„Je to tradice. Jezdím sem už asi takových dvacet let. Počkejte, možná že to bude ještě déle, protože mě sem bral už táta jako malé dítě,“ vzpomínal v neděli Rudolf Skácel, tradičně oblékající dres hradeckého Academixu.

„To já na HAPO hraju teprve potřetí,“ měl lehčí počítání Jan Blažek. Rodák ze Žacléře v neděli hájil barvy tamní Sonii. „Vždycky mám čas jen na kvalifikaci, ale letos jsem konečně mohl přijet i na finále. Turnaj má výbornou atmosféru a jsem rád, že jsem si tady mohl zahrát,“ povídal Blažek. „Bohužel nám to nevyšlo,“ posteskl si.

A útok na prvenství se nezdařil ani jeho řeckému parťákovi. I když mnozí očekávali, že právě souboj Skácel versus Blažek bude mít finálový nádech. Sen o vítězství se jim rozplynul v semifinále.

„Ukázala se opět stará bolest Academixu, nedáváme góly. Chybělo trošku štěstí,“ prohlásil Rudolf Skácel. Cestu hradeckému celku do finále zatarasila Stará Garda Náchod „zlatým“ gólem z poslední minuty prodloužení. „Už jsem myslel, že letos bychom se do finále mohli dostat. Kluci nám totiž dospívají a jsou čím dál lepší. Doufejme, že už příští rok si finále zahrajeme,“ poznamenal odchovanec trutnovské kopané.

To, že se v Havlovicích duel o bronz stane „řeckou“ záležitostí, způsobili hráči KOKA týmu Trutnov, když dokázali otočit utkání se Soniou. „Dostali jsme nešťastný gól na 1:1, kterým jsme si pokazili celý turnaj. Pak přišel druhý a na obrat už nebyla síla,“ popisoval Jan Blažek, který pak ještě musel „překousnout“ jednu porážku.

V utkání o třetí místo zvítězil Academix 2:0. „My už jsme to spíš jen sportovně odsportovali,“ usmíval se exliberecký forvard. Více než jeho žluté kopačky tak na hřišti zářily červenočerné Skácelovy. „Příjemné zakončení dovolené,“ řekl nejlepší hráč turnaje, který po třech letech poznal jiného vítěze. Korunovaci KOKA týmu už však ani Skácel, ani Blažek nesledovali. Havlovice opustili v průběhu finále.