Gratuluji k dalšímu vítězství v Havlovicích. Jaký byl sobotní turnaj pro váš tým?
To byly zase nervy. Nezačali jsme dobře. První zápas s favorizovanou Pražskou jsme nezvládli a prohráli 0:3, ale postupem času jsme se zvedali a zápas od zápasu jsme se lepšili. Nakonec jsme ve finále vyhráli vysoko 6:0. Po hrozném úvodu jsem to vůbec nečekal. Měli jsme však výhodu v tom, že jsme ve finále měli čtyři hráče na střídání, zatímco soupeř pouze jediného. Po druhé brance pak nebylo co řešit.

Které vítězství bylo tedy těžší? Se Soniou mladíků nebo se Soniou čtyřicátníků?
Tak určitě bylo těžší klasické Hapo. Tam to bylo do poslední chvíle o štěstí a rozhodovala prakticky náhoda (Sonia získala prvenství až po penaltách ve finále – pozn. red). Teď v sobotu to bylo nakonec jednoznačné.

Máte před sebou vidinu možnosti zisku ojedinělého hattricku, to když vyhrajete i Superhapostar. Jak moc vás tento fakt motivuje?
Hodně! Už nyní jsem začal pracovat na týmu. Mám už zajímavá exligová jména. Namátkou řeknu Vaška Kotala (trenér ligového Hradce Králové – pozn. red), ke kterému se pak přibalí další.

Jak dlouho už do Havlovic na turnaje různých kategorií jezdíte?
Myslím, že takřka od začátku. Jezdil jsem s kluky, pak jsme měli přestávku, ale zase jsme začali každý rok. Všechny kategorie obsazujme, takže to už několik let bude. Turnaje nad 40 i nad 50 let jsme odehráli asi všechny.

Chystáte se také do hry nebo svůj tým budete podporovat z lavičky?
Teď na Superhapostar se chystám, že zasáhnu také do dění na hřišti. Jinak se to odvíjí vždy od normálního Hapa. Teď jsme vyhráli, i když jsme se horko těžko nakonec scházeli, a od toho se ty sestavy odvíjí.

Hapostar zná svého vítěze, štafetu přebírá Sonia Žacléř

V sobotu se do havlovického sportovního areálu sjeli hráči deseti mužstev, aby bojovali o prvenství v dalším, již 18. ročníku turnaje fotbalistů nad 40 let.
Mužstva byla nalosována do dvou skupin, z nichž si účast v semifinále vybojovala Sonia Žacléř, obhájce prvenství z loňského roku Pražská Trutnov, Trosky Ostrava a domácí HAFA Havlovice.

Cestu do finále si zajistila Sonia Žacléř vítězstvím nad domácím týmem v poměru 3:0. Druhým postupujícím se stala Pražská Trutnov, která porazila Trosky Ostrava 4:1.

V boji o 3. místo následně podlehli hráči Havlovic ostravským Troskám 0:6. Stejným výsledkem skončilo i finále mezi Pražskou Trutnov a Soniou Žacléř.
Sonia tak nadále živí svůj sen. Pokouší se totiž o mimořádný hattrick! Vyhrála již Hapo, nyní Hapostar a 3. září bude bojovat o vítězství na Superhapostar, na ojedinělém turnaji určeném fotbalistům nad 50 let.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Pavel Pěnička ze Sonie, mezi brankáři se v nejlepším světle představil spoluhráč Pěničky Jan Vojnar a nejlepší střeleckou muškou oplýval Vlastimil Stařičný z Trosek Ostrava. Soupeřům dokázal nasázet osm branek.

KONEČNÉ POŘADÍ

1. SONIA Žacléř
2. Pražská Trutnov
3. Trosky Ostrava
4. HAFA Havlovice
5. Old Boys Teplice
6. Kopáči Červený Kostelec
7. FC Sharp Pardubice
8. Pub Gol Jelenia Gora
9. SK Černošice
10. Deprag Lázně Bělohrad

Další turnaj v Havlovicích se odehraje již 3. září, kdy se na turnaji Superhapostar představí hráči nad 50 let!