Putovní pohár z jubilejního 25. ročníku Úpského poháru zná minimálně na rok svého majitele. Čtyřleté kralování Wayne´s teamu z České Skalice přerušil domácí celek s originálním názvem Po lajně Úpice.

Oblíbený a po mnoha let tradiční turnaj v malé kopané uspořádal v sobotu 20. ledna Havlovický svaz Malého fotbalu v úpické tělocvičně ZŠ Bratří Čapků. Hrálo se tu již po pětadvacáté a desítka přihlášených mužstev byla dle dopředu známých pravidel nalosována do dvou základních skupin po pěti.

V nich se systémem každý s každým hrálo o pouhá dvě postupová místa do finálové čtyřky a bylo tak zřejmé, že každé malé zaškobrtnutí může mít pro papírové favority fatální následky.

Obhajovat prvenství budou na letošním ročníku Úpského poháru hráči Wayne´s teamu, který dorazí z České Skalice.
Úpský pohár po pětadvacáté. Na vítěze tradičního turnaje čeká putovní trofej

Po dramatických bojích se před slušnou diváckou kulisou nejvíce dařilo domácímu mužstvu Po lajně Úpice. To přerušilo čtyřleté kralování Wayne´s týmu z České Skalice, když rivala přemohlo již ve skupině A, kdy si oba celky zajistily postup. Z béčka šly dál týmy Da Giorgio a FkV Trutnov.

Vzájemné duely ze skupin pak měly ve Final Four hlavní podíl na konečném umístění. „Áčkaři“ se totiž ukázali být silnějšími finalisty a jelikož už výrazněji neklopýtli, podělili se o první a druhou příčku. V boji o bronz tak byl už v základní fázi turnaje úspěšnější Da Giorgio a na FkV Trutnov zbyly pomyslné bramborové medaile.

„Když jsem viděl, jak kapitán Eda Kánský poskládal naši sestavu, řadil jsem nás mezi favority turnaje. Všechno si ten den sedlo jak na baru, tak na palubovce, a vyšlo to všechno perfektně bez ztráty bodu,“ pochvaloval si úspěch v turnaji brankář vítězného mužstva Ondřej Seidel.

Jak dále prozradil, líbila se mu i úroveň turnaje. „Úroveň je tak nějak každý rok stejná, na místní turnaj ale poměrně kvalitní. Hlavně bylo oproti jiným turnajům menší hřiště a hra o mantinely vždycky maže rozdíly ve 'fotbalovosti', díky čemuž se může stát cokoliv.“

Wayne's Team, opírající se mimo jiné o fotbalisty z České Skalice, ve finálovém dni nenašel přemožitele a mohl se tak radovat z nejcennější trofeje.
Hanel, Pelc a Diviš táhli Wayne's Team k první letošní trofeji. Obhájci stříbrní

Úpičtí Po lajně přerušili vládu turnajového hegemona a nikde není psáno, že právě oni nevyhrají turnaj několikrát za sebou. „Za rok se doufám zase ve zdraví sejdeme, Wayne´s teamu to zase nějaký ten rok nepůjčíme, a pohár bude ve správných rukách,“ dodal s úsměvem Seidel.

Konečné pořadí turnaje

1. Po lajně Úpice
2. Wayne´s team Česká Skalice
3. Da Giorgio Liberecko
4. FkV Trutnov
5. Jiskra Libeč
6. SK Bulánek Batňovice
7. Bílý balet Žacléř
8. BIOM Úpice B
9. Řád staré sekery Úpice
10. BIOM Úpice A

Na letošním Úpském poháru bylo celkem odehráno 26 zápasů a vstřeleno dohromady 140 (!) branek. V roli rozhodčího klání s přehledem odpískal Jakub Matějka.