Místní fotbalisté mají před sebou posledních pět dní přípravy, v nichž by měli doladit formu na nadcházející start divizní soutěže. V sobotu dopoledne Jabloneček odehrál poslední přípravné utkání. Změřil síly s loňským vítězem divize C a nováčkem ČFL z Nové Paky, resp. z Nového Bydžova, který bude v nové sezoně vystupovat pod názvem Union 2013.

Jablonec n. J. – Union 2013 5:3 (2:1)

Pro oba celky se jednalo o poslední test, při němž si mohly otestovat jak nové hráče, tak připravené herní varianty. V prvním poločase byli překvapivě aktivnější domácí fotbalisté, kteří lépe kombinovali a připravili si více brankových příležitostí.

Jako první se hned v úvodu prosadil nováček v jabloneckém dresu Kmoníček. Sokol pokračoval v aktivitě, další šance na sebe nenechávaly čekat. V té největší ale Hlubuček napálil jen tyč, a tak přišel trest v podobě vyrovnání. Pořádně černé svědomí měl při něm stoper Eliáš, který zpackal rozehrávku. Viník ale zanedlouho svůj kiks napravil, když po rohovém kopu umístil do sítě vybídnutí od Linky.

Ve druhé půli se ale hostující favorit po bouřce v kabině probudil. Brzy překlopil stav na svou stranu a zdálo se, že ho dovede do vítězného konce. Jabloneček však zápas získal po dalším obratu pro sebe. Nejprve potrestal chybu gólmana Nguyena Řehák, pak v úniku uspěl Vodrážka a upravil na 4:3. Výsledek pečetil v poslední minutě Krystan, který proměnil pokutový kop nařízený za faul na vlastní osobu.

Fanoušci jabloneckého Sokola se nyní už mohou těšit na sérii tří domácích mistrovských zápasů v řadě. Už v sobotu dorazí do Krkonoš Dvůr Králové, následující středu vyplní zápasový program pohárový zápas proti druholigovému Graffinu Vlašim, šňůru pak zakončí další divizní zápas proti sousednímu FK Pěnčín-Turnov.

Branky domácích: Kmoníček, Eliáš, Řehák, Vodrážka, Krystan z pen. TJ Sokol Jablonec nad Jizerou: Králíček – Helm, Soběslav, Eliáš, Šilhán – Krejčík (70. Povr), Jiroušek (46. Krystan), Linka, Povr (46. Dorničák) – Kmoníček (58. Vodrážka), Hlubuček (46. Řehák).