Shodné porážky o jeden gól si připsaly nejvýše postavené fotbalové týmy z regionu nejvyšších českých hor. Zatímco Trutnov v odvetě za pohárové vypadnutí zopakoval výsledek 1:2 s Převýšovem, Dvoráci podlehli 2:3 na hřišti taktéž třetiligové Chrudimi.

Generálky

Převýšov – Trutnov 2:1 (1:1)

Svěřenci kouče Miloše Dvořáka čelili na hřišti účastníka ČFL počátečnímu tlaku domácích, ale s vypětím všech sil odolali. Naopak padl úvodní gól na straně druhé.

Ve 25. minutě předvedli na pravé straně pěknou akci Makovský s Vilámem, druhý jmenovaný přihrál do vápna Čechovi, a ten poslal hosty do vedení Favorit zápasu před půli celkem lacino vyrovnal. Atakovanému Šťastnému v brance Trutnova vypadl míč a Švarc jej bez problému dorazil do prázdné branky.

Obrat se domácím podařilo dokonat krátce po přestávce. S odvracením soupeřova útoku zaváhala levá strana trutnovské sestavy a Urbanec měl znovu snadnou úlohu – 2:1. Do konce už branka i přes šance na obou stranách nepadla, a tak se museli hosté smířit s těsnou porážkou.

„Odehráli jsme oboustranně velice kvalitní přípravné utkání. Chválíme výkon a bojovnost všech hráčů, kteří se již těší na start divizního ročníku," řekl k utkání trutnovský lodivod Miloš Dvořák.

Fakta – branky: 41. Švarc, 50. Urbanec – 24. Čech. Rozhodčí: Kubišta. Hráno bez karet. Diváků: 90. MFK Trutnov: Šťastný – Makovský, M. Kejzlar, Křižovič, J. Holubec – Vilám, Kovář, Vl. Marks, P. Holubec – P. Doubic, Čech; střídali: Groer, Ficner, Bönisch.

Chrudim – Dvůr Králové 3:2 (2:1)

Úvod utkání hostujícím fotbalistům nevyšel. Než se totiž rozkoukali, zakončil pěknou kombinační akci domácích z malého čtverce kanonýr Holub. Po čtvrthodině hry odebral před hostující šestnáctkou Mastík míč Krulišovi, šel z úhlu sám na brankáře Ulrycha a zahrál mu „na housle" – 2:0.

Pod dojmem snadného náskoku účastník ČFL polevil a bojovně hrající Dvoráci toho využili. Ve 35. minutě Kruliš odčinil chybu při druhém gólu a hlavou upravil na 2:1.

Také nástup do druhé půle vyšel lépe hostům. Ve 49. minutě se ukázkově uvolnil před protihráče zkušený Kilevník a umístěnou střelou ze čtrnácti metrů vyrovnal na 2:2.

Chrudimským se dlouhé minuty nedařilo, ale nakonec přece jen strhli vítězství na svou stranu. V 71. minutě zúročil Kesner Mastíkovu přihrávku ve třetí gól. Úrovni zápasu samozřejmě neprospělo úmorné vedro, přesto byl trenér Dvora Roman Oliva spokojen. „Proti kvalitnímu soupeři jsme odehráli hodnotný zápas. Ve hře dopředu to bylo dobré, v obraně ještě máme co zlepšovat."

Fakta – branky: 2. Holub, 15. Mastík, 71. Kesner – 35. Kruliš, 49. Kilevník. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 1:2. Diváků: 80. TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Kruliš, Podolník (46. Macek), Blažek (46. Privara) – Kilevník, Fejk, Daněk, Řežábek – Černík, Vik. Marks (46. M. Otradovský).