Jak se tato novinka projeví v nižších soutěžích, které se hrají například v náchodském regionu, se zatím můžeme pouze dohadovat, neboť Česká fotbalová liga, kde hraje Náchod-Deštné, startuje 14. března.

Právě Náchoda se novinka bude asi týkat ze všech nejvíce, neboť skalní příznivci kopané mají ještě v živé paměti několik let starý střet radikálních příznivců Náchoda a Bohemians 1905. Podobnou situaci zažít dnes, bez asistence policie, to je asi černá můra jak klubu, tak i běžných příznivců kopané.

Třetiligový Náchod čeká v jarní části osm domácích utkání. Podle manažera oddílu Zdeňka Zinkeho bude muset být zhruba v polovině z těchto duelů využito právě služeb bezpečnostní agentury. „Z hrubého odhadu si myslím, že nás to přijde přibližně na padesát tisíc korun,“ rychle počítá Zinke. Ten zároveň doufá, že tyto služby nebude muset oddíl využít vůbec. „Je to až krajní řešení,“ dodává Zinke.

Další hrozbou pro kluby je fakt, že pokud pořadatelsky zápas nezvládnou, přijde další trest, a to přímo od vedení Českomoravského fotbalového svazu. Naopak příliš se toho nezmění pro kluby hrající nejnižší soutěže na úrovni okresu. „Osobně si myslím, že klubů na úrovni okresu i nižších krajských soutěží se tato novinka moc nedotkne,“ přidává svůj názor Petr Vítek, předseda Okresního fotbalového svazu v Náchodě.

I on si však vzpomíná na několik utkání, kde byla asistence policie nutná. „Co si pamatuji, tak se jednalo asi o dva až tři případy,“ vzpomíná Vítek. Když už je podle něj policie v nižších soutěžích volána, většinou je to po skončení utkání, kdy podnapilí příznivci čekají na rozhodčí.