Jablonec nad Jizerou – Letohrad 2:1 (2:1)

Fakta – branky: 17. Rudolf, 44. Crnkič – 3. Konečný. Rozhodčí: Horcek. ŽK: 3:1. Diváků: 240. TJ Sokol Jablonec nad Jizerou: Farský – Sedláček, Barcuch, Braun, Helm – Štemberk, Koštíř (70. Paldus), Krystan, Povr – Rudolf, Crnkič (87. Holman).

Kanonýr Konečný ale už v úvodu zápasu jejich akcie narušil. Už ve třetí minutě využil zaváhání stoperské dvojice a otevřel skóre. Domácí byli v šoku, ale už po čtvrt hodině hry se prosadil Rudolf, kterého však zastavil praporek asistenta rozhodčího. Stejný hráč však skóroval hned za dvě minuty znovu a tentokrát už se mohl radovat. Naskočil si na centr Krystana a nedal gólmanovi hostí šanci.

Hra se následně přesouvala z jedné strany na druhou. Vyloženější šanci si ale dlouho nedokázal dlouho žádný tým vypracovat. Až následně Povr, ale z úhlu netrefil.

Skóre se znovu měnilo až těsně před přestávkou. Domácí radost vytvořila dvojice Helm – Crnkič. Prvně jmenovaný po akci ze strany našel zpětnou přihrávkou chorvatského útočníka, který trefil přímo do šibenice.

Druhý poločas pak příliš fotbalové krásy nenabídl. Šancí bylo velmi málo, a to zejména proto, že domácí se soustředili převážně na bránění hubeného náskoku. Hosté stříleli hlavně z dálky, obranu hostů provětrával hlavně jablonecký Štemberk.

Hosté ale mohli vyrovnat. Kabourek pronikl přes tři hráče do vápna, kde ho sestřelil Barcuch. Hostující Kail ale Farského branku přestřelil, a tak se skóre nezměnilo. Historicky první vítězství Jablonečku v divizi tak bylo na světě.

Pěnčín/Turnov – Ústí nad Orlicí 4:1 (1:1)

Fakta – branky: 8. a 72. z pen. Papoušek, 51. a 77. Ježek. Rozhodčí: Růžička. ŽK: 1:2. Diváků: 325. FK Pěnčín/Turnov: Kolář – D. Hurt, Ginzel, Pokorný, Petřík – Janů, Novotný – Finklár (85. Randák), Papoušek (87. Kunst), Bouška (57. V. Hurt) – Ježek (80. Šulc).

Velmi dobře zvládli svěřenci trenéra Emila Šafáře nedělní domácí utkání s dosud stoprocentním Ústí nad Labem. Pod taktovkou skvěle hrajícího Petra Papouška soupeře rozstříleli po změně stran.

Týmy z čela tabulky ale začaly opatrně. Vše ale přehlušil už v osmé minutě Papoušek, který ze třiceti metrů natáhl ke své typické střele, díky níž se skóre poprvé měnilo.

Na druhé straně gólman Kolář v klidu pokryl střelu Vaňouse, a tak se mohli začít prosazovat opět domácí. Papoušek střílel nad branku, Novotného hlavička po závaru před hostujícím brankářem šla také nad, taktéž ve stejné pozici dopadl i Ježek.

Ústí se osmělilo těsně před pauzou. Ondřej Kolář nejprve nadvakrát zkrotil střelu Falty, ale ve 43. minutě musel míč ze sítě lovit po dorážce Tomáška – 1:1.

Dobře hrající Turnov po změně stran ale nedal soupeři přičichnout k bodům. Nejprve zužitkoval křižnou přihrávku Papouška Ježek. Prvně jmenovaný záložník Liberce pak trefil břevno. To mu vadilo pramálo. V 62. minutě jedinou příležitost hostí zničil zázračně Kolář, na čáře totiž vytáhl hlavičku Falty. Modrobílí pak jen doladili konečné skóre.

Nejprve byl v 72. minutě penaltově faulován Vojtěch Hurt a Papoušek navýšil na 3:1. O pět minut později navíc ideální přihrávku od Janů a stejně efektivní hlavičkové nahrávky Novotného proměnil ve čtvrtou trefu Ježek. Diváci se tak potěšili nejhezčí akcí zápasu a Pěnčín-Turnov si připsal letošní třetí výhru. V tabulce je tak aktuálně druhý!

Vysoké Mýto - Trutnov 2:2 (1:1)

Trutnovu nevyšel už úvod duelu. Ve třetí minutě totiž fauloval Křižovič v pokutovém území a vedle nařízení penalty následovala i červená karta. Šťastný ale střelu domácího borce zlikvidoval a za dalších dvanáct minut šli hosté dokonce do vedení. Prosadil se mladíček Vilám – 0:1. Vedení bohužel Dvořákovým svěřencům dlouho nevydrželo a ve 26. minutě se po rohovém kopu prosadil shodou okolností jmenovec hostujícího kouče Dvořák – 1:1.

I po přestávce hosté proti přesile bojovali s nadšením a nechybělo málo, aby byli odměněni tříbodovým ziskem. V 89. minutě totiž po chybě stopera skóroval Marks a chvíli před koncem svítil na ukazateli skóre stav 1:2! Jenže přišla čtvrtá minuta nastaveného času, poslední trestný kop domácích a vyrovnání Kopeckého. Jaká škoda!

„Musím naše hráče pochválit za předvedený výkon. Přestože jsme prakticky celé utkání odehráli o deseti, nepouštěli jsme domácí vyjma standardních situací do vážnějších šancí. Snažili jsme se vyrážet do rychlých protiútoků, což se nám dokonale povedlo v 15. a 89. minutě kdy jsme skórovali. Vyhrát nám ale nebylo souzeno, domácí ve čtvrté minutě nastavení vyrovnali, jak jinak než ze standardky," zhodnotil utkání trenér trutnovských fotbalistů Miloš Dvořák.

Dvůr Králové - Kutná Hora 3:0 (1:0)

I ve čtvrtém utkání aktuální sezony nastříleli dvorští fotbalisté tři branky a tentokrát na jejich produktivitu doplatil kvalitní soupeř z Kutné Hory. Střelecký účet zápasu otevřeli domácí ve 24. minutě, kdy se z trestného kopu výstavně trefil Kilevník – 1:0. Na obou stranách byla k vidění ofenzivní snaha i dál, brankáři ale další pokusy za svá záda nepropustili. V domácí svatyni nastoupil poprvé exligista Přibyl a svojí jistotou a klidem tým podržel.

Góly tak i po pauze padaly jen na straně druhé. V 57. minutě Klazar připravil pozici dobře hrajícímu Černíkovi (2:0) a na konečný tříbrankový rozdíl upravil skóre střídající M. Otradovský. Dvoráci po utkání sklidili aplaus spokojeného publika a po čtvrtém kole vedou tabulku!