pro ofsajd nebyl uznán, po chvíli ale platil a na světě byla remíza 3:3. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější střelci, pouze hostující Beníšek v páté sérii napálil jen břevno.

Fakta – branky: 17. Radzinevičius, 27. Kouba, 90. Uzel – 28. Beníšek, 37. a 60. z pen. Horák. Rozhodčí: Šob. ŽK: 2:2. Diváci: 180. FK Turnov: Martin Špína – Šimek, Novotný, Kordík (13. Beníšek), Tvrdý – Cigánek, Horák, Petrlák, Š. Havel (78. P. Havel) – Papoušek, Houžvička (88. Dlouhý).

Autor: Tomáš Otradovský