Česká liga U19

Trutnov – Slavia Praha 1:9 (1:5)

Domácí hráči sice proti lídrovi tabulky přežili úvodních deset minut, hosté ale přesto do poločasu stihli nasázet za záda brankáře Frinty pět branek. Gól Rejla na 1:3 byl jen čestným úspěchem. Favorit vyhrál pod Krkonošemi zcela zaslouženě.

Fakta – branky: 29. Rejl – 10. a 22. Doležal, 14. Červenka, 39., 45., 55. a 65. Kuchta, 80. a 87. vlastní. Rozhodčí: Novák. ŽK: 2:2. Diváků: 58. MFK Trutnov: Frinta – Landa, Kahoun, Kancok, Vít (64. Hodbod) – Zezula (71. Brejcha), Wimmer – Klossovski, Rejl, Rada (68. Čalovka) – Vošanovič.

„Dopředu bylo jasné, že přijatelný výsledek můžeme uhrát pouze při maximálním nasazení, důrazu v osobních soubojích a zodpovědnosti při bránění. Bohužel nic z toho se nám do utkání dát nepodařilo. Někteří hráči působili na hřišti dojmem, že je tento zápas pro ně spíš trestem, a že je škoda trávit takový pěkný den soubojem se soupeřem, na kterého stejně nemám. Slavia je v této soutěži absolutně nejlepším mužstvem. Pro hráče by měl být duel s jedním z našich nejslavnějších klubů svátkem, proto mě trochu mrzí, že jsou kluci málo ochotní víc se o výsledek poprat. Slavia vyhrála naprosto zaslouženě, ale my jsme jí cestu za třemi body příliš neztížili. Dobrou zprávou je aspoň návrat Olivera Hodboda po zranění," zlobil se na svěřence po utkání trenér Jan Míl.