Hned ze tří důvodů. Zaprvé si své místo ve finále zajistili teprve v sobotu. Zadruhé se ve skupině před posledním utkáním „klepali“, aby Beer Boys neporazili Švéry tým o více než tři branky. Mezi čtyřku by pak totiž proklouzl pražský celek.

Zatřetí. Vsadíte si na trutnovské fotbalisty, když proti nim stojí vítěz tří posledních ročníků a soupeři, jež se opírají o české reprezentanty Rudolfa Skácela a Jana Blažka?

A KOKA to stejně dokázala. Ačkoliv i v semifinále to s ní nevypadalo dobře. Po patičce Hubičky prohrávala se Soniou 0:1. Ve druhém poločase však nečekaně po rohu Hejny udeřil hlavou Groer a dvě minuty před koncem duelu si v Havlovicích „zastříhal“ Marks.

V té chvíli už bylo jasné, že finálové obsazení 33. ročníku bude Stará Garda Náchod – KOKA tým Trutnov.

Vejpravova družina uspěla již v prvním semifinále proti Academixu. I zde se zrodil výsledek 2:1, hráči si však pobyt na specifickém hřišti (60×40 metrů) protáhli o prodloužení. A de facto celé, protože rozhodující trefa Kuchty, jeho druhá v utkání, přišla až v poslední minutě nastavení.

Jak hradecký mančaft s Rudolfem Skácelem, tak žacléřská družina s Janem Blažkem byly rázem venku ze hry o prvenství v turnaji. Spoluhráči z řecké Larissy se museli spokojit se soubojem o bronz. V něm větší chuť po vítězství prokázal Academix, který vyhrál 2:0. Úvodní gól zařídil nejlepší střelec turnaje Jindřich Václavek a pojistku přidal, pro změnu jeho nejlepší hráč, Rudolf Skácel.

Ale to už se všichni v Havlovicích těšili na finále, které se neslo i v duchu minisouboje letošních nejlepších východočeských kanonýrů. Za Gardu se bil Miloslav Kočí, trutnovská KOKA zase disponovala Petrem Holubcem.

Bitva nejlepších se tradičně hrála na 2×20 minut a tradičně nabídla fotbal ze zajištěných obran. Až tedy do okamžiku, než padl první gól. Ve 27. minutě Holubec rozehrál volný kop na rozběhnutého Kozáka a jeho střela zaplula mimo dosah brankáře Vacha ke vzdálenější tyči – 0:1.

Stará Garda musela zavelet do útoku, Kunešův pokus proletěl těsně vedle tyče Kamitzovy brány. O chvíli později však bylo rozhodnuto. Nejprve ve 33. minutě prostrčil Hejna míč na Petra Holubce a vzápětí Marks přesně načasoval diagonálu na Jana Holubce – 0:3. Tábor fanoušků KOKA týmu Trutnov mohl začít slavit…

HAPO 2010

skupina A

Stará Garda Náchod: Beer Boys 2:0, Švéry team 2:1, KOKA 1:0.

Beer Boys Praha: Stará Garda 0:2, Švéry team 0:3, KOKA 2:2.

Švéry team: Stará Garda 1:2, Beer Boys 3:0, KOKA 1:3.

KOKA tým Trutnov: Stará Garda 0:1, Beer Boys 2:2, Švéry team 3:1.

skupina B

Sonia Žacléř: Miláno 1:0, HAFA 6:2, Academix 3:2.

Miláno Jaroměř: Sonia 0:1, HAFA 2:0, Academix 1:3.

HAFA Havlovice: Sonia 1:6, Miláno 0:2, Academix 2:4.

Academix Hradec Králové: Sonia 2:3, Miláno 3:1, HAFA 4:2.

semifinále

Stará Garda Náchod – Academix Hradec Králové 2:1 v prodloužení. Branky: Kuchta 2 – Lacina.

Sonia Žacléř – KOKA tým Trutnov 1:2. Branky: Hubička – Groer, Marks.

o 3. místo

Academix Hradec Králové – Sonia Žacléř 2:0. Branky: Václavek, Skácel.

FINÁLE

Stará Garda Náchod – KOKA tým Trutnov 0:3 (0:0). Branky: Kozák, P. Holubec, J. Holubec