Vítězství hostů 2:1 vzedmulo vlnu dráždivých emocí natolik, že došlo ke strkanici mezi předsedou velimského klubu Jiřím Fořtem a Jaroslavem Hamplem, asistentem královédvorského trenéra. A zapojil se i vedoucí dvorského mužstva, Jaroslav Macek.

Přestože údajně nedošlo ani na facky či pěstní souboj, incident bude řešit disciplinární komise Řídící komise pro Čechy při Českomoravském fotbalovém svazu. Konflikt totiž neunikl pozorným očím delegáta Zdeňka Tasche z Kolína, který vše nechal zvěčnit do zápisu o utkání. Podrobnosti ale Tasch odmítl Deníku sdělit. „Podle fotbalových norem s vámi o tom nemohu mluvit,“ řekl delegát.

Místopředseda disciplinární komise Jan Hořejší potvrdil, že o incidentu na svazu vědí. „V zápisu se o tom zpráva objevila,“ uvedl s tím, že dříve, než komise zahájí případné disciplinární řízení, předvolá si všechny aktéry a vyslechne jejich verze příběhu.

Ty budou jistě zajímavé. Zatímco Jiří Fořt tvrdí, že nešlo o nic zásadního a že on sám jen urovnával konflikt mezi hostujícím asistentem a domácím hlavním pořadatelem, ze Dvora Králové zní, že právě Fořt byl aktivním agresorem. „Nevím, jak se ten chlapík jmenuje. Ale je urostlý, má dva metry. A našeho asistenta zničehonic napadl. Strčil do něj, až Jaroslav Hampl upadl na zem,“ popsal Jaroslav Macek, který podle svých slov šel napadenému Jaroslavu Hamplovi na pomoc. „Šel přede mnou asi pět metrů. Nechtěl jsem ho v tom nechat. Přece jen ten funkcionář Velimi byl proti Jardovi silnější,“ dodal Macek.

Podle očitých svědků, kteří si přáli zůstat v anonymitě, údajně Jiří Fořt díky své fyzické převaze hravě zvládl dva soupeře. Ale v žádném dramatu. Ještě než došlo k ostré bitce, stačili zasáhnout pořadatelé.

Proč ale k rozepři vůbec došlo? Toho je zatím složité se dopídit. Možné je, že si Jaroslav Hampl po odchodu hráčů a rozhodčích do kabin nahlas postěžoval na to, že pořadatelská služba nechala vběhnout na hrací plochu diváky. Sám to ale nepotvrdil. „Nezlobte se, ale k incidentu se nebudu vyjadřovat,“ řekl.

Zřejmě tedy vznikla drobná roztržka mezi ním a hlavním pořadatelem. A v tu chvíli zasáhl Jiří Fořt. Hosté však upozornili na to, že se Fořt pohyboval v zóně, kde neměl co dělat. „Stál v zóně pro odchod hráčů, realizačních týmů a rozhodčích. Přitom nebyl nijak označen. Proto nechápu, proč tam stál. Možná to byla z jeho strany záměrná provokace,“ podotkl Jaroslav Macek.