Sedmnáctým kolem pokračovala nejvyšší okresní soutěž. Za překvapení lze rozhodně označit dvoubodovou ztrátu Poříčí z utkání proti zachraňující se Vítězné.

Kunčice nad Labem – Kocbeře 1:2 (0:1). Branky: J. Jeřábek – Z. Šmíd, Z. Stránský. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 1:3. Diváků: 50. Hosté se už ve 3. minutě dostali do vedení. Domácí se v dalším průběhu utkání marně snažili vstřelit vyrovnávací branku. Po tlaku a neproměněných šancích přišel trest a druhá branka v kunčické síti. Snížení na 1:2 a další šance však domácím k bodům nepomohly.

Trutnov C – Horní Maršov / Janské Lázně B 13:1 (5:0). Branky: Vomočil 2, Zákravský 2, Čermák 2, vlastní 2, Nývlt, Drtina, Berky, M. Kulda, Tůma – Hudrlík. Rozhodčí: Beránek. Hráno bez karet. Diváků: 50. Průměrný výkon stačil domácím k jednoznačnému výsledku. Hosté přijeli v jedenácti a po celý zápas nebyli konkurenceschopní.

Poříčí – Vítězná 1:1 (1:1), na penalty 3:4. Branky: Kuric – Robek. Rozhodčí: Lukeš. ŽK: 4:2, ČK: 0:1 (Pacák). Diváků: 60. V prvním poločase se vše podstatné odehrálo během deseti minut, kdy se nejprve lepší hosté ujali vedení Robkem, který jak sám po zápase řekl, se ukopl a vymetl šibenici domácí branky. Hned na to domácí Vítěznou přitlačili na její půli a Kuric srovnal skóre. Ve druhém poločase si hráči z Poříčí museli připadat jako na střelnici. Hosté se usadili v jejich pokutovém území, ale skórovat se jim nepodařilo. Těsně před koncem musel předčasně do sprch po červené kartě za faul v šestnáctce hostující Pacák. Penaltu ovšem domácímu Brusovi zlikvidoval gólman Daniel. Utkání skončilo smírně, a tak přišly na řadu pokutové kopy, v nichž byli šťastnější hráči Vítězné.

Rtyně – Staré Buky 1:1 (0:1), na penalty 4:3. Branky: Turek – Makovský. Rozhodčí: Svoboda (OFS Náchod). ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (Pálinkáš). Diváků: 60. Ve Rtyni se hrál v úvodním jarním domácím utkání celkem pohledný fotbal. V prvním poločase byl lepší hostující celek, který měl víc ze hry a ujal se vedení po šťastné teči střely J. Makovského. Ve druhé půli se obraz hry změnil, domácí přitlačili protivníka na jeho půli a výsledkem byla vyrovnávající branka R. Turka. Po vyloučení hostujícího hráče měli domácí jedinečnou šanci rozhodnout zápas ve svůj prospěch, leč i ta skončila střelou do tyče bezmocného gólmana. Další výraznější šance si ani jeden tým nevytvořil, a tak utkání skončilo zaslouženou remízou. V penaltách se radovali domácí.

Mostek – Strážné 2:1 (1:0). Branky: Brádle 2 – Janoch z penalty. Rozhodčí: P. Prokop. ŽK: 3:3, ČK: 0:1 (Čurda). Diváků: 50. Mosteckým fotbalistům vyšel vstup do utkání, který dokázali korunovat hezkým gólem. Bogáň vysunul do křídla Kuhna, ten míč kousek potáhl a parádní střílenou přihrávkou přes celé vápno našel přesně prostor, kam si zabíhal Brádle. Hosté postupně hru vyrovnali a byli i aktivnější. Domácí spoléhali na brejky a jeden z nich čtvrthodiny před koncem využil Brádle 2:0. Závěr zápasu si Mostek zkomplikoval, když si Polák v 89. minutě ve vápně špatně zpracoval míč, který mu odskočil na ruku a rozhodčí nařídil penaltu. S pomocí tyče ji proměnil Janoch 2:1. V nastaveném čase se pak ještě prodíral do samostatného úniku Brádle, ale jeho akci zastavil červený náklaďák jménem Čurda.

Libeč – Podhůří 0:1 (0:1). Branka: David Zdržálek. Rozhodčí: L. Říha. ŽK: 2:0. Diváků: 40. V utkání o šest bodů nakonec zvítězili šťastnější hosté, kteří skórovali již v první půli. Domácí ve druhém poločase neproměnili několik tutovek a trestem jim bylo výsledné skóre 0:1.

Vrchlabí B – Lánov 7:0 (6:0). Branky: Hanuš 3, Skála 2, Vondráček, vlastní. Rozhodčí: Hradecký. Hráno bez karet. Diváci: 50. Výsledek derby zápasu mluví za vše. Domácí vyhráli zcela po zásluze, když o majiteli tří bodů bylo rozhodnuto už po divokém prvním poločase.

Program 18. kola (19. – 20.4.)

Kocbeře – Mostek, Strážné – Rtyně, Staré Buky – Poříčí u Trutnova, Vítězná – Trutnov C, Lánov A – Libeč, Podhůří A – Kunčice nad Labem, Horní Maršov/Janské Lázně B – Vrchlabí B.

1. Kocbeře 15 10 4 1  41:24 37
2. Poříčí 15 10 3 2  54:21 34
3. Trutnov C 15 10 3 2  62:25 33
4. Kunčice 15 8 3 4  47:21 28
5. Rtyně 15 6 6 3  29:23 28
6. Strážné 15 7 1  6  35:23 25
7. St. Buky 15 6 4 5  52:40 24
8. Lánov 15 7  2 6  47:46 23