Krajský přebor

Úpice Slavia Hradec 1:0 (1:0)

Po domácím úspěchu s týmem Kratonoh (2:0) si fotbalisté Úpice připsali další cenné vítězství nad soupeřem z horních pater tabulky. Sparta mohla v sobotu poprvé využít služeb nově příchozího Jana Hubky a posila z Náchoda ve středu zálohy hned odehrála plných 90 minut.

Zkušenosti na hřišti byly znát. Domácí soupeře nijak nešetřili a v utkání mu byli více než vyrovnaným sokem. Ba co víc, vytvořili si spoustu gólových příležitostí, avšak proměnit dokázali jedinou. Po bezbrankovém poločase se takřka dvě stovky diváků dočkaly v 64. minutě. Trenéru Vojnarovi se podařilo poločasové střídání. Do hry totiž poslal Jaroše a právě on zbavil kouzel hostujícího gólmana Maška 1:0.

Na druhé straně zůstal podruhé na jaře nepřekonaný Kobos, a tak se mohli domácí radovat z vysoce cenného vítězství. „V domácím prostředí jsme chtěli opět naplno bodovat, což se nám podařilo. Zvítězili jsme zaslouženě. Bohužel se stále potýkáme se střeleckou nemohoucností. Jen proto jsme v utkání vstřelili pouze jednu branku," hodnotil po utkání počínání svých svěřenců jinak spokojený Jan Vojnar.

V tabulce se Sparta odpoutala od sestupových příček a o bod navíc přeskočila Chlumec. Právě na hřiště tohoto soupeře vyrazí Úpičtí bojovat o body další sobotu.

I. A třída

Třebeš – Bílá Třemešná 1:3 (0:2)

Čtyři jarní zápasy a deset získaných bodů. Nováček z Bílé Třemešné hlásí formu a tentokrát ji poznal třetí celek tabulky. Hosté si v prvním poločase vypracovali dvoubrankový náskok, když se prosadil David Kubelka a po něm i obránce Pátý. Po pauze domácí přidali a po zásluze i snížili. Vyrovnat se jim však nepodařilo, naopak je o naděje připravil precizně zahraný trestný kop zkušeného Hrušky.

Fakta – branky: 65. Vlkanova – 18. D. Kubelka, 34. Pátý, 75. Hruška. Rozhodčí: Erlebach. ŽK: 3:2. Diváků: 120. TJ Sokol Bílá Třemešná: Dobřichovský – Kiss, Jos. Kubelka (62. Šturma), Hažer, Pátý – Jar. Kubelka (74. J. Jákl), Macek, T. Kubelka, Hruška – D. Kubelka (78. Hrubý), Hendrych (81. M. Jákl).

Zbyněk Šturma, trenér Bílé Třemešné: „Odehráli jsme výborný první poločas a je jen škoda, že jsme po něm nevedli alespoň o čtyři góly. Po pauze se domácí vzchopili, snížili a zatlačili nás. Po třetím gólu ale bylo rozhodnuto."

Dvůr Králové B – Roudnice 2:3 (0:2)

Zásluhou zaváhání Třebše hrála Roudnice pod Hankovým domem o třetí příčku, a tu si také vystřílela. Zkušení hosté byli v první půli lepší a díky dvěma trefám Kmoníčka si nesli do šaten náskok 2:0. Ve druhé půli zahodili domácí mladíci ostych, jejich hru oživil střídající Mertlík a právě on brzy umístěnou střelou snížil. Na vyrovnání Dvůr neměl, naopak několik tutovek soupeři pochytal Matula. Hlavička Bednáře v závěru už znamenala jen korekci na 2:3.

Fakta – branky: 54. Mertlík, 90. (+2) D. Bednář – 19. a 27. Kmoníček, 79. Vlasák. Rozhodčí: Pešava. ŽK: 2:1. Diváků: 130. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – Tichovský (73. Krejsa), D. Bednář, Novotný, Černý – Gábor, Vitebský, Marks, Machek (46. Mertlík) – Vondrouš, Žaba.

Tomáš Otradovský, sekretář klubu: „Po prvním poločase se zdálo, že si favorit v klidu dojde pro tři body. Zlepšený výkon dvorské juniorky po pauze ale znamenal, že se hosté museli o výhru strachovat. Domácí mladíci se nemají za co stydět. Vítězství soupeře je přesto zcela zasloužené."

I. B třída

Kopidlno – Rudník 6:1 (3:0)

Suverenita Rudníku dostala trhlinu. Na hřišti v Kopidlně ukázal sílu domácí celek a po prvním poločase bylo vymalováno. Hylmar a spol. přesto zůstávají na čele tabulky a již v sobotu v derby vyzvou druhé Hostinné!

Fakta – branky: Poutník 3, Komárek 2, Machačný – Havránek. Rozhodčí: Vlachý. ŽK: 2:4. Diváků: 120. TJ FC Avon Rudník: Stránský – Beláň, Štemberka, Hylmar, Víšek – Václavík (50. Jebavý), Sucháň, Čáp (46. L. Novák), Hloušek – Havránek, Privara.

Juraj Sucháň, vedoucí mužstva Rudníku: „Domácí nás předčili v rychlosti, důrazu a v touze po vítězství. Proto zaslouženě vyhráli. Dostali jsme lekci z fotbalu a snad se z toho poučíme. Soupeř byl o třídu lepší. Musíme mu sportovně pogratulovat k zaslouženému vítězství."

Hostinné – Sobotka 3:0 (2:0)

Tatran na jaře ještě neprohrál a v domácím duelu proti Sobotce dokázal výhrou potvrdit cenný zisk z Trutnova. Vítězství proti dobře hrajícímu soupeři zajistil Hostinnému třígólový Jakoubek.

Fakta – branky: 12., 38. a 78. Jakoubek. Rozhodčí: Janeček. ŽK: 2:1. Diváků: 130. Tatran Hostinné: J. Horák – Slavík, Šmucer, L. Horák, D. Kracík – Polák, Kosina, L. Kracík (46. Maličký), Nossek – Jakoubek, Petružálek.

Pavel Šmucer, vedoucí mužstva Hostinného: „Diváci viděli vyrovnané a bojovné utkání. V prvním poločase jsme si vytvořili několik šancí, ze kterých se nám podařilo dvakrát skórovat. Druhá půle byla více v režii hostí, náskok se nám ale podařilo udržet a ještě přidat branku."

Jičín B – Trutnov B 4:3 (2:2)

Vzájemný duel rezervních týmů přinesl zápas plný zvratů. Domácí vedli po slepených gólech 2:0 už po čtvrthodině. Skučkova parta se probrala, do pauzy vyrovnala a po ní šla i do vedení. Jičínští ale v závěrečných sedmi minutách vývoj dokonale otočili a dokráčeli ke třem bodům.

Fakta – branky: 13. M. Mészáros, 15. Horáček, 83. Zlámal, 88. Zugar – 28. Přívratský, 39. Ficner z pen., 56. Knap. Rozhodčí: Mucha. ŽK: 3:3. Diváků: 50. MFK Trutnov B: Dousek – Poznar, Kozák, Vyhnánek, Přívratský – Z. Doubic, Ficner, Groer, Bartůněk (64. Mrvík) – Bednařík (8. Starý, 86. Skuček), Knap.

Jiří Skuček, trenér Trutnova B: „Brzy jsme prohrávali 2:0, ale dokázali výsledek otočit. Jenže to samé se podařilo v závěru i soupeři, který vyhrál zaslouženě."

Malšovice – Dolní Kalná 4:2 (2:2)

Ač šel nováček brzy do vedení, byl nakonec rád, že si do pauzy nesl vyrovnaný stav. Hosté, podporováni takřka padesátkou fanoušků mysleli i na tři body, druhý poločas jim ale vůbec nevyšel.

Fakta – branky: 25. Ninger, 27. a 70. Bartoš, 87. Lemon z pen. – 5. Z. Tauchman ml., 45. vlastní. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 1:1. Diváků: 110. FK Dolní Kalná: Junek – Vl. Bartoš, Z. Tauchman st., Smetana, Najman, Jan Jiřička (83. Ježek) – Hampl (61. M. Bartoš), Z. Tauchman ml., T. Jiřička, Jar. Jiřička (68. V. Kodytek), T. Navrátil ml.

Tomáš Navrátil st, člen klubu Dolní Kalná: „Rozhodl druhý poločas, v němž jsme byli všude druzí, pomalí, pořádně jsme si nepřihráli. Domácí byli po vítězství hladovější, proto zaslouženě zvítězili. 48 fanoušků, kteří přijeli hráče podpořit autobusem z Dolní Kalné, bylo výsledkem a zejména předvedenou hrou nesmírně zklamáno."

Janské Lázně – Kobylice 0:5 (0:1)

Pořádnou lekci schytaly v sobotním duelu Janské Lázně. Na domácím hřišti podlehly Kobylicím vysoko 0:5, když je doslova popravily tři góly záložníka Havlíčka, jenž stihl hattrick za pouhých 14 minut.

Fakta – branky: 41., 51. a 55. Havlíček, 62. Šoufek, 71. vlastní. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 1:0. Diváků: 60. SK Janské Lázně: J. Dvořák – Sameš, Demuth, Mihalík, Miloš Dvořák st. – Krudenc, Brát (52. Hradecký), Koblížek, Štelzer (83. Borkovec) – Němeček (58. Šáral), Doležal.

Petr Janovec, sekretář klubu Janských Lázní: „Hosté byli od úvodu zápasu fotbalovějším týmem. Domácí jim dokázali být soupeřem téměř do konce poločasu, ten druhý již Kobylice ovládly a dalšími čtyřmi góly jednoznačně rozhodly zápas."

Mladé Buky – Lokomotiva HK 2:1 (1:1)

Bojovnost a vůle stály za cenným vítězstvím mladobuckých fotbalistů v souboji s kvalitním týmem hradecké Lokomotivy. Střelecky se na tříbodovém zisku podíleli Štěpánek s Machalíkem.

Fakta – branky: Štěpánek, Machalík – Pára. Rozhodčí: Hlavsa. ŽK: 1:0. Diváků: 60. FC Mladé Buky: Koščál – Kvíčala, Pavlis (46. Haider), Brhel, Štěpánek – Michal Dvořák, Doležal, Hrubeš, Machalík – Jurík, Špička.

Pavel Hrubeš st., sekretář klubu Mladých Buků: „Domácím se konečně povedlo zvítězit po velice dobrém výkonu celého mužstva. Byli jsme fotbalovější a bojovnější, vyhráli zaslouženě. Nesmím zapomenout na velice dobrý výkon všech rozhodčích."

Robousy – Žacléř 3:0 (1:0)

První poločas byl zcela vyrovnaný a do vedení mohla jít obě mužstva. Střelecky se ale dokázali prosadit jen domácí, kterým gól pomohl. Ve druhé půli jsme již byli lepším týmem a po zásluze vyhráli.

Fakta – branky: 38. a 62. Tomášek, 79. Drbohlav. Rozh.: Kubálek. ŽK: 2:2. Div.: 67. TJ Baník Žacléř: Volhejn – Herman, Baše, M. Vít (70. Kubeček), Franze – Petru, Kotyk (38. Albert), Ondráško, Hradecký – Gajdoš, L. Vít (46. Špecián).

Vlastimil Honek, trenér Žacléře: „Opět jsme se potýkali s tím, jak poskládat sestavu. Absence řady hráčů je už skoro pravidlem. Někteří museli nastoupit se zraněními a bohužel tři hráči kvůli zdravotním potížím nedohráli. Nenavázali jsme na dobrý výkon z minulého kola."