Svůj triumf v soutěži dotáhli k vytouženému konci vítězstvím v posledním kole na palubovce Náchoda. Ale ty nervy, jaké to byly. Považte sami. Dvoráci v derby potřebovali získat alespoň bod. Od začátku se tahali se soupeřem o skóre.

Ani oni, ani Náchod nešel do trháku. V poločase Dvůr Králové vedl o branku po proměněné sedmičce Fiedora. „Podle očekávání to bylo těžké utkání,“ vyprávěl kouč Karel Hracha, jak se hráči jen stěží prosazovali přes vystavěné obranné hradby. „Nebyl to snad ani zápas gólmanů, ale opravdu jen obran. Domácí na Babčaníka vystřelili snad jen deset ran za poločas, což je hrozně málo,“ řekl Hracha.

Náchodská defenziva nepracovala tak dobře, jako ta dvorská, ale hostující hráči se ve „studené“ hale nedokázali vyhecovat k větší gólové potenci.
Ve druhém poločase se hra příliš nelišila. Bojovalo se o každý metr hřiště, skóre zůstávalo vyrovnané. Na pravé straně útoku se v dobrém světle ukazoval Picha, který uplatňoval své zkušenosti a do dobrých střeleckých pozic uvolňoval Kotíka, jenž neomylně zakončoval. Deset minut před koncem se domácí tým ujal dvougólového vedení a Dvůr se ocitl ve svízelné situaci.

„Udělali jsme několik chyb a začalo to smrdět,“ prohlásil Karel Hracha. „Kluky jsem se snažil povzbudit a říkal jsem jim, že pokud budeme dobře bránit, otočíme to a vyhrajeme,“ doplnil dvorský kouč. Asi sotva tušil, jak si jeho slova hráči vezmou k srdci. Závěrečnou desetiminutovku Dvoráci odehráli bez inkasované branky! A tak ani nevadilo, že posledních pět minut neskórovali také.

Obrat zápasu pak režírovala dvojice Picha – Kotík. Druhý jmenovaný vstřelil poslední dvě branky Dvora. „Musím pochválit Dana Pichu, který nahradil chybějícího Kulhánka. V závěru, kdy jsme zdržovali a udržovali si jednobrankový náskok Picha si zkušeně chodil pro fauly a to nám hodně pomohlo,“ sdělil trenér Hracha. A pak už to konečně přišlo. „Mistři, mistři!“ skandovalo se a začínalo se slavit.

Náchod - Dvůr Králové 20:21 (11:12)

Fakta – branky: Klouček 6, Štefan 5/3, Balcar, Hrachový a Aliapulios 2, Bílý, Galba a Zeus 1 – Kotík 7, Fiedor 7/2, Groh 3, D. Picha 2, Hracha 1, Jůza 1/1. Rozhodčí: Průcha, Větrovský, Sedmičky: 5/3 – 5/3. Vyloučení: 4:1, ŽK 0:2. Diváků: 150. Sled branek: 5:4, 7:8, 11:12, 15:15, 20:18, 20:21. 1. HK Dvůr Králové n. L.: Babčaník, Janeček – Cvejn, Černý, Etrich, Fiedor, Groh, Hracha , Jokl, Jůza, Kotík, D. Picha, Voňka, Zelinka.