První porážku v sezoně připravili fotbalisté Kratonoh vedoucímu celku Týništi nad Orlicí a sami udrželi domácí neporazitelnost. Sympatická byla snaha obou týmů o ofenzivní fotbal. Hosté, na rozdíl od domácích, vypracované šance proměnit nedokázali,  a tak si bodovat nezasloužili. Tabulce krajského přeboru však stále vévodí, před sobotním soupeřem mají dvoubodový náskok.

Stejný odstup má i v tabulce třetí Jičín, který remizoval v Červeném Kostelci. Pro hosty mohlo být lépe – to by  museli proměnit penaltu.  Mince však má i svoji druhou stranu: Jičínu mohlo být i hůře  – do přestávky totiž domácí neproměnili tři vyložené šance!

Úpice na Olympii výtečně začala, trestný kop Beláka byl noblesní. Pak si však dala vlastní gól, domácí stačili skóre otočit a po přestávce už jasně kralovali. Nováček přestal zlobit, za druhých 45 minut ani jednou neohrozil Moníka v brance a favorit přidal v herním poklidu další góly. Hosté si prodloužili čekání na první výhru, jsou jediní ze všech letošních účastníků nejvyšší krajské soutěže bez tříbodového zisku.

Velmi dobře zahrály Lázně Bělohrad doma proti Jaroměři. Pouze však dvacet minut, v „mezidobí" opět chybovaly a dostávaly laciné góly. Hosté splnili cíl bodovat naplno, ve velmi dobrém světle se ukázal jejich nový brankář Ondráček.

Jen v premiérovém domácím zápase sezony hradecká Slavia zaváhala (17. 8. Hořice 1:1), od té doby v azylu na Novém Hradci jede jako dobře promazaný stroj – čtyři výhry a skóre 14:2! Rychnov přišel o bodové iluze po třetím gólu ve své síti (59.). Hattrickem se zaskvěl Veselý, zadělal na něj už v 5. minutě.

V Chlumci nad Cidlinou se v sousedském derby představil Nový Bydžov. Kvalitě utkání rozhodně neprospěl hrbolatý terén. Hra obou mužstev tím pádem poněkud pokulhávala. Domácí šli sice do vedení, ale bydžovský tým poměrně rychle skóre otočil a odvezl si všechny body.

Jednoznačná výhra doma s Dobruškou naznačuje, že se Hořice nadechují k lepším zítřkům. Sedm zápasů čekaly na plný zisk, minule vyhrály v Broumově a úspěch potvrdily hned v následujícím kole.

„Za jediný zápas jsme brankově stihli to, co v předchozích osmi kolech dohromady," komentoval na webu šestigólovou výhru vedoucí mužstva Josef Vydra.

Libčany daly špatně bránícímu Broumovu lekci z produktivity a doma ještě tři body nikomu nedaly (2 – 3 – 0, 15:8). Svěřenci trenéra Jana Klicnara mají ze hřišť soupeřů tristní bilanci – bodovali jen 18. srpna v Kratonohách (1:1), čtyřikrát inkasovali těžké direkty (Týniště 0:3, Slavia Hradec 0:3, Olympia Hradec 0:5, Libčany 0:5).   (fr, pt)

Krajský přebor - sestava 9. kola podle Deníku

Vaníček (Kratonohy) - M. Vincour (2, Nový Bydžov), Šmarda (3, Hořice), Kopřiva (Olympia Hradec) - Jiřík (Libčany), Veselý (3, Slavia Hradec), Chromek (Olympia Hradec), Diviš (2, Jaroměř) - T. Veverka (Kratonohy), Klouda (2, Libčany), Skalský (Hořice).

Potlesk

Slavia hattricky umí. V 6. kole potěšil trenéra hradecké Slavie Josefa Pleskota hattrickem proti  Úpici Šimon Derner. Ten sice proti Rychnovu absentoval, ale „zaskočil"  David Veselý, který ke  gólu v 5. minutě přidal další dva (38. a 79.) a má v hitparádě hattricků pořadové č. 4. O zbylé dva se postarali jaroměřský Kořínek proti Dobrušce a libčanský Klouda proti L. Bělohrad.

Zajímavost kola

Úroda vlastenců. Zatímco v předcházejících osmi kolech jsme registrovali čtyři vlastní góly, v tom posledním hned pět! V Libčanech a v L. Bělohradě už rozhodnuté zápasy nijak neovlivnily, v Kuklenách a v Hořicích ano. Úpice na Olympii vedla, ale trefa do vlastní sítě ve 31. minutě znamenala vyrovnání. Dobruška pomohla do sedla domácím Hořicím dokonce tuplovaně, neboť dvěma vlastními góly (17. a 23.) otevřela skóre.