Jarní finiš bude (zdá se) smutný

Trutnovsko - Podkrkonošský region trápí zoufalá situace některých fotbalových mužstev v krajských soutěžích. Pár kol před koncem sezony jsou „na padáka“ Hostinné, Bílá Třemešná, Mladé Buky a Rudník.

15.5.2018

Útočník Vrchlabí Petr Žďárský byl vyhlášen krajskou Hvězdou měsíce dubna. Cenu převzal před utkáním s Kostelcem.Foto: Petr Reichl

Zatímco vrchlabští fotbalisté v jarní části aktuálního ročníku září a ze sestupového pásma se dávno vyškrábali, v I. A a I. B třídě se letos horský region bez sestoupivších nejspíš neobejde.

O osudu třemešenského Sokola nikdo nepochybuje už od zimní přestávky, vše navíc nasvědčuje tomu, že „dolů“ půjdou za měsíc i další celky.

VOTROK KRAJSKÝ PŘEBOR

Kostelec n. O. - Vrchlabí 4:0 (1:0)

Petr Zieris, trenér Vrchlabí: „Zápas se odehrál plně v režii domácího týmu, který byl silnější v osobních soubojích, a tím si vytvářel i brankové příležitosti. My jsme úplně prospali první poločas a dvacetiminutové vzedmutí v druhé polovině utkání bylo na úspěch málo. Další branky jsme obdrželi v závěru, kdy už jsme hráli vabank, a pokusili se vyrovnat. Domácí toho využili ke vstřelení tří branek v krátkém časovém úseku. Gratulujeme jim k vítězství, budeme se prát o další body.“

AM GNOL I. A TŘÍDA

Police - Úpice 3:3 (0:1), pen. 3:4

Fakta – branky: 61. P. Šolc, 88. a 89. Klapkovký – 41. a 49. Doubic, 62. Punar. Rozhodčí: Hron. ŽK: 3:1. Diváci: 103. SK Sparta Úpice: Seidel – Fireš, J. Pich, Hanzlík, Kulhánek – Lacko (85. Jadrný), Punar, Jan Marel, Luštinec (66. M. Čáp) – P. Doubic, Jaroš.

Radek Kaplan (Úpice): „Takticky se nám nepovedlo zvládnout konec utkání, kdy mužstvo inkasovalo v posledních pěti minutách.“

Černilov - Trutnov B 7:1 (4:0)

Fakta – branky: 24., 25., 38. a 68. Roubal, 41. a 62. Markovič, 75. Šmied – 49. Brejcha. Rozhodčí: Horský. ŽK: 0:1. Diváci: 80. MFK Trutnov B: Žák – Handlíř, M. Přívratský (46. Vomočil), P. Matějka, Moravec – Kuhn (82. V. Kozák), V. Dvořák, Groer, Landa – P. Brejcha (68. J. Votoček), M. Kamitz.

Vlastimil Honek (Trutnov B): „Pouhých dvacet minut jsme dokázali s domácími držet krok. Pak jsme po nedůrazu na polovině hřiště obdrželi první branku, za necelou minutu přišla další a po fotbalové stránce jsme se naprosto sesypali. Do zbytku zápasu jsme se sami pasovali do role pouhého sparing partnera.“

Sobotka - Hostinné 3:1 (1:1)

Fakta – branky: 21. Taneček, 80. Knobloch, 83. Men – 20. Valášek. Rozhodčí: Dujsík. ŽK: 1:2. Diváci: 120. TJ Tatran Hostinné: J. Zítko – Pištora, Šmucer, L. Kracík, D. Polák – Bartůněk (64. Vladeka), T. Maličký (46. M. Slavík), Valeš, R. Polák – Jakoubek (78. Purkert), Valášek.

Martin Celar (Hostinné): „Nezasloužili jsme si prohrát. V první polovině zápasu jsme měli vést 3:1 a bylo by to jiné, bohužel jsme neproměňovali velice dobré šance. V závěru utkání soupeř během tří minut zápas rozhodl.“

Dobruška - Bílá Třemešná 10:0 (5:0)

Fakta – branky: 6. Böhm, 11. Hájek, 38. Gerža, 40. a 63. Mikušík, 43. Majer, 50. Eimann, 70. a 78. Effenberk, 80. Malý. Rozhodčí: Kubec. Hráno bez karet. Diváci: 108. TJ Sokol Bílá Třemešná: L. Zlatník – Kiss, J. Hažer, J. Pátý, J. Polák – Jaroslav Kubelka, Dašek, J. Novák, Forman – Hendrych.

Martin Záruba (Bílá Třemešná): „Trable s autobusem předznamenaly zlý den. Klukům patří velký dík, že zápas vůbec odehráli.“

JAKO I. B TŘÍDA

Dvůr Králové B - Rudník 6:1 (1:0)

Fakta – branky: 24. a 74. Mertlík, 49., 58. a 81. Vaníček, 86. M. Petráček – 79. Zeman. Rozhodčí: Havlík. ŽK: 1:0. Diváci: 70. TJ Dvůr Králové nad Labem B: M. Kursa – Machek, Rejl, S. Ježek, Ruprich – M. Petráček, Podolník, Knespl (65. D. Petráček), Mertlík – M. Otradovský (12. Pražák), J. Vaníček. TJ Rudník: Smeták – Balog, Štemberka, Kováč, Kučeravý – Vydra (71. P. Stránský), D. Čáp, Landyš, Frýba – Zeman, Hloušek.

Stanislav Ježek (Dvůr Králové B): „Utkání mělo vcelku jednoznačný průběh. O lepší výsledek jsme se připravili hromadou nevyužitých šancí. Své příležitosti měli ale i snaživí hosté.“

Petr Stránský (Rudník): „V prvním poločase jsme s domácími ještě drželi krok a dokázali si vytvořit i nějaké šance. Druhá půle byla zápasem jednoho mužstva. Domácí nás předčili ve všech směrech, proto je výsledek takový, jaký je.“

Staré Buky - Nemyčeves 4:2 (2:1)

Fakta – branky: 34. a 86. Křižovič, 38. Týnek, 62. D. Pálinkáš – 44. a 90. Tomášek. Rozhodčí: T. Franěk. Hráno bez karet. Diváci: 90. TJ Sokol Staré Buky: Pelc – Vyhnánek (80. J. Prokop), Týnek, Záplata (60. P. Knap), Bednařík (88. Koščál) – Šošovička, J. Makovský, Wimmer, Trunkát – Křižovič, D. Pálinkáš (70. N. Mucudis).

Pavel Korec (Staré Buky): „V prvním poločase jsme se během čtyř minut krásnými góly ujali vedení 2:0, kdy především ta druhá branka byla výstavní. Po chybě před pauzou soupeř snížil, ale ve druhé půli jsme přidali další branky. Šancí bylo i na vyšší výhru.“

Kocbeře - Železnice 1:1 (1:0), pen. 3:1

Fakta – branky: 40. Prokůpek – 64. Mestický. Rozhodčí: Kudláček. ŽK: 3:4. Diváci: 55. TJ Jiskra Kocbeře: Strasser – V. Šolc, L. Novák, Béna, Mohet – Albín (61. Klust), Hulík (50. A. Rodr), Z. Stránský, Jarolím (88. Hanuš) – Šmíd, Prokůpek.

Jiří Štěpař (Kocbeře): „Vzhledem ke slepené sestavě a kvalitě soupeře beru tyhle dva body jako zlaté. V prvním poločase jsme přežili některé šance hostů, naopak potom jsme něco zahodili i my. Penalty ovládl Pavel Strasser a bonusový bod má velkou váhu.“

Dolní Kalná - Nová Paka 2:5 (0:1)

Fakta – branky: 89. Hampl, 90. A. Kodytek – 22., 64. a 73. T. Haken, 51. Rosputniak, 78. Machát. Rozhodčí: Pálka. ŽK: 2:2. Diváci: 148. FK Dolní Kalná: T. Navrátil st. – Dědek (65. M. Lukeš), J. Navrátil, T. Navrátil ml., J. Jiřička – M. Bartoš, A. Kodytek, Hampl, Razák – Dohnal (52. D. Najman), V. Kodytek.

Tomáš Navrátil st. (Dolní Kalná): „Nezvládli jsme už čtvrté utkání v řadě. V první půli jsme sice dostali z jediné akce hostí gól, ale sami jsme měli tři tutovky a další velmi nadějné šance. Jenže skórovat jsme nedokázali. Zkraje druhé půle jsme dostali druhý gól a bylo po zápase. Novopackým divákům děkuji za vytvoření skvělé atmosféry.“

Smiřice - Mladé Buky 4:1 (0:1)

Fakta – branky: 63. M. Čížek, 72. a 81. z pen. Koutník, 76. Korenčík – 4. Skála. Rozhodčí: Hrubý. ŽK: 1:0. Diváci: 100. FC Mladé Buky: Švejdar – J. Špička, Brhel, Kment, Kancok – Řehůřek (68. Jan Spurný), Michal Dvořák, Sucháň (59. Kvíčala), M. Skála – Ruml, Tůma.

Juraj Sucháň st. (Mladé Buky): „Utkání ve Smiřicích jsme začali vedoucí brankou a do 60. minuty drželi s domácími krok. Potom už na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. Všude jsme byli pozdě, prohrávali osobní souboje, bylo to na ručník. Soupeř vyhrál zaslouženě. A náš výkon? Takhle se o záchranu rozhodně nehraje.“

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 11 000 Kč Obsluha strojů v prádelnách a čistírnách Pradlena. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRADLENA, Práce spočívá v přivážení prádla v "nákupních vozících" ze skladu k pračkám, přendání do praček, zvolením pracího programu, následném přendáním prádla do sušiček, rovnáním, popřípadě žehlením, či mandlováním a následném připravení na expedici, čili vyrovnáním do převozních vozíků, či košů., Práce probíhá celý čas ve stoje a bude končit závěrečnou kontrolou pracoviště., Tel. kontakt možný ve všední dny od 8.00 - 17.00 hod.. Pracoviště: Prádelna krkonoše, Kpt. Jaroše, č.p. 496, 543 01 Vrchlabí 1. Informace: Jiří Martinec, +420 737 584 491. Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 19 120 Kč Ošetřovatelé v oblasti pobytové péče Ošetřovatel, ošetřovatelka (NZP). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19120 kč, mzda max. 24530 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Možnost prodloužení pracovního poměru na dobu neurčitou. Zaměstnanecké benefity.. Pracoviště: Domov pro seniory vrchlabí, Žižkova, č.p. 590, 543 01 Vrchlabí 1. Informace: Soňa Mašková, +420 725 059 869. Zdravotnictví - Zdravotnictví Farmaceut 23 000 Kč Obsluha strojů a zařízení pro farmaceutickou výrobu Dělník farmaceutické a zdravotní výroby (obsluha strojů a zařízení). Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 30. Poznámka: Práce v moderním čistém prostředí výrobní společnosti vyrábějící hygienické potřeby. Budete obsluhovat výrobní linku, hlídat přísun materiálu na linku, organizovat a řídit práci na lince., , Nabízíme, náborový příspěvek 10 000 Kč, stabilní a dobrou práci v čistém prostředí , mzdu 23 000 Kč hrubého za měsíc s možností dalšího růstu už po zapracování + 13. a 14. plat navíc, 6 dní sick days , podniková prodejna, podpora vzdělávání, dárky za výrobní výkon a firemní výročí , stravenky, dotované stravování, společenské firemní akce, do práce i z práce můžete využít svozové dopravy ze Semil, Železného Brodu, Lomnice na Popelkou, Liberce, Jablonce nad Nisou a Mnichova Hradiště. Pracoviště: Randstad s.r.o.-turnov, Vesecko, č.p. 491, 511 01 Turnov 1. Informace: Daniela Micková, +420 778 882 102. Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 16 000 Kč Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) Skladník - manipulant. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:schopnost samostatné práce na PC, samostatnost, schopnost organizovat práci sobě i kolegům, přirozená autorita, schopnost a ochota učit se novým věcem a přizpůsobovat se pracovním změnám a požadavkům, práce v kolektivu. Oprávnění k řízení VZV výhodou, v případě potřeby školení zajistíme., Náplň práce: nakládka a vykládka zboží včetně potvrzování a ověřování příslušné dokumentace, práce na PC v různých aplikacích, inventury, spolupráce s jinými útvary firmy apod. , Nabízíme: Zázemí mezinárodní společnosti, možnost profesního růstu, zajímavé finanční ohodnocení, příspěvek na penzijní spoření, příspěvek na volnočasové aktivity, týden dovolené navíce, doprava z Trutnova a Vrchlabí zajištěna s příspěvkem zaměstnavatele, stravování s příspěvkem zaměstnavatele, systém zvýhodněných příplatků, vánoční a roční bonus, příspěvek na dětskou rekreaci, očkování proti chřipce.. Pracoviště: Avon automotive a.s., 543 72 Rudník u Vrchlabí. Informace: Irena Brožková, +420 499 407 218.

Etrichovy chladné nervy zajistily Dvoru cenný bodík z Vršovic

Zierisova paráda omráčila Turnov.

Fotbalový Trutnov veze výhru z Českého ráje, Dvůr doma přehrál Benátky

Basketbalová senzace, Trutnov porazil vicemistra ligy o 23 bodů!

Trutnov - Fantastického výsledku dosáhly v neděli basketbalistky trutnovské Lokomotivy. Po výborném výkonu jednoznačně porazily úřadujícího vicemistra ligy a vítěze Českého poháru KP Brno 93:70.