Dvůr – Horní Měcholupy 1:1 (1:0)

První poločas se dvorským hráčům vydařil. S technicky a rychlostně dobře vybaveným soupeřem si na hřišti „dávali“ vyrovnanou partii. Když v 11. minutě přečkali tutovku hostujícího stopera Rožánka, kterého nejprve vychytal Tomek a při dorážce na brankové čáře zaskočil Blažek, domácí udeřili. V 19. minutě po další nebezpečné akci hostů vyvezl míč k půlící čáře Holub. Tam majednou proškolil dva protihráče a přesným pasem oslovil Slezáka, jenž vápně balón „zalepil“ a podstřelil gólmana.

Stav 1:0 pak domácí i se štěstím drželi až do závěru utkání. Marcův sólový únik zneškodnil výborný Tomek, Buldrovu střelu zastavila tyč. Byl to však právě muž se sedmičkou na dresu, ke kterému se v 88. minutě ve vápně odrazil míč a kdo nekompromisní ránou pod břevno způsobil, že se body nakonec dělily.

Fakta – branky: 19. Slezák – 88. Buldra. Rozhodčí: Pospíšil (Vrdy). ŽK: 1:1. Diváci: 260. Poločas: 1:0.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Blažek, Kruliš, Rejl, Novák – Kilevník, Holub, Vít, Urban – Klazar (75. Jurík), Slezák (90. Otradovský).

Hlasy trenérů

Miloš Dvořák (Dvůr Králové): „Z mého pohledu je pro nás bod dobrý, protože to byl jeden z nejlepších mančaftů, který se u nás představil. I když samozřejmě ve finále to trochu zamrzí. Odehráli jsme velmi kvalitní zápas, na to, že tři hráči nastoupili s horečkou. Závěr mi přišel, že jsme se zbytečně zatáhli. Hosté začali hrát vabank, v útoku měli vysoké hráče, na které nakopávali balóny. Šťastně se jim podařilo vyrovnat, i když předtím jednou šli sami na branku a dali také tyčku.“

Roman Dubovči (Horní Měcholupy): „Zaspali jsme trochu začátek, měli jsme tam dvě vyložené šance, které jsme bohužel nedali. Zákonitě přišel trest. Po hříchu musím říct, že to byla jediná šance domácích. My jsme se trápili a jenom zaplaťpánbůh, že jsme vyrovnali. Klukům musím poděkovat za bojovnost, ale cítím, že jsme ve Dvoře dva body ztratili.“