Tým Horní Branné totiž poučen předchozími výprasky soupeřů lídra tabulky přijel s defenzívní taktikou a tu se mu dařilo uplatňovat až do 90. minuty. Ve druhé minutě nastavení ale rozhodčí nařídil penaltu, která domácí zachránila. Debakl v Malé Skále utrpěla Víchová a klesla až na poslední místo. Po bodu za remízy získali Rovensko, Rokytnice i Mírová. Studenec prohrál na půdě do té doby posledních Jenišovic. Další zápasy 6. kola: Zásada – Plavy 2:0, Mšeno B – Doubí 0:6.

M. Skála – Víchová 8:2 (6:1)

Domácí začali excelentně a již v 5. minutě vedli 3:0, po 30 minutách to bylo 5:0. „Nádherně se na akce domácích koukalo, my jsme bohužel nestíhali, bylo to pro nás doslova školení,“ prohlásil sekretář Víchové Miroslav Kobr.

Kuriozitou utkání bylo, že víchovský gólman Pivoňka šel po rozhodnutém poločase zkusit svoje štěstí do zálohy a místo si s ním vyměnil J. Kobr.

Branky: 2. a 5. P. Daníček, 3. a 34. M. Makula, 42. a 58. Novák, 38. a 76. R. Daníček – 35. P. Hartig, 55. Heřmanský. Víchová: Pivoňka (46. J. Kobr) – P. Hanč, Matuš (25. Z. Hartig), Rypl, Bujárek – Lampa, P. Hartig, J. Kobr (46. Pivoňka), Tuže (60. L. Hanč) – Heřmanský, Špidlen.

Držkov – Rovensko 1:1 (1:1)

Na šance vyrovnané utkání. První branku vstřelil ve 43. minutě domácí Doubek, ale ještě do poločasu pohodlně dorážkou vyrovnal po chybě gólmana při centru Jirásko. Větší šanci hostů měl v zápase ještě Mencl, ale na domácího gólmana nevyzrál. Hosté byli spokojeni s bodem, protože jim chybělo několik členů základní sestavy a na lavičce byl připraven jen trenér Z. Procházka.

Branky: 43. J. Machala – 45. Jirásko. Poschko, ŽK: 0:2. Diváků: 50. Rovensko: Vrabec – Maruška, Šimek, Houška, Brunclík – Dědeček, Jirásko, Náhlovský, Hanzl – Mencl, Skalický.

Rokytnice – Mírová 2:2 (2:0)

Hosté měli v 8. minutě první velkou šanci zápasu, ale nedali a o dvě minuty později otevřel skóre Brož. Domácí měli nadále více ze hry, Pičman se uvolnil a zvýšil už na 2:0. Po přestávce ale byla lepším týmem Mírová a nejprve snížil Císař a poté při střele Marcela Kováře míč neúmyslně tečoval do vlastní sítě domácí Havlíček. Do konce zápasu domácí útočili v snaze o plný bodový zisk, ale vyloženou šanci si nevypracovali.

Branky: 10. Brož, 36. Pičman – 55. Císař, 60. Marc. Kovář. Rozhodčí: M. Neugebauer, ŽK: 2:3. Diváků: 90. Rokytnice: Pavlíček – Málek, P. Martínek, Kuřina (30. Havrda), Havlíček – Pičman, Trepera, Neumann st. – Halíř, Brož, M. Martínek. Mírová: Jíra – M. Zelnický, Mich. Kovář, Kochman, Hejduk – Císař, Lochman, Marc. Kovář, Horák – Trč, Tokan (88. Mencl).

Maršovice – H. Branná 1:0 (0:0)

Zajímavé utkání viděli diváci ve Mšeně. Domácí byli aktivní a úvodních pět šanci nedali, buď mířili mimo, nebo vše pochytal gólman Hofman. Po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal, ale s minimem brankových šancí. V závěru hostující tým oslabil vyloučením po druhé žluté Radek Šlechta a Maršovice si vytvořily tlak, který vyústil v pokutový kop. V šestnáctce byl stažen Toman a nařízený pokutový kop Kocúr proměnil.

„Oceňuji odvahu sudího, který ve vypjatém závěru v nastavení pískl penaltu. Tým musím pochválit, snažil se, ale dnes chyběla efektivita,“ sdělil předseda Maršovic Aleš Ulman. „Hráči dřeli jako koně, ale bod si bohužel nevezem,“ komentoval nešťastnou prohru sekretář Horní Branné Ladislav Jiřišta.

Branka: 90. + 3. Kocúr (PK). Rozhodčí: Ujka, ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (80. R. Šlechta). Diváků: 100. H. Branná: Hofman – Gaudel, Fiedler, Pešina, T. Zuzánek – Beneš, Jirsa, V. Paulů, J. Šlechta, Nýdrle – R. Šlechta.

Jenišovice – Studenec 4:2 (2:1)

Studenecké fotbalisty přijel povzbudit do Jenišovic autobus příznivců, ale zpátky se vraceli s prázdnou. Jenišovice začaly dobře a ve 12. minutě poprvé skóroval Prkno, brzy však po správně nařízené penaltě vyrovnal Brož. Ve 27. minutě po akci na jeden dotek zakončil Marek skvělou uličku Prkna, a zahájil tak svůj hattrick. Deset minut po přestávce se Marek trefil podruhé, když s pomocí teče ve zdi proměnil trestný kop. Domácí pokračovali v tlaku, ale z ojedinělého útoku Studence padl gól, jehož autorem byl půlminutu předtím střídající Jodas. Vypadalo to na dramatickou koncovku. Tu ale nepřipustil znovu domácí Marek, který střelou přes celou branku vymetl šibenici a zajistil domácím první tři body v sezoně.

Branky: 27., 55. a 86. Marek, 12. Prkno – 11. Brož (PK), 66. Jodas. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 0:2. Diváků: 90. Jenišovice: Sucharda – D. Hanuš, Vaněček, Plechatý, M. Hanuš – Pekař, Bernard, Bárta, Soudský (85. V. Kalousek) – Marek, Prkno. Studenec: Dlabola – Bartoň, Skála, Kočárek, L. Korotvička (55. Povr) – V. Korotvička, Letkovský (65. Jodas), Hradecký, Hanzlík – Brož, Kupec.