Takový debakl nováček soutěže dlouho nezažil. Šlágr kola byl k vidění v Trutnově, kde si to rozdali třetí a první tým aktuálního pořadí.

Divize C
Trutnov – Olympia Hradec
1:2 (0:0)
Utkání z čela tabulky bylo pro domácí příznivce i hráče možná vrcholem podzimu. Trutnovu se doma daří, neprohrál zde žádné z předchozích sedmi utkání. A dlouho to vypadalo, že jeho království nedobije ani největší favorit na postup do ČFL.

Hosté se na umělém trávníku představili jako běhavý tým, domácí si naopak vyzkoušeli, jaké to je, když má soupeř častěji míč na svých kopačkách. Opatrný první poločas mnoho náznaků šancí nepřinesl, tu největší si ale vypracovali domácí. Čechův centr si našel dosud desetigólového Petra Holubce, z jeho kopačky ale balón mířil vysoko nad branku.

Ve druhé půli podobnou šanci neproměnil hostující Korba, ale v závěrečné pětiminutovce už gólové okamžiky přišly. Ten první v 86. minutě. Soupeře v šestnáctce zastavil faulem Horák a z pokutového kopu nasměroval hosty za vítězstvím Demeter – 0:1. Domácí se nevzdali, za další tři minuty odcentroval Kamitz a hlavička Kejzlara sebrala soupeři náskok. Radost v ochozech byla veliká, zároveň však předčasná. Už v nastaveném čase se totiž hosté dostali k poslední akci, ve vápně si míč našel Rolka a hradecký obr trefou „last minute" přece jen vystřelil všechny body svému celku.

Semily – Dvůr Králové 1:7 (0:5)
Porážka 0:3, nic horšího na podzim fotbalisté Semil nezažili. Pouze však do soboty 7. listopadu. To přijel na jejich hřiště dlouholetý účastník divize ze Dvora Králové a na zeleném trávníku zanechal hluboké stopy. „Poločas hrůzy" totiž bude svěřence trenéra Abraháma strašit celou zimní přestávku.
Hosté, kteří naposledy padli před týdnem doma s Turnovem (3:4), poslal do vedení už v 11. minutě Hruška. Stejný hráč ve 28. minutě skóroval i podruhé a vsítil tak čtvrtý gól svého celku za sebou. Pro konečný výsledek ale byla rozhodující pasáž mezi 35. a 39. minutou. V tomto úseku totiž hosté přidali další tři (!) góly.

Ne náhodou se ve druhém poločase zápas už jen dohrával. Hosté Krulišem skóre zvýšili, pak vsítil čestný úspěch Linhart, ale poslední slovo patřilo Václavu Hákovi. Dvorský mladíček si připsal svou premiérovou divizní trefu v 87. minutě a stav zápasu doladil na konečných 1:7.
Fakta – branky: 62. Linhart – 11. a 28. Hruška, 35. a 58. Kruliš, 36. Fejk, 39. Podolník, 87. V. Hák. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 3:1. Diváci: 150. SK Semily: Masařík – Hurt, Linhart, Nesvadba, Kočí – Bína (46. Seifert), Hájek – Rumler, Vlach, Polívka (66. Maleček) – Suk.

Jablonec n. J. – Živanice
1:3 (1:1)
Utkání na hřišti „Pilišťata" přineslo atraktivní fotbal plný šancí a branek. Hosté potvrdili velké kvality, přesto patřily úvodní dvě šance domácím. Rozkovec ale mířil hlavou do gólmana a Linka stejnou částí těla vedle. A tak udeřil tým z Pardubického kraje. Ve 22. minutě se míč šťastně odrazil k Ujcovi, a ten si v šancích povětšinou umí poradit – 0:1. Pak si ale vzal slovo další uznávaný borec na hřišti. Crnkič nejprve zahodil velkou šanci, po chvíli ale přece jen vyrovnal.

Právě exligový útočník mohl nakonec docílit i obratu. V 50. minutě byl v šestnáctce faulován Krejčík, penaltu ale jeho spoluhráč neproměnil, když zamířil vedle. Trest přišel záhy. Na 1:2 skóroval Gorol a při domácí snaze o druhé vyrovnání chyboval Jabloneček v rozehrávce, Ujec v 67. minutě běžel sám na branku a třetím gólem dal výsledku konečnou podobu.

Fakta – branky: 27. Crnkič – 22. a 67. M. Ujec, 53. Gorol. Rozhodčí: Ježek. ŽK: 4:3. Diváci: 250. TJ Sokol Jablonec nad Jizerou: Farský – Zemánek (78. Chropůvka), Halama, Karásek, Povr (87. Dorničák) – Sedláček (87. Munzar), Rozkovec, Šedý (70. Štemberk), Krejčík (82. Helm), Linka – Crnkič.

Pěnčín-Turnov – Jaroměř
0:0, na penalty 5:3
Šestkrát za sebou dokázali turnovští fotbalisté na domácím trávníku získat tři body. Před týdnem navíc poprvé vyhráli i venku a nic tedy nemělo stát v cestě vítězství proti předposlednímu celku tabulky. Jenže právě proti Jaroměři přišel konec série. Hosté v utkání bojovali, skvěle jim zachytal brankář Ondráček, a jelikož domácí zahazovali šance jak na běžícím pásu, dospěl duel k remíze 0:0.

Na strážci hostující branky si už v prvním poločase vylámali zuby Havel, Beníšek a dokonce dvakrát při trestných kopech Papoušek.
Po přestávce zazdil největší příležitost Moravec, to když jeho střela skončila na tyči. V té době už hráli hosté o deseti po vyloučení Železova. I Jaroměř ale mohla několikrát skórovat a po obrovské šanci Holuba dokonce z brankové čáry odvracel pohromu Šimek.

V penaltách je ale Turnov letos stoprocentní. Díky jedné neproměněné na straně hostů, vyhrál tým hrajícího trenéra Petříka už potřetí a v tabulce mu patří skvělá pátá příčka.

Fakta – rozhodčí: Brychta. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (60. Železov). Diváci: 150. FK Pěnčín-Turnov: Hyka – Kratochvíl, Novotný, Šimek, Petřík – Cigánek (46. Tvrdý), Beníšek, Dlouhý (71. Moravec), Havel (85. Matoušek) – Šulc, Papoušek.