Svěřenci trenéra Jana Krause porazili Králův Dvůr 4:2. Přestože hned v úvodu inkasovali, v dalším průběhu zápasu už na hřišti jasně kralovali a dokráčeli k zaslouženému tříbodovému triumfu. Od následující sezony tento tým přechází do nedalekého Chlumce nad Cidlinou, kde najde útočiště v rámci České fotbalové ligy. Zároveň se jednalo o závěrečný domácí zápas Převýšova v tomto soutěžním ročníku. Příští týden hraje v Benešově.

Vpravo David Petrus.
Rychlý inkasovaný gól Převýšovské nakopl

Smolař týdne v Královéhradeckém kraji: Fotbaloví veteráni Arrows Hradec Králové

Na stadionu SK Slaný proběhl už 5. ročník fotbalového mistrovství České republiky veteránů (hráčů nad 40 let). Prapor Královéhradeckého kraje držel především tým Arrows, jehož barvy hájil například také úspěšný trenér mistrů světa v malém fotbale Stanislav Bejda. Arrows podle předpokladů postoupil ze základní skupiny, ve čtvrtfinále pak remizoval s FK Bohemia Světlá nad Sázavou a na řadu přišly pokutové kopy. Ty bohužel zvládl lépe soupeř. Paradoxem zůstává, že následně celý turnaj vyhrál…

Utkání 19. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sigma Olomouc, 14. prosince 2018 v Ostravě. Na snímku (zleva) Václav Pilař a Jiří Fleišman.
Fotbalista Václav Pilař bojuje s osudem. Přes častá zranění nerezignoval

Pralesní fotbalové léto s Deníkem. Vyhrajte peníze i sudy piva
Milí sportovní přátelé, do konce fotbalové sezony na krajské a okresní úrovni schází už jen závěrečné kolo. O víkendu se definitivně rozhodne o slavných postupech i smutných sestupech a fotbalisty čeká dovolená. Na stránkách Sportovního deníku ale jedeme dál! Žádná pauza, žádný odpočinek. Pikantérie z regionálních fotbalových soutěží alias pralesních lig, si u nás můžete číst i v letní přestávce. Přichystali jsme seriál Pralesní fotbalové léto s Deníkem. Po osm týdnů vám každé pondělí nabídne pořádnou porci zábavy, ale současně také možnost vyhrát. V banku budou každý týden hotové peníze na ruku a také sudy piva – ideální fotbalová cena pro partu kamarádů. První díl seriálu vyjde už za dva týdny – v pondělí 24. června. Jak se do soutěže zapojit, jak vyhrát a jak se v létě bavit se Sportovním deníkem, se dozvíte uvnitř dnešního vydání. Přeji vám vydařený závěr sezony a pohodové léto (nejen) s Deníkem.
(Petr Koděra, zástupce ředitele redakcí pro sport)

Z fotbalového utkání krajské I.B třídy Tatran Rakovník B - SK Lány (6:0)
Pralesní fotbalové léto s Deníkem. Vyhrajte tisícovku na ruku i sudy piva!