Konal se zde totiž 6. ročník turnaje Krejča cup, nad kterým má záštitu řídící komise ČMFS, Liberecký krajský fotbalový svaz a OFS Semily. Turnaj je určen pro fotbalisty narozené v roce 1991 a mladší. Nejlepší formu si do Pojizeří přivezli dorostenci FK Baumit Jablonec, kteří ve finále na penalty porazili FK Hradec Králové.

„Turnaj se začal pořádat k uctění památky trenéra mládežnických reprezentačních výběrů Krejči krátce po jeho předčasném úmrtí. Původní myšlenka byla, že bude putovat po celé republice, ale po úvodních vydařených ročnících bylo určeno, že jej bude nastálo pořádat Liberecký fotbalový svaz, který vždy pověřuje jeden ze čtyř okresních svazů jeho spolupořádáním. Tentokrát to byl okres Semily, příští ročník už víme, že bude v Liberci,“ upřesnil historii i budoucnost turnaje místopředseda LKFS Václav Severýn.

Nedařilo se Liberci ani Bavorsku

Na turnaji se překvapivě nedařilo nadějím Slovanu Liberec, které jen dvakrát remizovaly a skončily na turnaji poslední. Obhájce vítězství – výběr Bavorska přijel tentokrát ve slabším složení, chyběli v něm fotbalisté největšího bavorského klubu Bayernu Mnichov a na turnaji nakonec vybojovali jen sedmé místo.

Turnaj v sobotu vyvrcholil současně hranými zápasy o umístění, z nichž hned tři musely rozhodnout pokutové kopy. Po dohrání finále se poté spustil déšť a vydatně skropil pořadatele i nejlepší oceněné jednotlivce a družstva.

Do finále postoupil Jablonec a Hradec

Vítězi skupin se stali dorostenci Jablonce a Hradce Králové, kteří se tak kvalifikovali do finále. Tam byl k vidění rychlý fotbal s množstvím šancí. Vedení se ujal Hradec po střele Vacha, za Jablonec ve druhé půli vyrovnal Kouřil. Rozhodnout tak musely penalty. První exekutoři Hradce Králové mířili do tyče a do brankáře, třetí vítěznou branku Jablonce vstřelil Martin Kouřil.

„Turnaj měl dobrou úroveň, hrálo se na dvou kvalitních hřištích, pro nás to byla první herní příprava po té fyzické. Pomohlo nám, že jsme sem vzali široký kádr, všichni bojovali o své posty a podávali dobré výkony. Kdybych měl jmenovat tři nejlepší, tak by to určitě byli Kouřil, Šilhán a Šutovec,“ řekl po finále trenér vítězného výběru Tomáš Nosek.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Petr Šilhán (Jablonec), nejlepším střelcem se stal se 3 góly Jiří Fadrný (Jihlava) a nejlepším brankářem byl vyhlášen direktoriátem turnaje Milan Knobloch (Hradec Králové).

Skupina A (Semily):

Výsledky: Hradec Králové – Mladá Boleslav 1:0, Jihlava – Bavorsko 1:2, Mladá Boleslav – Jihlava 0:4, Bavorsko – Hradec Králové 1:2, Hradec Králové – Jihlava 1:0, Bavorsko – Mladá Boleslav 1:5.

Pořadí: 1. Hradec Králové 9 bodů (skóre 4:1), 2. Jihlava 3 (5:3), 3. Mladá Boleslav 3 (5:6), 4. Bavorsko 3 (4:8).

Skupina B (Lomnice n. P., Košťálov):

Výsledky: Jablonec B – Plzeň 3:1, Pardubice – Liberec 0:0, Plzeň – Pardubice 1:1, Liberec – Jablonec 0:2, Jablonec – Pardubice 1:3, Liberec – Plzeň 1:4.

Pořadí: 1. Jablonec 6 (6:3), 2. Pardubice 5 (4:2), 3. Plzeň 4 (6:5), 4. Liberec 1 (1:6).

Zápasy o konečné umístění:

0 7. místo: Bavorsko – Liberec 1:1, na penalty 4:3.

0 5. místo: Mladá Boleslav – Plzeň 1:1, na penalty 2:0.

0 3. místo: Jihlava – Pardubice 4:0.

0 1. místo: Jablonec –Hradec Králové1:1, na penalty 3:1.

Soupisky finalistů:

FK Baumit Jablonec n. N.: Šutovec, Šilhán, Rudolf, Balásek, Kouřil, Simon, Pastor, Mádle, Müler, Diviš, Turbák, Paldus, Matušek, Hloušek, Procházka, Najman, Klimenta, Havlín. Trenér Tomáš Nosek.

FK Hradec Králové: Koubek, Fišer, Janďourek, Petrásek, Zelený, Vach, Vlček, Krahulec, Frňka, Koza, Orsag, Schwarz, Krolop, Kudláček, Ramba, Libšický, Bastin, Knobloch. Trenér Luboš Prokopec.