Rovensko – Zásada 4:0 (3:0)

Rovensko se ujalo vedení už v 16. minutě, kdy Pařízek prostrčil míč mezi nohami gólmana. O deset minut později navýšil David Malý krásnou střelou z voleje, a když  před přestávkou udeřil ještě špílmachr Koudelka, bylo o vítězi rozhodnuto. Zásada se totiž nezmohla na nic.

Po změně stran se utkání změnilo ve festival zahazování šancí. Domácí s potřebným náskokem v zádech experimentovali v zakončování, a tak se prosadil už jen z dorážky Kněbort. Tři body jsou ale tři body. A ty zůstaly doma.

„Měli jsme neuvěřitelnou spoustu dalších šancí.  Koudelka měl tři úniky, Jarda Mencl byl v šancích, dokonce i Radek Mencl šel sám na gólmana hostí. Zásada by si zasloužila deset gólů. My jsme ale spokojeni, jsme na třiceti bodech a máme splněno," je potěšen hrající předseda Rovenska Marek Náhlovský.

Fakta – branky: 16. Pařízek, 26. D. Malý, 35. Koudelka, 74. Kněbort. Roz.: Frýda. ŽK: 2:4. Diváků: 100. Rovensko: Koubus – Vítek, Štěpnička, Náhlovský, Rympler – J. Mencl, D. Malý, Koudelka (73. Vágenknecht), Pařízek – Pařík (62. R. Mencl), Kněbort (89. Hanzl).

Rychnov – Horní Branná 4:2 (2:1)

Po minulém týdnu si v Branné libovali, jak povedený zápas sehráli. Po tomto víkendu žehrají, jak zpackané utkání prožili v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Po celý průběh se hosté potýkali s množstvím hrubých chyb, s nepřesnostmi v kombinaci a s kažením i těch nejjednodušších přihrávek. Domácí se dostali snadno do dvougólového vedení, jiskru naděje pro hosty vykřesala až ve 43. minutě trefa Jóna.

Ani po změně stran si Horní Branná nedokázala vytvořit souvislejší tlak. V 65. minutě sice vyrovnal Fiedler, do konce utkání však hosté připomínali více děravé řešeto než postupového aspiranta. Soupeř dvěma trefami rozhodl a připsal si zasloužené body.

„Hodně jsme kazili, až neuvěřitelně moc jsme se potýkali s nepřesnostmi. Je to v hlavách hráčů. Jeden týden hrajeme výborně, druhý laxně a nesoustředěně. Chyběla nám vůle po vítězství, hráli jsme jako holky," litoval trenér Sokola Horní Branná Zdeněk Lukeš.

Fakta – branky: 25. a 70. Pfeifer, 32. Nedelchev, 78. Sedlmajer – 43. Jón, 65. Fiedler. Rozhodčí: Dytrt. ŽK: 2:2. Diváků: 50. Horní Branná: Hofman – Šimůnek, Kocourek, Jindřišek (80. Holman) – Pešina, Zuzánek – Fiedler, Beneš, Jón – Šimek, J. Paulů.

Rokytnice n. J. – Plavy 2:2 (1:1)

Už od páté minuty domácí prohrávali 0:1, když po šťastném odrazu dopravil míč do sítě hostující střelec Jech. Zápas ale příliš krásy nenabídl, domácí si v 1. půli vypracovali čtyři šance, jedinou trefu zaznamenal Zahradník těsně před poločasovým hvizdem.

Žádný z týmů si nedokázal vypracovat žádnou ofenzivní převahu. K vidění bylo více bojovnosti než kombinačních souher. Hosty nesrazil ani gól do šatny. Ačkoliv Rokytnice měla míč častěji na kopačkách, Sitarčík v 55. minutě poslal do vedení znovu Plavy. Čtvrt hodiny před koncem Rokytnice konečně srovnala, výhru si ale nevysloužila.

„Možná jsme hráli lepší fotbal, ale v obraně jsme zbytečně chybovali. S bodem nejsme spokojen. V závěru jsme sice usilovali o výhru, ale žádnou z nabídnutých příležitostí jsme nedotáhli. Celkově utkání bylo spíš takovou holomajznou," uznal asistent rokytnického trenéra Aleš Štěpánek.

Fakta – branky: 43. Zahradník, 74. J. Vrána – 5. Jech, 55. Sitarčík. Rozhodčí: Jirák. ŽK: 1:2. Diváků: 100. Rokytnice n. J.: Vízek – Havrda, Pičman, Šír, Bogdány – Brož, Adámek, Zahradník, P. Vrána – J. Vrána, Havlíček (80. Novotný).

Jilemnice – Pěnčín 0:2 (0:0)

Hosté přijeli v roli favorita, což od začátku potvrzovali. Po celé utkání měli převahu, ale Jilemnice odolávala a poctivou hrou nepouštěla soupeře do šancí. Pěnčín zahrával spoustu standardek, ale největší příležitost si vypracoval paradoxně domácí Kubina, jenž ve 20. minutě napálil tyč.

Lídr tabulky si ale nakonec tři body přece jen odvezl. V 75. minutě neudržel gólman Hamáček míč, který Balásek uklidil do sítě. Hned o chvíli později hosté navíc vstřelili další diskutabilní gól a bylo rozhodnuto.

„Chtěli jsme překvapit, což se nakonec nepovedlo, ale nemusíme věšet hlavy. Šlo o silného soupeře a z mého pohledu jsme to odehráli důstojně. Klukům děkuji," nesmutnil domácí trenér Libor Tonar.

Fakta – branky: 75. Balásek, 77. Hušek. Rozhodčí: Čuřík. ŽK: 1:2. Diváků: 100. Jilemnice: Hamáček – Šťastný, Figura, Hadač, Pohořalý – Schauer (82. Horáček ml.), Šnorbert, Kubina, Hnik (83. Tonar), Havel, Horáček (64. Hradecký).

Ostatní zápasy: Držkov – Ž. Brod B 5:2 (3:0), V. Hamry B – Mšeno B 4:1 (2:0), Smržovka – Jeníšovice 2:3 (2:1).