Nervy drásající podívaná nabídla 140 divákům osm branek, zápletku do poslední vteřiny a co je hlavní, vítězství Lánova.

Mostek – Lánov 3:5 (1:3)
Fakta – branky: 15. a 74. Vojtíšek, 68. Pacák – 16., 25. a 90. (+5) Horák, 37. Tošovský, 75. Souček. Rozhodčí: Havlík. ŽK: 1:4. Diváci: 140. FK Mostek: Hlušička – Zigo, D. Duchek (53. Borůvka), Záruba, Čajka (48. T. Hampl) – J. Kuhn, O. Pacák, Vojtíšek (78. P. Ježek), Lashchuk – Pojezdný (86. M. Kočí), J. Polák. TJ Lánov: Tuček – Průžinec (73. Tringela), J. Tošovský (86. Seifert), Hartig, Škoda – Šafařík (46. J. Procházka), I. Souček, P. Horák, Foubík – Losenický (46. O. Pavelka), Mašek.

Kdo v důležitém utkání očekával opatrnou partii, musel už po pár minutách svůj názor přehodnotit. Mostečtí se ujali vedení v 15. minutě, na trefu Vojtíška ale hned z protiakce odpověděl Horák. V té chvíli ještě oba střelci nevěděli, že se stanou nejskloňovanějšími postavami zápasu.

Byl to právě Pavel Horák, kdo ve 25. minutě poprvé poslal do vedení Lánov, a když osm minut před pauzou přidal třetí gól Tošovský, vypadalo to na velký lánovský večírek.

Jenže Mostek už řadu let trénuje Miroslav Lebeda, a ten umí ze svých svěřenců vyždímat maximum. Nejinak tomu bylo v sobotu. Druhý poločas patřil „domácímu“ mužstvu. Lánov dlouho držel skvěle chytající Tuček, překonat ho dokázal až v 68. minutě Pacák.

Za dalších šest minut srovnal Vojtíšek a vypadalo to na velký mostecký obrat. Jenže právě střelec dvou mosteckých branek byl poté nevybíravým zákrokem vyřazen ze hry (nejspíš na hodně dlouho) a rozhodující branku vsítil Lánov. Krásnou ranou se prosadil kapitán Souček a favorit musel znovu dotahovat.

V závěrečných vteřinách podpořil ofenzívu i gólman Hlušička, vyrovnávací trefa ale nepřišla a naopak Horák z protiútoku dokonal postupový hattrick.

„Diváci sledovali vyrovnané utkání. My jsme byli produktivnější, proto jsme zaslouženě vyhráli a postupujeme. Byl to dobrý zápas v pěkném prostředí a před pěknou diváckou kulisou,“ liboval si po utkání lánovský kouč Lubor Mihalo.

To mostecký Miroslav Lebeda smutnil. Sestup Mostku do III. třídy před sezonou i před barážovým duelem čekal málokdo. „Trochu nám uškodilo brzké vedení. Celkově zápas rozhodla produktivita. Zatímco Lánov dal pomalu z každé střely gól, my jsme byli v koncovce neefektivní.“