I. B třída, sk. E

Dolní Kalná – Police 3:6 (0:3)

Dolnokalenští se v týdnu odlepili ze dna tabulky skupiny, leč na sedmé příčce vydrželi pouhé dva dny. Proti Polici domácí soupeři nestačili a už v první půli nabrali tříbrankovou ztrátu. Po pauze sice zásluhou Jiřičky přišlo mírné zdramatizování duelu, rozdíl ve skóre se ale na konci duelu nezměnil a hosté si zaslouženou výhru pohlídali.

Fakta – branky: J. Jiřička 2, Tauchman – Pataki 3, Jandík 2, Klapkovský. Rozhodčí: Kánská. Hráno bez karet. Diváci: 100. FK Dolní Kalná: T. Navrátil st. – Hampl, Tauchman, J. Navrátil, Dědek – J. Jiřička, M. Bartoš, Najman, Michal Nosek – V. Kodytek, D. Ježek (70. M. Lukeš).

Martin Bartoš (Dolní Kalná): „Hosté v první půli potrestali naše hrubé chyby a vedli již o tři branky. Po přestávce jsme se snažili o zvrat, ale laciné inkasované branky nás definitivně položily."

Hronov – Žacléř 2:1 (2:0)

Také zápas druhého podkrkonošského celku ve skupině E v sobotu rozhodovala žena. Arbitr Hrušková byla v prvním poločase svědkem dvou branek Hronova, díky nimž si domácí vypracovali důležitý náskok. V oslabené sestavě hrající Baník sice po pauze dokázal vlastním gólem soupeře snížit, více už ale nestihl.

Fakta – branky: Valtera, Neuschl – vlastní (Zíta). Rozhodčí: Hrušková. ŽK: 2:0. Diváci: 65. TJ Baník Žacléř: Pelc – Herman, M. Vít, Kovačík, Cvik (75. Dusil) – Janata, Horváth, Franze, Mádle – Skála, Ondráško.

8. Dolní Kalná 8 2 0 0 6 11:27  6

Sobota 17.00: Miletín – Dolní Kalná, Žacléř – Kopidlno, Nepolisy – Hronov. Neděle 17.00: Police – Kobylice.

I. B třída, sk. G

Hostinné – Libáň 4:1 (2:0)

Tatran ve skupině o záchranu usiluje o první příčku a šest kol před koncem sezony mu k ní schází jediný bod. V souboji s nevyzpytatelnou Libání vyšel domácím závěr první půle, kdy se krátce po sobě prosadili tradiční střelci R. Polák s Jakoubkem. Hosté sice po přestávce duel zdramatizovali, vyloučení Havlíka jim ale zhatilo plány a ve finiši jim navíc Hostinné přibalilo na cestu další dva góly.

Fakta – branky: 34. R. Polák, 38. a 83. Jakoubek, 79. Šmucer – 49. Jůza. Rozhodčí: Bečvář. ŽK: 1:0. ČK: 0:1 (72. Havlík). Div.: 80. Tatran Hostinné: Zítko – Janouch, Rodr, Hruška, D. Polák – R. Polák, Valeš (56. Filcsák), Kosina, Nossek – Jakoubek, Šmucer.

Pavel Šmucer (Hostinné): „Oboustranně bojovné utkání. V prvním poločase jsme se dlouho nedokázali prosadit. Až v závěru jsme se ujali dvoubrankového vedení. Úvod druhé půle jsme zaspali a nechali hosty snížit. V závěru po rychlých brejcích jsme potvrdili zasloužené vítězství."

Mladé Buky – Trutnov C 2:3 (1:1)

V trutnovském derby se ze tří bodů po zásluze radoval nováček soutěže. Hosté v utkání třikrát vedli, ve dvou případech ale vždy po chvilce dokázaly Mladé Buky vyrovnat. O všem rozhodl čtvrt hodiny před koncem střídající Chvalina, jehož si našel míč po rohovém kopu a po dorážce neměl gólman Engler šanci na úspěšný zákrok. Ve zbývajícím čase už domácí odpovědět nestihli.

Fakta – branky: 32. Hrubeš, 58. Ruml – 30. Klossovski, 56. Zákravský z pen., 75. Chvalina. Rozhodčí: Špaček. ŽK: 1:2. Diváci: 65. FC Mladé Buky: Engler – Jurík, Liška, Spurný, Brhel – Kahoun, Poznar, Voňka, Hrubeš – Machalík, Ruml. MFK Trutnov C: Dřímal – Drtina, Bělonožník (74. Jirka), Šimočko, Zákravský – Klossovski, Wimmer, Z. Doubic, Vomočil (58. Chvalina) – M. Kulda (85. Trojánek), Kárník (89. Horáček).

Pavel Hrubeš (Mladé Buky): „Soupeř držel míč na kopačkách častěji a bohužel také vstřelil o jeden gól víc než my, díky čemuž vyhrál."

Marcel Kalhous (Trutnov C): „Bojovné, leč ne moc fotbalové derby. Vytvořili jsme si více brankových příležitostí a tím pádem i zaslouženě vyhráli. Po herní stránce jsme mohli být jistě o mnoho lepší."

Rudník – Robousy 5:2 (1:1)

Záchrana Rudníku začíná mít stále vyšší naděje. Poté, co mužstvo kolem špílmachra Hylmara uspělo v Libáni, dokázalo přehrát i poslední tým tabulky z Robous. Úvodní poločas se sice domácím příliš nevyvedl, po pauze ale už byli jasně lepším týmem a k potěše diváků stříleli i góly. Nejpilnějším byl v tomto ohledu útočník Havránek, jenž k trefě z prvního poločasu přidal po hodině hry ještě dvě slepené branky. Výhru 5:2 doladil v předposlední minutě Čáp. Nyní na Rudník čeká možná klíčový duel na hřišti Milíčevsi.

Fakta – branky: 33., 61. a 62. Havránek, 47. Víšek, 89. Čáp – 32. Vodička, 63. Tomášek. Rozhodčí: Kiezler. ŽK: 1:1. Diváci: 130. TJ FC Avon Rudník: Vachek – Beláň, Štemberka, Svoboda, Etflajš – Hloušek (57. Privara), Víšek, Hylmar, Brož – Havránek (80. Sucháň), Čáp.

Pavel Cerman (Rudník): „Povinné vítězství na cestě za záchranou se nerodilo lehce. Hosté se dokonce ujali vedení. Naštěstí jsme prakticky ihned z protiútoku vyrovnali a druhý poločas byl již jednoznačnou záležitostí. Vítězství mohlo být mnohem vyšší."

1. Jičín B 8 6 1 1 0 20:7  22
2. Hostinné 8 5 1 1 1 25:12 21
3. Libáň 8 4 1 1 2 21:11 18
4. Trutnov C 8 5 0 0 3 18:16 16
5. Mladé Buky 8 3 1 0 4 13:17 13
6. Rudník 8 3 0 0 5 19:22  9
7. Milíčeves 8 2 0 1 5 10:16  9
8. Robousy 8 0 0 0 8 11:36  0

Sobota 17.00: Libáň – Trutnov C, Mladé Buky – Hostinné, Robousy – Jičín B. Neděle 17.00: Milíčeves – Rudník.