Fotbalisté hradecké Slavie vyšli potřetí v řadě naprázdno a potřetí za sebou dohrávali oslabeni, tentokrát už od 6. minuty (viz rubrika Pískot). S Trutnovem se na Novém Hradci nehrál nijak oslnivý fotbal, některé momenty, zejména po změně stran byly zbytečně emotivní.

Červený Kostelec proti Libčanům uhájil domácí neporazitelnost. V úvodu profitoval z přesných centrů Kováčika, který Kovalovi a M. Vítovi servíroval před prázdnou branku a ve 24. min. to bylo 2:0. Potrestaná chyba v defenzivě zápas zdramatizovala, hosté ožili a byli blízko remíze, zvláště když domácí neproměňovali brejky.

Česká Skalice chytila slinu – už podruhé nadělila soupeři čtyři góly. Po Týništi to tentokrát odnesl Broumov, který korigoval až v poslední minutě zápasu. Vítězové si konečně trochu udobřili své fanoušky, v domácím prostředí  bodovali naplno poprvé v sezoně, hráli pohledný a konečně i efektivní fotbal.V kratonožské husté mlze dlouho čarovali oba gólmani Dvořák s Moníkem a drželi nulu. Pak hostující Olympii oslabil vyloučením Kabeláč, Kratonohy daly gól, ale favorit zápas jen o deseti přece jen v závěru otočil.  Tři body trefil po skvostném Musilově centru Špaček, který dal pátý gól v posledních šesti zápasech.

Fotbalovou kvalitu předvedly ve vzájemném utkání Nový Bydžov B a Týniště, naplno bodovali  šťastnější hosté. Svěřenci trenéra  Martina Firbachera sice měli opticky navrch, neproměnili však řadu šancí, ve druhém poločase jim nebyla uznána vyrovnací branka.

Duelu Lázně Bělohrad – Dvůr Králové B by asi více slušela remíza. Těsné vítězství bojovných domácích bylo vydřené, přispěl k němu gólem kanonýr Rychecký, který nastoupil po čtyřzápasovém disciplinárním trestu.

Fotbalisté Rychnova n. Kn. doma proti nováčkovi z Hořic, který želel absence pěti hráčů a hlavně zkušeného Poura,  poprvé v sezoně uhájili čisté konto a předvedli se i střelecky. V jedenácti předcházejících zápasech dali jen 10 gólů, teď  hned tři, i když dva padly v úplném závěru (viz rubrika Okamžik kola).

Jaroměři se vůbec nepovedl vstup do utkání s Jičínem, její fandové jen zírali – ve 29. minutě mohli jít domů, protože hosté vedli 3:0! Po změně stran se někdejší nečekaný lídr tabulky snažil o korekci, ale nakonec byl rád, že po rychlých brejcích soupeře neinkasoval další góly. Prohrál tak čtvrtý zápas v řadě, což vysvětluje trenér Vlastimil Horák: „Nedaří se nám střelecky, narazili jsme na silnější soupeře než v úvodu sezony a pykáme za někdy fatální chyby v defenzivě.  Mužstvo, které má takovou kvalitu jakou má, se nedokáže psychicky vyrovnat s tím, že prohrává."   (fr)

Krajský přebor - sestava 12. kola podle Deníku

Moník (2, Olympia Hradec) - Chmelík (Česká Skalice), Voženílek (Týniště n. O.), Řeháček (Jičín), Tomášek (Kratonohy) - M. Vít (4, Červený Kostelec), T. Haken (2, Jičín), Kamitz (2, Trutnov), Špaček (2, Olympia Hradec) - Volný (Rychnov n. K.), P. Jezbera (2, Lázně Bělohrad).

Okamžik kola

To jsou žolíci! Čtyři minuty před koncem utkání Rychnov – Hořice nahradil za stavu 1:0 Volný autora jediného gólu Zajíčka. Z taktického střídání se stal parádní trenérský trumf – Volný totiž góly v 90. a 92. min. zápas definitivně rozhodl. V duelu Česká Skalice – Broumov přišel v 67. min. na hřiště domácí Železov a za pouhou půlminutu dal gól na 3:0. Ve Dvoře Králové střídal v 69. minutě a dvěma trefami v poslední desetiminutovce zajistil svému mužstvu cenný bod.

Pískot

Neslavný hattrick. Hradecká Slavia má na svém kontě „červený hattrick" – v posledních třech kolech byl její fotbalista vyloučen – Baťha doma s Broumovem, Klicnar na Olympii a Šolc doma s Trutnovem. Ten si v sobotu dokonce zahrál jen šest minut! Stoper Olympie Kabeláč viděl v Kratonohách už svoji letošní druhou červenou kartu.