Královédvorští fotbalisté zítra na svém stadionu pod Hankovým domem přivítají účastníka Gambrinus ligy FC Hradec Králové. Pozvánku na utkání pomohl Deníku připravit útočník domácích RADEK KLAZAR, jenž si dva podobné duely zahrál a mezi „votroky" navíc před dvěma lety strávil čas v rámci přípravy.

Radku, ve čtvrtek vás čeká vzácné měření sil s ligovým týmem. Jak se na zápas s Hradcem Králové těšíte?
Těšíme se hodně, je to pro nás svátek. Mohla by přijít solidní návštěva, ale všichni víme, že to bude fyzicky dost náročné, víc než divizní zápas. Snad to odehrajeme se ctí a solidním výsledkem.

Prvoligový tým nebude pod Hankovým domem poprvé. Který z předchozích sedmi vzájemných soubojů se vám vybaví jako první a kolik jste jich sám odehrál?
Odehrál jsem zatím dva, ale samozřejmě se mi vybaví především ten s Libercem. Sice jsme vysoko prohráli, ale mně se podařilo jeden gól vstřelit a na druhý nahrát. Dál si taky vybavím utkání se Spartou, které Dvůr prohrál jen 2:5.

Jak říkáte, vám osobně se střelecky vydařil souboj s Libercem, ale jinak se Dvoráci moc proti ligovým týmům neprosazovali. Čtyřikrát vyšli gólově naprázdno. Je hodně znát rozdíl mezi divizním a ligovým fotbalem?
Rozdíl je opravdu veliký. Jednak mají prvoligové týmy zmáknutou taktiku, jsou silnější v soubojích a mají větší výdrž. Ta fyzická připravenost dělá podle mě největší rozdíl mezi divizí a Gambrinus ligou.

Zatímco Hradec v lize letos ještě nevyhrál, vám se v divizi daří. Jak byste zhodnotil dosavadní čtyři kola vašeho týmu?
Hradec sice nevyhrál, ale na to se dívat vůbec nemůžeme. Výsledkově se nám daří, jenže herně to není ono. Mrzí mě hlavně výkony před našimi fanoušky. Výsledky jsou sice super, hra nic moc, ale pomalu se to zvedá.

Zrovna vy jste hráčem, který má s hradeckým fotbalem osobní zkušenosti. Před třemi lety jste v klubu absolvoval přípravu. Věřil jste v té době, že byste mohl do ligové kopané nakouknout?
Už po prvním týdnu jsem si vůbec nevěřil. Nebyl jsem dostatečně fyzicky připravený, navíc jsem při tom chodil do školy a prostě jsem to skloubit nedokázal.

Z fotbalového dění jste pak i díky práci v zahraničí na chvíli vypadl. Loni jste hrál ve dvorské rezervě, ale nyní už zase patříte do základní sestavy áčka. Jak byl návrat těžký?
Návrat byl velice těžký. Z Irska jsem nepřijel zrovna v nejlepším stavu, navíc jsem nemohl najít motivaci vrátit se zpět. Ale začal jsem cvičit, chodit běhat sám. Jak jsem zlepšil fyzičku, přišla i ta touha se prohánět po hřišti. Jarní část, kdy jsem nastupoval za béčko, jsem podřídil podzimu. Chtěl jsem se vrátit na podzim do A mužstva a povedlo se mi to.

Pod Hankův dům zítra jistě přijde vysoká návštěva. Na co byste rád diváky pozval a s čím do zápasu půjdete? Má Dvůr na to, aby dovedl duel třeba i k penaltám?
Fanoušky bych chtěl pozvat na atraktivního soupeře a s tím spojený kvalitní fotbal. Budeme se snažit co nejvíc vyrovnat profesionálům. Jestli jsme toho schopni, nedokážu posoudit. Záleží na tom, s jakou náladou přijedou Hradečáci (úsměv).

Loni divizní Převýšov vyřadil pražskou Slavii (3:0). Vy jste právě Převýšov, který již od podzimu hraje ČFL, vyřadili v minulém pohárovém kole. Mohlo by toto spojení něco znamenat i ve čtvrtek?
Vyřadili jsme Převýšov, ale že bychom v utkání byli lepším týmem, to asi říct nemůžeme. Spojitost? Žádná není. Dáme do toho všechno a myslím si, že každý z nás se bude chtít předvést v co nejlepším světle.

Fotbalový svátek v Podkrkonoší již zítra

Pohár České pošty, čtvrtek od 17 hodin pod Hankovým domem

TJ Dvůr Králové nad Labem (divize C) vs. FC Hradec Králové (Gambrinus liga)