Šňůra sedmi vítězství v řadě katapultovala na tabulkové výsluní Libčany, které po domácí jednogólové výhře z piedestalu sesadily dosud vedoucí Trutnov. Vyrovnaný první poločas skončil šťastně pro domácí – Bína proměnil penaltu a hosté šli po vyloučení Přívratského do deseti. Po změně stran to však byli oni, kdo „tvrdil muziku". Byli fotbalově lepší, ale gólově se neprosadili. Ozdobou rušného utkání byli oba gólmani Tošovský a Šťastný.

„Ne, divizní ambice zatím nemáme, nemluvili jsme o tom," řekl trenér nového tabulkového lídra Miloš Koblížek. „Chtěli bychom však dál čeřit čelo tabulky. Pro zajímavost soutěže je jenom dobře, že je pořád o co hrát a není dávno předem rozhodnuto o všem."

Hradecké Olympii se proti Jičínu daří, na podzim ho doma deklasovala 6:0, ale tentokrát tahala výsledkově za kratší konec provazu. Nijak pohledný, ale bojovný fotbal orámovaly dva góly – Vackův ve 3. a Horáčkův v 90. minutě. Více živo bylo mimo hřiště, v ochozech i na lavičkách a pak i při webových komentářích (viz rubrika Pískot).

V Červeném Kostelci to vypadalo na dělbu bodů, ale v předposlední minutě Hořice trestuhodně chybovaly  při vlastní standardní situaci, po rohu následoval brejk domácích a nejlepší kanonýr soutěže Vít zajistil tři body. V Jaroměři zkušený tým Týniště trestal hrubé chyby domácích a potvrdil střeleckou fazónu.

Dlouhých 341 minut čekal Broumov na mistrovský gól (naposledy Kuru 11. listopadu doma s Hořicemi), v Bělohradě nepříjemnou sérii přerušil navrátilec Růžička. Hosté i v deseti (64. min. ČK Novák) přestáli závěrečný tlak domácích a odvezli si  důležité tři body.

Hodně rozčarováni z výkonu svých fotbalistů byli příznivci hradecké Slavie, která prohrála s Rychnovem, a převáděla fotbal jen v mlhavých náznacích. Navíc dohrávala bez Šolce (76. min. ČK – v letošní sezoně už druhá) a hosté neproměnili penaltu.

Velké starosti má béčko Dvora Králové, které získalo v posledních devíti zápasech jediný bod. Minule dostalo osm gólů od Trutnova, teď  sedm v České Skalici.  Domácí celek se po kontumačním odečtu bodů semkl, na jaře ještě neprohrál. Hattrickem se blýsknul Pejchal.

V posledních třech mistrovských zápasech mezi Kratonohy a béčkem Nového Bydžova padlo 24 (!) branek (5:4, 5:3, 5:2) a jejich sobotní duel tuhle úctyhodnou bilanci podtrhl – diváci tleskali osmi gólům. Domácí získali už ve 26. min. třígólový náskok, ale úplný klid do jejich řad vnesla až 77. minuta, kdy střelecky disponovaný Dostál svou čtvrtou trefou dal na 5:2. Kratonohy věří, že jim nezvlhne střelecký prach v důležité dohrávce – v duelu dvou posledních týmů tabulky hostí zítra Dvůr Králové B.   (fr)

Potlesk

Zrození kanonýra. Opět jsme zaregistrovali ojedinělý střelecký kousek – po trutnovském Vilámovi (20. kolo) dal čtyři góly v jednom utkání o týden později i Zdeněk Dostál (Kratonohy), jehož trefy srazily do kolen juniorku Nového Bydžova. Nově zrozený kanonýr přišel z Ústí nad Orlicí těsně před zahájením jarní sezony a nastoupil ke třetímu mistrovskému zápasu.

Pískot

Spor o kohouty. Jičínští funkcionáři obvinili Olympii z vyplavení kabiny, když podle nich zapomněli zavřít všechny kohoutky s tekoucí vodou, k čemuž se vyjádřil sekretář Olympie a vedoucí mužstva František Bárta: „Domácím napříště vzkazuji zkvalitnit pořadatelskou službu, mimo jiné tedy i předat šatnu na začátku a převzít ji po skončení utkání. Pak bychom nemuseli čelit jakémukoliv nařčení."