Nová Ves ve veledůležitém zápase nedokázala vzdorovat rezervě Velkých Hamrů, a tak se její ztráta na nejbližšího soupeře rozrostla na pět bodů. Tím sokem je překvapivě už Rokytnice, která byla doma deklasována od Mšena B.

V. Hamry B – Nová Ves 3:0 (1:0)

Domácí celek měl po celé utkání jasně navrch. Důležitá bitva pro hosty tak vůbec nedopadla dobře. Tříbrankovou popravu načal už v první půli Zajíček, který se prezentoval krásnou střelou z dvaceti metrů, po změně stran přidaly Velké Hamry B další dvě branky a odskočily díky tomu Nové Vsi v tabulce na šest bodů.

„Od samého začátku utkání bylo jasné, jak zápas skončí. Domácí nás po celý zápas přehrávali po všech stránkách. Platil na nás důraz domácích hráčů a chvílemi jsme museli vypadat hodně bezmocně. Výsledek 3:0 je pro nás hodně milosrdný a rozhodně nevypovídá o rozdílu v kvalitě obou týmů. Stínem utkání bylo zranění Radka Nožičky, pro něhož zřejmě sezona skončila," sdělil k utkání hrající kouč hostů Jan Fedor.

Fakta – branky: 30. Zajíček, 55. D. Kavan, 60. Strnad. Rozhodčí: Vít. ŽK: 2:4. Diváků: 80. Nová Ves nad Popelkou: Čapek – R. Nožička (30. Čížek, 35. Fedor), Huráň, Zajíc, Hloušek – P. Nožička, Svoboda, Fejfar, Dušta – Golis, Salyga.

Rokytnice – Mšeno B 2:5 (1:4)

Domácí na jaře ještě nevyhráli a získali jen dvě upachtěné remízy ve Víchové a v Železném Brodě. Proti lídru tabulky ale doma hráli druhé housle a na premiérové vítězství v roce neměli nárok.

Rokytničtí hned v šesté minutě spálili Brožem velkou šanci, a tak lídr tabulky trestal hned o minutu později. Rozhodující fází se pak stalo rozmezí 23. a 30. minuty, kdy Mšeno B přidalo další tři góly a takřka rozhodlo. Do půle sice snížil ještě Neumann mladší, ale to bylo málo. Po přestávce oba celky přidaly po brance, a tak si hosté odvezli pohodlnou výhru.

„Odehráli jsme zápas jak s bodovými, tak hráčskými ztrátami. Mšeno B ale bylo jasně lepší, jeho vítězství bylo zasloužené. Ale kdybychom dali tu první šanci, mohlo to být jinak. Na to se však nehraje," řekl k zápasu trenér Rokytnice nad Jizerou Petr Koucký.

Fakta – branky Rokytnice: 35. Neumann ml., 82. Halíř. Rozhodčí: Trešl. ŽK: 2:2. Diváků: 80. Rokytnice nad Jizerou: Vrána – Štěpánek (60. Málek), Kuřina, Pičman (35. Hanko), Havrda – Brož, Tulka, Zahradník, Neumann ml. – Škoda (40. P. Martínek), Halíř.

Ostatní: Zásada – Ž. Brod B 3:3 (1:1), Kokonín – Jeníšovice 6:3 (2:2), Plavy – Lučany 1:1 (0:1), Držkov – Ruprechtice 0:0.