Se čtyřmi zástupci z regionu byla rozehrána nejnižší krajská fotbalová soutěž. Tři z nich se radovali z vítězství. Body a čelo tabulky si užívají v Rovensku, sestoupivší Jilemnici a překvapivě i Rokytnici nad Jizerou. Naopak Horní Branná si na ně po domácí porážce musí počkat.

Ž. Brod B – Rokytnice 1:2 (1:1)

Úvodní letošní utkání zaválo hráče Rokytnice nad Jizerou do Železného Brodu. A nakonec přineslo trochu překvapivý výsledek. Především v prvním poločase totiž měli domácí výrazně navrch. Ale zahazovali jednu šanci za druhou a ačkoliv se dostali ve 25. minutě díky Linkovi do vedení, náskok nenavýšili. Ve 37. minutě tak naopak podnikli rychlý brejk Zahradník s Pavlem Vránou a druhý jmenovaný střelou podél domácího brankáře srovnal.
Ve druhé půli nápor rezervy Železného Brodu po čtvrt hodině opadl. Rokytnice přebírala aktivitu a v 79. minutě se dočkala vítězné branky. Svou levačkou ji krásně vystřelil Pičman, který míč otřel o břevno. Platnost gólu pak potvrdil pomezní rozhodčí.

„Kdybychom v prvním poločasu prohrávali 6:1, nemohli bychom se divit. Pořádali jsme den otevřených dveří. Po změně stran jsme byli mnohdy lepší, ale nedali jsme spoustu šancí – podobně jako soupeř v první půli. Ze zápasu, který skvěle vedla trojice rozhodčích, mohla být solidní přestřelka. Jednoznačně nejlepším hráčem na hřišti byl Sedláček, chválím i Málka, kluky Vránovi a Havlíčka," řekl asistent trenéra Rokytnice nad Jizerou Aleš Štěpánek.

Fakta – branky: 25. Linka – 37. P. Vrána, 79. Pičman. Rozhodčí: P. Blaschke. ŽK: 4:1. Diváků: 70. Spartak Rokytnice n. J.: Sedláček – Štěpánek, Kuřina, Pičman, Havrda – Krejčík (65. Málek), P. Vrána, Zahradník, M. Martínek – J. Vrána, Havlíček (75. Škoda).

Jilemnice – Mšeno B 4:2 (2:2)

Jilemničtí fotbalisté by se po sestupu z I. A třídy rádi dočkali opětovného zisku radosti z fotbalu. V prvním utkání proti taktéž sestupující rezervě Mšena získali tři body. Už po čtvrthodině přitom domácí mohli prohrávat o tři branky, ale ze tří obrovských šancí se soupeř prosadil jen jednou.

Ve zbytku zápasu však byla Jilemnice lepším týmem. Brzy navíc srovnal Horáček a ve 27. minutě skóre překlopil Hradecký mladší. Do poločasu se však šlo za nerozhodného stavu.

Druhá část zápasu už byla jednoznačně v režii horalů. Nejprve Tonar potrestal chybnou rozehrávku Mšena, o chvíli později navíc zužitkoval krásné vybídnutí od Figury Horáček. Další šance skončily nevyužity.

„Až na úvodních patnáct minut bych chtěl hráčům poděkovat za bojovnost a krásné akce. Měli jsme v úvodu velké štěstí, vše se mohlo vyvíjet úplně jinak, ale přežili jsme to a zápas jsme zaslouženě vyhráli. Chtěl bych vyzdvihnout brankaře Černého, který nás v kritických situacích několikrát podržel," byl spokojený trenér SK Jilemnice Michael Hradecký.

Fakta – branky: 16. a 61. Horáček, 27. Hradecký ml., 58. Tonar – 11. Petr, 35. Lietava. Rozhodčí: Dytrt. ŽK:2:3. Diváků: 100. SK Jilemnice: Černý – Šťastný, Šnorbert, Hadač, Paulů – Bergemann (59. Figura), Hradecký ml., Jež, Tonar, Kubina – Horáček (79. Tuže).

Rovensko – Jeníšovice 2:0 (1:0)

Očekávané úvodní meziokresní derby na Turnovsku přineslo vítězství domácí „veteránské" party. Rovensko se vedení ujalo už v prvním poločase, v němž se prosadil Lukáš Malý. Další úniky následně domácí hráči do úspěšného cíle nedotáhli, a tak se do kabin odcházelo s nejtěsnějším možným fotbalovým rozdílem 1:0.

Po změně stran pokračovali domácí v ofenzivním snažení. Stovka diváků si však musela na další trefu počkat až do závěru. Diváckou euforii rozpumpoval znovu až Lukáš Malý, jenž svou druhou branku zaznamenal v 88. minutě.

„Byli jsme lepší. Mohli jsme hlavně v první půlce přidat další branky, měli jsme tam hodně úniků a nadějných balónů pod sebe, ale z ničeho neudeřilo. Neujala se ani střela Vítka z trestného kopu. Naše vítězství je ale zasloužené," řekl hrající předseda Sokola Rovensko Marek Náhlovský.

Fakta – branky: 19. a 88. L. Malý. Rozhodčí: Hamada. ŽK: 3:6. Diváků: 100. Sokol Rovensko: Koubus – Náhlovský, Štěpnička, Kněbort, Špína – J. Mencl, Vítek, D. Malý, Koudelka – L. Malý (80. Pařík), Bangha (77. Pařízek).

Horní Branná – Pěnčín 2:3 (0:2)

Podobně jako Mírová v I. A třídě, tak i Horní Branná v I. B třídě po sestupu prohrála. Svěřenci trenéra Lukeše prožili hrůzný začátek. Už po deseti minutách měli na kontě dvoubrankové manko a obhájce prvenství v nejnižší krajské soutěži z Pěnčína, který v létě odmítl postup, byl na koni. Postupně však Horní Branná hru vyrovnala a od začátku druhého poločasu začala tempo hry diktovat.

V 50. minutě mohl z pokutového kopu snížit kapitán Horní Branné Vašek, ale velkou příležitost v gól neproměnil. Stejný hráč však vývojem utkání gólově přece jen pohnul, povedlo se mu to čtvrt hodiny před koncem. Pak zahodil penaltu i Pěnčín, což mu ale vadilo pramálo, protože hned za okamžik navýšil na 1:3. Domácí fotbalisté pak stihli těsně před koncem jen zkorigovat.

„Začátek nám unikl, byli jsme úplně neškodní. Na hřišti bylo jen jedno mužstvo. Pak jsme ale hru vyrovnali a ve druhé půli jsme byli lepší. Je to škoda, mohlo to být remízové utkání. Proti favoritovi jsme ale o mnoho horší nebyli," zhodnotil utkání trenér Horní Branné Zdeněk Lukeš.

Fakta – branky domácích: 74. Vašek, 87. Hanuš. Rozhodčí: Vydra. ŽK: 2:2. Diváků: 100. H. Branná: Hofman – Kocourek (73. Hanuš), Vašek, Šimůnek – Fiedler (65. Jidřišek), Pešina, Zuzánek, Hendrych, Jón (50. Šlechta) – Mečíř, Šimek.

Ostatní zápasy: Plavy – Smržovka 1:1 (1:0), Rychnov – Zásada 0:0, Velké Hamry B – Držkov 2:3 (0:1).