Už čtvrtý rok po sobě se sejdou milovníci kulatého nesmyslu v tělocvičně trutnovské ZŠ Mládežnická. Boj o putovní pohár a spoustu zajímavých cen vypukne v sobotu o půl osmé, samotné týmy (skupiny A a B) se budou prezentovat o půlhodinku dříve.

Jako první se na palubovce představí Trut team a Trenéři, tedy vítěz prvního ročníku proti ostřílenýmu účastníkovi Horňák cupu. Konec dopolední části turnaje by měl být kolem půl druhé. Od této chvíle přijde na řadu prezentace skupin C a D, ve 14.00 by pak proti sobě měli nastoupit mladíci z FC Najkůl a tradiční (nevyzpytatelní) harcovníci Zelené louky. Výčet postupujících a samozřejmě i odpadlíků bude znám cca v půl sedmé. Ihned po skončení kvalifikačních skupin pak v baru proběhne i vylosování finálového dne.

Systém turnaje se ani letos nemění. Ze čtyř skupin po pěti týmech postoupí do nedělního finále (to začne ráno po půl deváté) vždy vítěz a dva nejlepší celky z druhých míst. Ty v neděli doplní pořádající celek a obhájci Fefermint boys. Hrát se bude opět 1 x 12 minut, zápasy bude rozhodovat dvojice kvalitních sudích, ligový Marek Pilný a nováček Roman Nývlt starší.

Skupina A: Trut team 81, FC Zelenáči, Bohemia sekt 1905, Simpsonovi a Trenéři,

Skupina B: Open air team, Rudník, Humlak, FC Nekopnem si a Štáb,

Skupina C: FC Najkůl, Švery juniors, AC MMD Hradec Králové, atakbeton a Zelená Louka,

Skupina D: Švery team, Káňata Broumov (neboli FC Mlaďáci), Cataluňa Team, Cuba Libre a FC Sylvárov.

Pořadatelé (SK Horní Staré Město a Přátelé fotbalu z Horňáku) pro účastníky a návštěvníky turnaje i letos připravili pár zpestření. Oko fotbalového fanouška by si nemělo nechat ujít "přátelské" utkání mezi děvčaty Trutnova a Dvora Králové, které se odehraje v neděli kolem půl dvanácté, tradiční už bude také dovednostní soutěž (střelba na cíl aneb Beckham z Horňáku), která proběhne taktéž v neděli, po odehrání základních skupin. V sobotu zase mohou všichni navštívit (a využít její slevové akce na tento turnaj) prezentaci jedné italské sportovní značky, která bude k vidění hned od rána před vstupem do turnajového baru.

A jelikož při předvánočním Horňák cupu nejde jen o ten fotbal, bude opět po celý víkend otevřen jíž zmíněný turnajový bar, kde si budete moci objednat z velké zabídky jídla a pití a u toho si příjemně popovídat třeba s těmi, které nemáte po celý rok možnost tak často vidět.