Vedení hradeckého klubu se rozhodlo přivést brankáře poté, co jarní jedničku, Michala Reichla, trápí zdravotní potíže. „Michala Reichla zatím nepustí do tréninku zdravotní problémy, na to jsme museli reagovat. Proto jsme přivedli brankáře, který má ligové zkušenosti z Opavy. Přichází jako volný hráč,“ uvedl sportovní ředitel Jiří Sabou k příchodu třicetiletého gólmana, který se v Hradci připravuje už čtrnáct dní.

BRANKÁŘ Vilém Fendrich.BRANKÁŘ Vilém Fendrich.Zdroj: Deník/František Géla

Fendrich s fotbalem začínal v Jablonci a za trenéra Václava Kotala dostal šanci i v A-týmu. Dále působil v Ústí nad Labem, Varnsdorfu, Vlašimi a naposledy tři roky ve zmíněné Opavě, s níž v minulé sezoně zažil sestup z ligy.

V hradeckém celku zkušený gólman rozšířil počet brankářů na čtyři spolu s Patrikem Vízkem, Jakubem Brátem a zmíněným Michalem Reichlem. Další hradecký gólman Ondřej Mach by měl zamířit na hostování, už se objevil v přípravě Chlumce nad Cidlinou.

Fendrich, který v lize odchytal 61 zápasů, je druhou oficiálně oznámenou posilou Votroků. Hned zkraje přípravy přišel rovněž z Opavy krajní obránce či záložník Štěpán Harazim. S týmem se dále připravují stoper Jakub Klíma z Mladé Boleslavi a dvojice ofenzivních hráčů ze Slovácka Filip Kubala a Jakub Rezek. Jejich příchody ještě nejsou dotaženy, ale počítá se, že by všichni měli v Hradci působit.