Důležité tři body do tabulky si připsali náchodští fotbalisté. Těm se povedlo vyhrát v derby nad Trutnovem 2:0. O góly se postarali Rojšl a Vencl. V první půli byli hosté aktivnější, soupeře do žádných příležitostí nepouštěli, sami však na domácího gólmana rovněž nevyzráli.

Hned ve 2. minutě se vytáhl trutnovský gólman, když vyrazil na břevno střelecký pokus Rojšla. Po čtvrt hodině hry domácí brankář Šťastný až na druhý pokus zpacifikoval střelu Petříka z dvaceti metrů. Ve 22. minutě dostal míč za trutnovskou obranu Simon, Rojšl v zakončení ale mířil pouze do připraveného brankáře Trutnova.

Pět minut před přestávkou sehráli Náchodští pěknou akci, na jejímž konci bylo nepřesné zakončení Bricha. Krátce před pauzou se vytáhl i náchodský gólman Hladík, který zpacifikoval dobře mířenou střelu k tyči.

Krátce po změně stran si dlouhý nákop Simona zpracoval Rojšl a nechytatelnou střelou do šibenice otevřel skóre zápasu – 0:1. Vedoucí branka Náchoda probudila domácí z letargie. Největší šanci měli domácí v 71. minutě, kdy technickou střelu s vypětím všech sil Hladík zlikvidoval.

O deset minut později mohl definitivně rozhodnout hostující J. Kabeláč, jeho hlavička však skončila těsně nad. V 84. minutě nadvakrát kryl střelu domácích Hladík, vzápětí ale přišlo definitivní rozhodnutí. J. Kabeláč zatáhl míč, přihrál pod sebe Venclovi, ten upravil na konečných 0:2.

Ondřej Nejman, trenér FK Náchod: „Klasické derby, hodně nervózní, bojovné. V zápase bylo klíčové, který z týmů dá první branku. Naštěstí se to podařilo nám díky krásné střele Michala Rojšla, závěr zápasu uklidnil až druhý gól po pěkné akci Honzy Kabeláče a Davida Vencla."