Pouze čtyři regionální zástupci se představili ve 24. kole divizní skupiny C. Dvoráci totiž podle losu měli hrát na hřišti Litola, který však v úvodu jara ze soutěže vystoupil.

Trutnov – Ústí nad Orlicí 2:0 (0:0)

Nedělní bitva na trutnovském stadionu byla pro oba celky nesmírně důležitá. Na jaře se jim totiž nedaří a hlavně pro Ústí mají časté porážky neblahé účinky. Po letech jim totiž hrozí sestup do krajského přeboru. Případným ziskem v Trutnově se ale tým mohl soupeři výrazně přiblížit a starosti naopak vyvolat v městě na břehu Úpy.

Nestalo se však a domácí za to vděčí univerzálu Michalu Kamitzovi. Ten přišel na hřiště v 57. minutě a dvěma góly stihl rozhodnout o vítězství svého celku. Ten první zaznamenal v 74. minutě, kdy jej v ideální střelecké pozici našel Martin Kejzlar. Pojistku „Kami" přidal dvě minuty před závěrečným hvizdem. Tentokrát mu asistoval Jan Holubec.

Turnov – Kutná Hora 2:1 (1:1)

Na startu jara se Turnovští museli smířit s náročným losem, nyní už ale jejich „motorek" šlape jako hodinky. Za vše hovoří série pěti výher a skok na třetí příčku v tabulce. Proti Kutné Hoře se ale tým z Českého ráje na body nadřel.

Už po pěti minutách šli hosté do vedení, když Hyka nestačil na zakončení Váchy – 0:1. Domácí soupeře dokázali přehrávat a tři minuty před pauzou se dočkali zaslouženého vyrovnání. Po centru Tvrdého našel Cigánek ve výhodné pozici Moravce a jeho rána se zastavila až v brance.

Po přestávce nejprve Hyka udržel vyrovnaný stav, v 72. minutě to byl ale opět Cigánek, kdo předložil míč Papouškovi, a ten nadvakrát překonal gólmana Ptáčka podruhé – 2:1. „Havíři" bojovali o body, s přispěním Hyky ale už Turnovští další změnu skóre nepovolili a po zásluze brali tři body.

Fakta – branky: 42. Moravec, 72. Papoušek – 5. Vácha. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: 3:1. Diváci: 230. FK Turnov: Hyka – Tvrdý, Karišik, Kordík, Petřík – D. Hurt (29. Randák), Novotný, Horák (85. Drahovzal), Cigánek – Moravec (64. Matoušek), Papoušek (89. Šimek).

Jablonec – Admira Praha 1:1 (0:1), na penalty 3:4

Na Pilišťata v sobotu dorazil remízový král z pražské Admiry a kurz na dělbu bodů byl tentokrát nižší než jindy. Hosté potvrdili kvality už v první půli. Důraznou hrou nepouštěli soka do šancí a naopak sami hrozili ze standardních situací. První změna stavu ale přišla po jiné herní činnosti. Ve 28. minutě Pražané předvedli rychlý brejk a Turák se štěstím dostal míč do sítě.

Jablonci se na jaře v domácím prostředí nedaří, porážku ale hráči v důležité bitvě nepřipustili. Po pauze zvýšili tlak a brzy mohl srovnat Macháček, jenž však velkou šanci zahodil. Trefil se tak až Štemberk, jenž hlavou usměrnil za záda brankáře centr Rozkovce. Následně zazvonil jen na tyč hostující Mikolanda, a tak se šlo podesáté (!) v zápasech Admiry do penalt. Ty jak vidno mají hosté slušně natrénované a bonusový druhý bod získali pro sebe.

Fakta – branky: 58. Štemberk – 28. Turák. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 2:2. Diváci: 190. TJ Sokol Jablonec nad Jizerou: Farský – Sedláček, Halama, Karásek (65. Mička), Soukup (82. Holman) – Krejčík, Tichý (75. Chropůvka), Rozkovec, Šulc (46. Zemánek) – Štemberk, Macháček.

Suchdol – Semily 1:0 (1:0)

Parta ze Semil je již dávno jistým sestupujícím, přesto v jarní části podává slušné výkony a trápí své soupeře. Nejinak tomu bylo na hřišti sympaticky hrajícího Suchdola. Vyrovnaný první poločas přinesl gólové příležitosti na obou stranách, prosadit se však dokázal pouze domácí Bodlák, jenž ve 34. minutě překonal Koudelku ranou z více než dvaceti metrů – 1:0.

Po přestávce hosté víc než šance počítali zraněné a odstoupivší hráče. I proto se k výraznější snaze o vyrovnání nedostali a ze hřiště favorita odjeli s nejtěsnější možnou porážkou.

Fakta – branka: 34. Bodlák. Rozhodčí: Fojtík. ŽK: 2:3. Diváci: 100. SK Semily: Koudelka (76. Vrána) – Motejlek (88. Lukeš), Brett (70. Liška), Vlach, Kočí – Bína, Štyrand (76. Vancl) – Hradecký, Suk, Pácalt (81. Morávek) – Ježek.

Dvůr Králové měl volno.