Sen se stal skutečností. Opora trutnovské Kary KATEŘINA HINDRÁKOVÁ se probojovala do konečné nominace na mistrovství Evropy basketbalistek, které se bude konat ve Francii od 15. června. Soupeřkami svěřenkyň trenéra Lubora Blažka budou v základní skupině Bělorusko, Litva a Chorvatsko. Asistentem trenéra je navíc dnes již bývalý lodivod Kary Martin Petrovický.

Katko, po pravdě, čekala jste, že byste nakonec v užším výběru mohla vydržet až do šampionátu? Přece jen, v širší nominaci jste už párkrát byla.
Upřímně jsem to nečekala. Jakmile ale trenér řekl, že se do Francie pojede se dvěma rozehrávačkami, začala jsem tušit, že by to mohlo dopadnout dobře.

Banální otázka: jak se těšíte?
(usmívá se) Francie je krásná země, takže se samozřejmě těším. Vzpomínala jsem na nějaké mládežnické šampionáty. Bude to asi podobné, ale nechám se překvapit.

Jako poslední byly z kádru vyřazeny Kateřina Křížová a Lenka Bartáková. Co myslíte, že nakonec hovořilo pro vás?
Jak už jsem říkala, hlavně to, že chce trenér vzít víc křídel. Kdyby jely rozehrávačky tři, šance by byla menší.

Berete nominaci jako vrchol kariéry nebo jako odrazový můstek do dalších reprezentačních let?
Jako vrchol kariéry ne. Beru to jako odměnu za tu práci, kterou dělám v Trutnově, ale uvidí se podle případného úspěchu, jaký ve Francii můžeme udělat. Jde taky o to, jakou měrou se o něj budu moci zasloužit. Je mi 25, ale jako vrchol kariéry to ještě brát nechci.

Který přípravný zápas vám podle osobních pocitů vyšel nejlépe?
Určitě hned ten první s Ukrajinou. Tam se dařilo hráčkám všem. Mně tam něco při střelbě padlo, dobře jsem bránila.

Mírně odbočím od vašeho osobního úspěchu. U týmu je v roli asistenta trenéra Martin Petrovický. Jak jste vlastně vnímala jeho nečekaný konec u podkrkonošského týmu Kary?
Tak rozhodně to bylo překvapení. Já zastávám filozofii, že nemá cenu řešit to, s čím nemohu nic dělat. Zpočátku to nebylo ono, trenér byl takový zaražený, ale teď už je v pohodě a o všem se bavíme.