Jablonec nad Jizerou – Vilémov 3:1 (2:1)

Středeční zápas zastihl hráče Jablonečku v neuvěřitelné pohodě. Po dvou vítězstvích v krajském přeboru se natěšení vrhli na svého soka jako lvi a už v páté minutě spadl nadutým hostům hřebínek. V té době se totiž díky tečované střele dokázal prosadit vlastně veterán v mladém domácím mužstvu, Štěpán Zonyga!

Jablonečtí hráči byli v úvodu utkání jednoznačně lepší. Po hřišti létali s lehkostí a šance střídala šanci. Těžkopádný divizní soupeř se jen pomalu dostával do rytmu.
Přesto se po několika zmařených slibně vypadajících pozicích domácích dočkal soupeř. Po individuální akci se dokázal prosadit záložník Kurel a střelou na zadní tyč skóroval. Farský v brance se natahoval marně…

V té době se dostával Vilémov ke slovu, ale k dalšímu bezprostřednímu ohrožení branky se neprobojoval. Obrana v čele s obrovitým Kouřilem pracovala dál jako hodinky. Také útočné řady Jablonce jakoby neměly před zkušenými zadáky soupeře respekt. Duo Brezar – Rudolf tropilo obraně hostů značné potíže. A byl to právě druhý jmenovaný, který ještě před půlí dokázal projít podél bránícího beka a po podobné akci, která předcházela vyrovnání na druhé straně, překlopil skóre znovu na stranu Jablonce. Téměř pětistovka fanoušků vyhrkla radostí!

Za stavu 2:1 pak obě mužstva odešla do kabin.

I úvod druhé pětačtyřicetiminutovky vyzněl pro domácí tým. Dostal se do tlaku a ze série šancí vytěžil branku Brezara. Šokovaní hosté nemohli uvěřit svým očím. Ohlíželi se jeden na druhého a nevěděli si rady. Jabloneckým postupem času s ubývajícími fyzickými silami přestal docházet počáteční elán. Hostující tým si ale nevěděl rady. V závěru sice nastřelil tyč, ale konstrukce branky zachránila předtím také gólmana Vilémova.

Hráčům soka nervy pracovaly. Na jejich konto ale místo gólů přibývaly žluté karty a kapitán Vaňák měl plné ruce práce, aby své ovečky zkrotil.

Podtrženo, sečteno.

Domácí Jabloneček byl v utkání lepším týmem. Lépe kombinoval, útočné individuality byly v daleko lepší formě a hlavně: nasázel diviznímu favoritovi tři branky.
Mezi diváky nechyběl také předseda okresního fotbalového svazu Petr Herz. „Zápas se musel všem líbit. Domácí tým, ač nebyl favoritem, byl minimálně vyrovnaným sokem a, dle mého pohledu, zaslouženě postoupil. K tomu mu gratuluji. Případné utkání s Brnem bude velký svátek pro celý region a spolu s Jabloneckými se na něj moc těším," řekl po skončení utkání 2. kola Poháru České pošty.

Fakta – branky: 5. Zonyga, 38. Rudolf, 57. Brezar – 30. Kurel. Rozhodčí: Langer. ŽK: 1:6. Diváků: 460. Sokol Jablonec nad Jizerou: Farský – Daniel, Kouřil, Šilhán, P. Vrána – J. Vrána (67. Šír), Paldus, Zonyga, Hrbek – Rudolf (89. Nechanský), Brezar (75. Braun).

„Svým hráčům za výkon děkuji"

Zářil štěstím. Aby také ne. Jeho tým je pohárovým fantomem už od konce loňské sezony. Nyní porazili Jablonečtí také divizní Vilémov a těší se na Brno, které v případě výhry k Jizeře dorazí. Trenér Zdeněk BRYSCEJN Krkonošskému deníku sdělil něco ze zákulisí jabloneckého úspěchu.

Jaké postřehy byste k vítěznému zápasu přidal?
Šli jsme do něho s pokorou. Cítil jsem už 14 dní, že se kluci strašně těší, takže jsem je musel trochu krotit. Všichni ale chodí poctivě trénovat, a tak jsme hlavně nechtěli udělat ostudu. Osobně mě náš výkon dost překvapil, myslím, že jsme vyhráli zcela zaslouženě. Velmi mě potěšila divácká návštěva. Fanoušci měli na co koukat a byl to hezký zápas. Byly samozřejmě pasáže, kdy jsme se bránili, ale jinak jsme měli další šance spíše my. Jsem spokojený, pro tým je to velký úspěch.

Podařil se vám v minulosti obdobný úspěch?
Kdysi jsem byl s Desnou ve 2. kole proti Slovanu Liberec. Dnes je to ale dokonce třetí kolo. S Brnem to bude taková třešnička, protože když si vezmu, že jsme začínali s Horní Brannou. Jsem spokojený, musím klukům poděkovat!

Soupeř se jevil poměrně ospale, souhlasíte?
Jejich trenér Michal Šimek je můj kamarád a celkem ho lituji. Faktem je, že Vilémov je farma Varnsdorfu, ale sem s nimi žádný hráč nepřijel. Budou mít asi těžkou sezonu.

Váš tým se oproti loňsku proměnil. Kde hledat příčiny úspěchu v úvodu sezony?
V Jablonečku probíhá rekonstrukce týmu. Když se podíváme na soupisku, tak máme věkový průměr 23 let, ze starších je tu jen Zonyga. Jinak to jsou samí mladí kluci – to je naše cesta. Ale všechno chce ještě čas. Vedení chtělo na čele hrát už minulou sezonu, ale já jsem věděl, že za rok takový pokrok udělat nelze. Na jaře jsme byli v krizi, teď se nám daří. Ale čeká nás Pěnčín, kterého já považuji za favorita krajského přeboru, a bude to těžký zápas. Trochu se zklidníme a budeme dál pracovat.

Kam tedy sahají letošní jablonecké ambice?
Místní funkcionáři by rádi chtěli divizi už napřesrok, já osobně bych chtěl být do třetího místa. To si myslím, že bychom mohli zvládnout. Když bude něco navíc, tak ano, jednou bychom krajský přebor vyhrát chtěli. Ale všechno chce čas. Nemá smysl, abychom stále měnili tým. Budeme pracovat se stávajícím kádrem a uvidíme, co dokážeme.