Ještě bez výraznějších nervů mohou nastoupit do víkendového zápasu fotbalové týmy, které se přihlásily do oblastního fotbalového poháru. Krajské mistrovské soutěže na Liberecku odstartují v příštím týdnu (okresní ještě o víkend později), nyní je tak možnost naposledy prověřit si nacvičené herní kombinace, signály a provětrat fyzickou připravenost.

Ze Semilska se do pohárového programu přihlásilo hned devět mužstev. A všechna vyběhnou na trávníky už tuto sobotu. Jisté je, že alespoň tři z nich postoupí do dalšího kola. Dojde totiž na trojici okresních derby. V sousedském souboji se poměří spřátelené oddíly Rovenska a Sedmihorek, dobře známí si jsou i další soupeři z Košťálova a Semil. Poslední „dvojičku" tvoří Bozkov a Horní Branná, za nimiž fanoušci musí cestovat na hřiště s umělou trávou do Lomnice nad Popelkou.

Zbylé tři oddíly musí absolvovat cestu za hranice semilského okresu. Jilemnice vyrazí do Jablonce nad Nisou, kde zakotví v areálu exdivizního Mšena. Bývalí účastníci čtvrté ligy se do cesty postaví i Turnovu B a Mírové. Prvně jmenovaný klub se představí na hřišti libereckého Rapidu, partu okolo Miloše Zelnického čeká zájezd do Železného Brodu.

A pak už půjde do tuhého. Hráči, realizační týmy i fanoušci už netrpělivě vyhlíží start jarních odvetných bojů. Kolik týmů se o víkendu v generálce naladí vítězně?

Program poháru Libereckého kraje

Sobota 14. března (12.00 hod.)
Bozkov – Horní Branná
(UMT Lomnice)

Sobota 14. března (14.30 hod.)
Mšeno – Jilemnice
Železný Brod – Mírová
VTJ Rapid Liberec – Turnov B
Rovensko – Sedmihorky
Košťálov – Semily

Ostatní zápasy:
Hrádek – Osečná
Mimoň – Doksy
Cvikov – Skalice
Česká Lípa – Bukovany
Frýdlant – Chrastava
Desná – Velké Hamry
Doubí – Višňová