Zdá se, že o postup do krajské soutěže I. B třídy budou v závěru jarní části bojovat již jen dva nejlepší celky okresního přeboru. Čtvrteční vložené kolo totiž demonstrovalo nadvládu trutnovského „céčka" a kocbeřské Jiskry. Právě vzájemný duel těchto dvou týmů je navíc na programu již tuto sobotu v Horním Starém Městě!

Trutnov C – Poříčí 3:2 (2:0). Branky: M. Kulda 2, Z. Poznar – Petr, Tomšík. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 3:3. Diváků: 80. Ve šlágru kola byli domácí lepší v prvním poločase a zaslouženě ho vyhráli o dvě branky. Když ještě v 60. minutě zvýšili na 3:0, vypadalo to na jasnou výhru. Opak byl pravdou. Začalo drama, hosté snížili na rozdíl jediné trefy a domácí se strachovali o výsledek, který nakonec uhájili a připsali si tři body.

Lánov – Kocbeře 1:3 (1:2). Branky: Malinský – Hulík 3. Rozhodčí: M. Pilný. ŽK: 2:0. Diváků: 40. Jarní trápení Lánova se sestavou pokračuje. Hosté ve 12. minutě vedli již 0:2 a několik dalších šancí neproměnili. Domácím se do poločasu podařilo korigovat a po změně stran byli jasně lepší. Nepovedlo se jim však skórovat ani z pokutového kopu. Z protiútoku naopak hosté pojistili výsledek na 1:3 a bylo po zápase.

Vítězná – Kunčice n. L. 4:3 (2:3). Branky: Vladeka 2 (1 z pen.), Robek, Andrle – Míč z pen., Petrák, D. Jeřábek. Rozhodčí: R. Trejbal. ŽK: 2:3. Diváků: 50. Bojovný zápas se odehrával jak na houpačce. Domácí ve 22. minutě vedli 2:0, ale hosté zabojovali a výsledek ještě do půle otočili. Ve druhém dějství se Vítězné bojovným výkonem podařilo po dvaceti minutách skóre znovu otočit a udržet až do konce. Brankový apetit opět potvrdil junior Vladeka, který rozšířil svou bilanci na osm branek v posledních třech utkáních.

Strážné – Podhůří 2:2 (1:1), na penalty 3:4. Branky: Zarebski, Grégr – Mlejnek, Dryml. Rozhodčí: Mlynář. ŽK: 0:2. Diváků: 100. Velice pěkné utkání s mnoha šancemi na obou stranách skončilo zaslouženou remízou a bonusovým bodem pro hosty. Vedení si Strážné dlouho neudrželo, naopak Harta po chybách otočila na 1:2. Nakonec po samostatné akci srovnal nestárnoucí Grégr. V penaltovém rozstřelu uspělo Podhůří.

Staré Buky – Libeč 3:0 (1:0). Branky: Pálinkáš 2, Maňuch. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 0:1. Diváků: 80. Ve velmi slušně hraném utkání obě družstva předváděla technický fotbal s krátkými přihrávkami. Domácí byli přeci jen lepším mužstvem a zaslouženě si připsali další tři body do tabulky. Dvacet minut před koncem už nebylo co řešit a zápas se jen dohrál. Pochvalu zaslouží Pálinkáš, který vstřelil dva krásné góly a u hostů nestárnoucí brankář Nývlt, jenž dokázal zneškodnit několik dobrých akcí a střel Buků. Takhle by se měl hrát fotbal, pro radost a bez emocí všech aktérů.

Horní Maršov / Janské Lázně B – Mostek 1:2 (0:0). Branky: Kostadinov – Hampl, Besšapošnikov. Rozhodčí: Lokvenc (OFS Náchod). ŽK: 0:1. Diváků: 40. Hostům se podařilo ve druhém poločase šťastnými střelami dvakrát skórovat, domácí poté stačili pouze snížit nepříznivý stav v 75. minutě. Jinak se hrálo vcelku vyrovnané utkání.

Vrchlabí B – Rtyně 3:1 (0:0). Branky: Herz 2, Matěják – Studnička. Rozhodčí: L. Říha. ŽK: 3:1. Diváků: 50. V pohledném utkání hosté na začátku neproměnili pokutový kop. Domácí rozhodli zápas ve druhé půli, kdy během osmi minut nastříleli tři branky a získali důležité body.

III. třída

Také ve III. třídě se zdá být o postupujících jasno. Úpická rezerva v závěru soutěže jen těžko přenechá postupovou příčku někomu jinému. Velkým kandidátem na skok do přeboru je i Prosečné. Platí to i přes jeho porážku s Libotovem, kterému Sokol nedokázal vstřelit ani gól.

Úpice B – Černý Důl 3:0 (1:0). Branky: Kolman 2, L. Vlček. Rozhodčí: Šolc (OFS Náchod). ŽK: 0:1. Diváků: 15.

Prosečné – Libotov 0:1 (0:1). Branka: F. Kraus. Rozhodčí: Kajzr. ŽK: 1:1. Div. : 60.

Volanov – Bílá Třemešná B 4:1 (2:0). Branky: Kouba, Smola, Voňka, vlastní – T. Otradovský. Rozhodčí: Záliš (OFS Náchod). ŽK: 1:2. Div.: 50.

Lampertice – Starý Rokytník 0:2 (0:1). Branky: Handlíř, Bano. Rozhodčí: Tandler. ŽK: 0:1. Diváků: 130.

Malé Svatoňovice – Dolní Kalná B 0:0, na penalty 1:2. Rozhodčí: Gieci (OFS Náchod). ŽK: 1:1. Diváků: 60.

Svoboda – Pilníkov 2:3 (2:2). Branky: Matějka, Beneš – Valkoun, Kozaňák z pen., Kratochvíl. Rozhodčí: Herák. ŽK: 2:1, ČK 1:0 (Matějka). Diváků: 50.

IV. třída

V nejnižší soutěži potvrdil zlepšené výsledky tým Bernartice/Žacléř B, který přesvědčivě vyhrál v Kuksu.

Mladé Buky B – Lánov B 1:3 (1:1). Branky: Voňka – Živnůstka 2, vlastní. Rozhodčí: F. Pilný. ŽK: 2:1. Diváků: 40.

Radvanice – Borovnice 4:1 (2:1). Branky: Kneifel, Ježek, Vlasák, Duben – Špatný. Rozhodčí: Pelc. Bez karet. Diváků: 40.

Chvaleč – Chotěvice 3:3 (2:3), na penalty 1:3. Branky: Skuřenský 2, Votava – D. Peterka, Odvárka, Moravec. Rozhodčí: R. Trejbal. ŽK: 2:3. Diváků: 65.

Kuks – Bernartice 1:5 (0:3). Branky: Odvárka – Klička 2, Mikolajczyk 2, Těžký. Rozhodčí: Gernát. ŽK: 4:1. Diváků: 30.

Podhůří B – Hajnice nehlášeno

Mládež

BELsport Okresní přebor žáků – 15. kolo: Rudník – Bilá Třemešná 2:2, na penalty 1:3, Mostek – Lánov 3:0, Svoboda – Poříčí nehlášeno.

Okresní soutěž mladších žáků – 15. kolo: Kocbeře – Dolní Kalná 0:9 a 1:14, Pilníkov – Stárkov 1:5 a 0:2.