Víkendový fotbalový program nabízel fanouškům také zápasy v rámci národního Poháru České pošty. V prvním kole soutěže se představily dva divizní týmy z Pojizeří a stejný počet mužstev z Trutnovska.

Nejatraktivnějšího soupeře měl turnovský oddíl. Po vítězství 4:1 v předkole totiž na jeho pažit dorazily ostřílené druholigové Pardubice. Svěřenci Martina Haška v Pojizeří dominovali hlavně v prvním poločase, nakonec si ale postup museli vybojovat až v ošidných penaltách.

Překvapivý postup si vysloužili jablonečtí svěřenci Zbyňka Houšky, které po výhře nad SK Zápy čeká druholigová Vlašim. Stejně nečekaně se ovšem se soutěží rozloučil Dvůr Králové, jenž vypadl s hradeckou Olympií.

Nedělní duel Trutnova s druholigovým kolínským nováčkem skončil 0:3 .

Pěnčín-Turnov – Pardubice 1:1 (0:1), 2:4 po pen.

Turnov se musel obejít bez pěti hráčů základní sestavy (Finklár, Bárta, D. Hurt, Kunst, Novotný), využít mohl naopak služeb příchozího Vance, hráče Mšena naposledy působícího v Jablonečku.

Hosté začali podle předpokladů ofenzivněji. Velkou šanci si vypracoval Nečas, trefil ale jen tyč. I další příležitosti Fikejze a Dostálka skončily neúspěchem. Na dru hé straně měl Frydrych problémy jen s pokusem Petříka.

Po sérii nedotažených příležitostí jediný gól úvodního dějství padl v jeho nastaveném čase. K Nečasovi přilétl centrovaný míč od Jarosze a nováček v dresu Pardubic otevřel skóre.

Po změně stran Pardubice s aktivitou polevily a Turnov se začínal prosazovat. Taktovku držel v té době především matador Papoušek, který byl ve střeleckých pokusech zdaleka nejaktivnější.

Branka ale nepřicházela. A když už se zdálo, že rozhodčí posledním fouknutím do píšťalky utkání ukončí, Turnov udeřil. Papouškovu bombu Frydrych vyrazil jen před sebe a Štěpán Havel dopravil míč do sítě.

O postupujícím musely rozhodnout penalty. V nich už více štěstí pobral favorit a může se těšit na 2. pohárové kolo. Čeká ho třetiligový Převýšov, hradecká farma.

Fakta – branky: 90. Havel – 45. (+1) Nečas. Penalty proměnili: Papoušek, Bouška – Vencl, Jeřábek, Kim, Petráň. Nedali: Bernát, Pokorný. Rozhodčí: Vít. ŽK: 1:1. Diváků: 150. FK Pěnčín-Turnov: Bojčuk – Tvrdý, Pokorný, Kastelovič, Dlouhý (46. Korček) – Bernát, Vanc (46. Havel), Petřík, Bouška, Moravec – Papoušek.

Jablonec nad Jizerou – Zápy 1:0 (1:0)

Utkání proti třetiligovému soupeři bylo pro Jabloneček úvodním ostrým testem v letošní sezoně, v předkole měli totiž horalé volno. Zápy přijely do Krkonoš i se čtveřicí exprvoligových fotbalistů Petrem Pavlíkem, Davidem Kalivodou, Vladimírem Bálkem nebo Dominikem Rodingerem. Domácí se na tuto enklávu vyzbrojili z Baumitu Pavlem Eliášem, Petrem Karáskem nebo bývalým mládežnickým gólmanem Chelsea Londýn Janem Šebkem.

Účastník divize byl v první půli překvapivě aktivnější a vytvářel si více šancí. Nejprve sice neuspěli Karásek, Soběslav ani Povr, pak ale Linka obešel ve středu hřiště tři hráče Záp, kolmicí vybídl ke sprintu Krejčíka, jenž otevřel skóre. Hosté se neprosazovali takřka vůbec, v koncovce byli neškodní.

Po změně stran se spíše vyčkávalo. Třetiligový oddíl spustil očekávaný nápor až v poslední půlhodině. Jeho akce ale s pravidelností likvidoval Šebek. V 70. minutě si Jabloneček vybojoval díky Dorničákovi pokutový kop, mohlo být rozhodnuto. Penaltu však Rodinger tygřím skokem Linkovi zneškodnil.

A tak zápas dospěl do dramatického závěru. V něm už ale domácí neměli větší problém výsledek a postup uhájit. Ve středu 13. srpna se tak mohou těšit na druholigový FC Graffin Vlašim.

„Hráli jsme s kvalitním soupeřem, podali jsme kvalitní výkon. Myslím, že hlavně v prvním poločase jsme byli lepší a zaslouženě jsme vedli. Pak jsme neproměnili tři šance, soupeř nás ale také nepotrestal ve dvou nadějných hlavičkových pokusech. Myslím si ale, že to podle vývoje na hřišti byl zasloužený postup," těšilo trenéra domácích Zbyňka Houšku.

Fakta – branky: 43. Krejčík. Rozhodčí: Haleš. ŽK: 0:0. Diváků: 230. Sokol Jablonec nad Jizerou: Šebek – Eliáš, Soběslav, Karásek, Šilhán (46. Helm) – Krejčík, Jiroušek, Linka, Dorničák (89. Žemba) – Hlubuček (88. Kuhn), Povr.

Olympia Hradec Králové – Dvůr Králové 2:1 (1:0)

V prvním poločase se hrál v krajském městě vyrovnaný fotbal, ani jeden z týmů si však nedokázal vypracovat výraznější šanci, prakticky se nestřílelo. Jediný gól padl po půlhodině hry, když dvorská defenziva faulovala a z trestného kopu se následně prosadil domácí Hůlka.

Po změně stran tempo zápasu narostlo. Hosté začali hrát aktivněji a působili ofenzivnějším dojmem. Vyrovnání se dočkali v 80. minutě, když tým zvedal ruce nad hlavu díky přesnému zakončení Davida Hrušky. I on potrestal faul soupeře.

Za čtyři minuty později však Olympie utkání definitivně rozhodla. Trefil se znovu David Hůlka, jak jinak než z trestného kopu.

„Tým se dává dohromady, došlo k zásadní přestavbě, takže si všechno ještě musí sednout. Navíc jsme se museli obejít bez stále zraněných hráčů, z nichž by se do začátku divize měli uzdravit alespoň Marks s Rejlem. Spokojený s utkáním být nemohu. Hlavně v první půli jsme byli hodně pasivní, chyběla nám chuť, byli jsme nedůrazní a bez nápadu. Po změně stran se naše hra zlepšila, ale i tak to bylo málo. Musíme ještě pracovat," řekl trenér Dvora Králové nad Labem Miroslav Chalupa.
Jeho tým nyní ve středu čeká přátelské utkání se soupeřem z Náchoda. Víkendový protivník je v jednání.

Fakta – branky: 30. a 84. Hůlka – 80. Hruška. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 3:0. Div.: 45. TJ Dvůr Králové: Ulrych – Picha, Drapač, Podolník, D. Černík – Vitebský (60. Žaba), Vaníček, Hák (55. Vladeka), Hruška, Tomeš – J. Černík.

Trutnov – Kolín 0:3 (0:1)

Trutnováci nemohli využít svého tradičního areálu, protože v něm probíhá rekonstrukce travnaté plochy. Azylem však nepohrdali. Na výborně připraveném terénu však brzy prohrávali po trefě Čížka.

Hra v dalších minutách byla opticky vyrovnaná. Trutnov se ale většinu času bránil, zatímco soupeř kombinoval a měl míč na kopačkách. Do půle diváci další trefu neviděli. Domácí si přitom na jejím konci vypracovali dvě nadějné příležitosti, zůstaly ovšem neproměněny.

Největší šance domácích přišla za stavu 0:2. Nejprve se sice gólově prosadil hostující Mujagič, v 65. minutě ale rozhodčí odpískal pokutový kop pro Trutnov. Michal Kamitz vyslal na brankáře druholigového nováčka sice přesnou, ale nepříliš razantní střelu, kterou strážce hostující svatyně zneškodnil. Drama se nekonalo. V závěru navíc Kolín jistil třetí trefou.

„Kvalita Kolína byla znát, i proto, že jsou v přípravě někde jinde. Hráli často na míči, byli výborní ve hře jeden na jednoho a dobře kombinovali. Ale my jsme nehráli nijak podřadnou roli. Mrzí snad jen to, že jsme se nevyvarovali chyb, které soupeř dvakrát potrestal. To je naše bolest. První gól favorita hodně uklidnil," řekl k utkání trenér MFK Trutnov Miloš Dvořák.

Fakta – branky: 7. Čížek, 56. Mujagič, 89. Jurečka. Rozhodčí: Váňa. ŽK: 0:1. Diváci: 350. MFK Trutnov: Šťastný – Kamitz, Makovský, Kovář, J. Holubec – Doubic (63. Tobiáš), Marks, Tauchmann (66. Böhnisch), Matějka, P. Holubec – Kejzlar (77. Bednařík)