Vloni se místním fotbalistům dařilo v krajském poháru vlastně skoro nad plán. V dlouhodobé soutěži, krajském přeboru, se Jabloneček trápil a skončil předposlední. Útěchou mu tak možná byly právě vyřazovací zápasy.

Díky účasti ve finále (prohra s Novým Borem) si v létě mohl vyzkoušet také celostátní Pohár České pošty.

Po nečekaném penaltovém postupu přes divizní Mšeno se navíc tým vedený koučem Zdeňkem Bryscejnem probojoval až do prvního kola, kde na něho čekala atraktivní Hlavice. Soupeř hrající ČFL, tedy třetí nejvyšší soutěž v České republice, měl být jasným favoritem. Ale! Hlavice stále dosud nezná definitivní složení kádru, a tak do Jablonečku dorazila pouze s dvanácti hráči.

Jablonec nad Jizerou – Hlavice 1:1 (0:0), 4:3 po penaltách

Od začátku zápasu se hrálo nahoru – dolů. Jabloneček hrál s nekompletní sestavou hostů vyrovnaný duel a jen během prvního poločasu se gólman Hlavice čtyřikrát pořádně zapotil. Hosté se do příležitosti dostali jedinkrát, ale když ani Němec nedal, zůstal po pětačtyřiceti minutách svítit na ukazateli bezbrankový stav.

Po změně stran převzal otěže utkání zkušenější soupeř. Třetiligoví hráči drželi míč na svých kopačkách a bušili na jablonecké dveře. V 57. minutě padl první gól. Šollar po opakované střele nedal prudkou ranou Farskému mezi tyčemi šanci. Kondičně lépe vybavení hosté ale za deset minut kapitulovali. Novic v dresu Jablonečku Rudolf obešel tři bránící hráče a v pokutovém území byl zastaven jen za cenu faulu. Nařízenou penaltu pak Paldus proměnil a začínalo se od začátku.

Bezbrankový stav ale vydržel až do závěrečného hvizdu, a tak se Pojizerští fanoušci podruhé během týdne dočkali pokutových kopů. Ty musely rozhodnout. Rozuzlení přinesla až šestá série. Když brankář Farský potřetí uspěl proti hostujícímu střelci a domácí Nechanský poslal míč do sítě, vypukla v domácích řadách obrovská vlna slávy!

Jablonecká euforie a pokračující sen tak trvá dál. Ve druhém kole zavítá na tamní úzké hřiště SK Stap Tratec Vilémov, hrající divizní skupinu B. V případě dalšího postupu by si Jabloneček mohl zahrát s prvoligovým Brnem.

Fakta – branky: 67. Paldus z pen. – 57. Šollar. Za domácí penaltu proměnili: Šilhán, J. Vrána, Paldus, Nechanský. Neproměnili: Zonyga, Brezar. Rozhodčí: Haleš. Diváků: 230. Sokol Jablonec nad Jizerou: Farský – P. Vrána, Nechanský, Šilhán, Hájek – J. Vrána, Paldus, Zonyga, Brezar – Rudolf, Šír (78. Holman ml.). Hlavice: Kamisch – Kaplan, Kozma (89. Le), Poživil, Sameš – Benetka, Maňas, Šollar, Zimmermann – Klíma, Němec.